O dającej wsparcie rodzinom serii "Jak mówić…"

0
O dającej wsparcie rodzinom serii Jak mówić…

Są różne bestsellery, ale wartość tych, które składają się na cykl wydawnictwa Media Rodzina Jak mówić..., wydaje się nie do przecenienia. Bardzo praktyczne, przystępne, przyjazne i wciągające poradniki Adele Faber i Elaine Mazlish – łączące w sobie wiedzę czerpaną zarówno z autentycznych historii, jak i od ekspertów – pokazują, jak stawiać czoło rozmaitym wychowawczym wyzwaniom, komunikując się w empatyczny sposób.

Ucząc się z nich, uczymy się lepiej rozumieć dzieci, budować i naprawiać relacje z nimi, wspierać ich poczucie wartości i samodzielność. To inspirujące i skuteczne podręczniki dla rodziców. Ale nie tylko dla nich. Dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi.

[product id="15071, 15498, 15494, 15074, 15496, 15501"]

Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały


Jak sobie poradzić z dzieckiem, które nie chce jeść warzyw lub myć zębów? W tych i wielu innych wychowawczych wyzwaniach pomoże „poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2–7 lat”. To najnowszy tytuł cenionej serii, który będzie przydatny nie tylko dla rodziców, ale także dla osób pracujących z dziećmi.

Tym razem autorkami są córka Adele Faber, Joanna, oraz Julie King, mające wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzielą się wnioskami wyciągniętymi nie tylko z własnych doświadczeń, ale również z rozmów z rodzicami i specjalistami. I dostarczają narzędzi oraz wskazówek, dzięki którym można się naprawdę wiele nauczyć o tym, jak komunikować się z dziećmi oraz jak rozwiązywać trudne sytuacje, nie zapominając przy tym o potrzebach wszystkich zainteresowanych.

Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci


Wyzwolenie to dobra rzecz, co podpowiada podtytuł tej książki: „Twoja droga do szczęśliwszej rodziny”. Dlatego warto sięgnąć po pierwszy bestsellerowy poradnik duetu słynnych autorek i ekspertek w dziedzinie komunikacji – Adele Faber i Elaine Mazlish, dzięki któremu będzie wiadomo, jak budować i naprawiać relacje z dziećmi.

Ta lektura pokazuje, że błędy są nieodłączną częścią przygody zwanej rodzicielstwem i że nie tylko można, ale trzeba sobie pozwolić na bycie nieidealnym rodzicem. Szczerze, kojąco i z nadzieją.

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły


Określenie tej książki przez „The Boston Globe” biblią wychowania jest dobrym powodem, by po nią sięgnąć w poszukiwaniu inspiracji. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały…” zawiera bowiem zarówno praktyczne wskazówki, jak i ćwiczenia. W przystępny i przyjazny sposób pokazuje, jak zmienić swoje zachowanie, by zmieniło się również zachowanie dzieci. Czytelnicy dowiedzą się z niej także, w jaki sposób wspierać samodzielność dziecka, jak sobie radzić z jego trudnymi emocjami, jak chwalić oraz czym zastąpić kary.

Nowe wydanie zostało poszerzone o posłowie “Nowe pokolenie”, które napisała Joanna Faber, córka jednej z autorek. Wychowana według metod przedstawianych w książce, dzieli się doświadczeniami z dzieciństwa i wraz z rodzicami podejmuje wyzwania nowych czasów, szukając nowych rozwiązań.

Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały


Jaki jest okres dojrzewania oraz jakie niesie zagrożenia dla samych nastolatków oraz ich relacji z bliskimi – każdy wie. Bez wątpienia rodzice potrzebują wsparcia w tym trudnym, pełnym wyzwań i zwątpień okresie. Może je zapewnić książka „Jak mówić do nastolatków…”, powstała na podstawie spotkań i zajęć, jakie autorki przeprowadziły z młodzieżą i rodzicami.

To szczery i dobry poradnik, dzięki któremu łatwiej będzie rozmawiać i rozwiązywać problemy. Książka dostarczy ci narzędzi, dzięki którym będziesz skuteczniej reagował na potrzeby nastolatka oraz wysyłane przez niego sygnały. Pokaże także metody porozumiewania się, oparte na wzajemnym szacunku i wspólnych wartościach. Ich stosowanie, oprócz doraźnych skutków, przyniesie również długofalowe efekty w postaci zaufania oraz poczucia więzi.

Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole


Jak zachęcić dzieci do współpracy, jak rozbudzić w nich twórczy zapał, co to znaczy konstruktywnie krytykować, w jaki sposób radzić sobie z emocjami, które przeszkadzają w nauce? – oto ważne pytania, na które odpowiada poradnik „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i szkole”. W tworzeniu książki, zbierającej doświadczenia rodziców i grona pedagogicznego, autorki były wspierane przez dwie nauczycielki. To lektura obowiązkowa zarówno dla osób mających dzieci, jak i pracujących z nimi.

Autorki przedstawiają konkretne przykłady zachowań i język, który jest tak ważny w procesie nauczania. Pokazują, jak stworzyć klimat emocjonalny, w którym dziecko będzie mogło z poczuciem bezpieczeństwa otworzyć się na nowe i nieznane rzeczy.

Rodzeństwo bez rywalizacji


Podtytuł „Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością” powinien zachęcić do sięgnięcia po tę bardzo potrzebną w wielu rodzinach książkę. Wszyscy rodzice chcieliby przecież, by ich dzieci niczego nie straciły, a jedynie zyskały na fakcie, że posiadają rodzeństwo, w dorosłym życiu tworząc ze sobą bliskie i zdrowe relacje. Jednak dzielenie uwagi i miłości pomiędzy dzieci nie jest proste.

„Rodzeństwo bez rywalizacji” zawiera, jak zawsze w przypadku książek tych autorek, praktyczne wskazówki, doradzając między innymi, jak podejść do konfliktów między rodzeństwem, by wpłynęło to pozytywnie na wszystkich domowników, oraz kiedy i jak interweniować w przypadku sporu między dziećmi.

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium