wilczek.jpg
  • promocja

Wilczek

Mały Wilczek jest inny - nie poluje na zające, zamiast łowić ryby woli się chlapać w wodzie, a do tego najbardziej na świecie lubi szczaw. Nikt nie boi się takiego Wilka.

Autorka: Gerda Wagener
Ilustracje: Józef Wilkoń
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 32
Rekomendacja wiekowa:

Cena: 29,83 zł 33,99 zł 29.83
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Ocena: 5
Producent: Tatarak

Opis

Wilczek

Wyjątkowa opowieść o byciu innym, odrzuceniu, akceptacji i wreszcie - o miłości.

Mały Wilczek jest inny - nie poluje na zające, zamiast łowić ryby woli się chlapać w wodzie, a do tego najbardziej na świecie lubi szczaw. Nikt nie boi się takiego Wilka... Nawet Mysz...
Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy książkę autorstwa Gerdy Wagener po mistrzowsku zilustrowaną przez Józefa Wilkonia. Wydana przez szwajcarskie wydawnictwo Bohempress, doczekała się do dzisiaj kilku przekładów i czterech wznowień w samej tylko Szwajcarii.

Książka otrzymała Nagrodę Honorową Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2007".

Gerda Wagener (ur. 1953, zm. 1998) Studiowała pedagoikę socjalną i germanistykę w Essen. W między czasie, pracowała od 1977 roku przy kształceniu dorosłych i była zastępcą dyrektora w katolickim instytucie kształcenia rodziny. W połowie lat 80-tych Gerda często pisywała w pedagogicznych periodykach fachowych i rozpoczęła karierę jako pisarka książek dla dzieci i młodzieży. Jej pierwszym dużym sukcesem była książka dla dzieci pt. „Typowa mama”. Książki Gerdy Wagener zostały przetłumaczone na wiele języków obcych, m.in. na szwedzki, niderlandzki, francuski, włoski, fiński, słoweński oraz polski. Gerda Wagener mieszkała w Wuppertalu. Zmarła w czerwcu 1998 roku.

Józef Wilkoń (ur. 1930) Malarz i rzeźbiarz, autor ilustracji i opracowania graficznego do ponad 160 książek dla dzieci i dorosłych wydanych w Polsce i za granicą. Laureat wielu prestiżowych nagród. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych na całym świecie; od 1994 bierze udział w wystawach Współczesna Polska Sztuka Książki. Jego dzieła znajdują się w wielu międzynarodowych kolekcjach, zwłaszcza w Japonii, gdzie są szczególnie cenione.

 

Inne fajne książki dla dzieci: 

[product category_id="411" limit="8" slider="true" onlyAvailable="true"]

Ważne książki dla rodziców: 

[product category_id="422" limit="8" slider="true" onlyAvailable="true"]

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium