Zabawy dla dzieci z autyzmem
"Zabawy dla dzieci z autyzmem" jest książką przeznaczoną do organizacji zabaw dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest to świetne narzędzie do pracy, przygotowane przez dwie profesjonalistki, którego korzyści odkryją zarówno nauczyciele jak i opiekunowie dzieci z autyzmem.
Opis
Zaproponowane zabawy w książce opierają się na dostarczaniu rozrywki dla dzieci z autyzmem, przy jednoczesnym kładzeniu nacisku na to, by zabawy stanowiły również pretekst do wspierania rozwoju dziecka. Wydawnictwo zostało podzielone na rozdziały, które odnoszą się do poszczególnych rodzajów aktywności. Wśród pomysłów znajdziemy tutaj m.in. zabawy wspierające i rozwijające motorykę dzieci, manipulowanie przedmiotami i tworzenie konstrukcji. Cześć zabaw opiera się na edukacji, również muzyczno-rytmicznej.
Każdy opis aktywności zawiera informacje dotyczące niezbędnych rekwizytów, a także metod stosowanych podczas przeprowadzania zabawy. Czytelnicy znajdą również wskazówki na temat detali, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby aktywność za każdym razem miała również wymiar terapeutyczny. Każda z propozycji zabaw została wzbogacona o sugestie dotyczące modyfikacji aktywności, które okażą się pomocne w przypadku, kiedy trzeba je dostosować do aktualnych możliwości dziecka. Zabawy zostały opracowane w taki sposób, aby dziecko nie odczuwało zbyt prędko znużenia, a zabawa stanowiła dla niego atrakcję.
Książka jest owocem współpracy dwóch autorek - Anny Szczypczyk i Magdaleny Sabik. Anna Szczypczyk z zawodu psycholog dziecięcy. W swojej pracy zajmuje się wsparciem rozwoju dzieci zarówno zdrowych jak i z zaburzeniami rozwojowymi. Magdalena Sabik jest pedagogiem specjalnym. Na przestrzeni lat prowadziła liczne szkolenia i konsultacje rodzinne. Jest specjalistką z zaburzeń rozwojowych związanych ze spektrum autyzmu.
Polecamy
[product category_id="161" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]
[product category_id="770" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]
Szczegóły produktu
Autorstwo | Anna Szczypczyk, Magdalena Sabik |
Oprawa | broszurowa |
Liczba stron | 118 |
Rok wydania | 2024 |
EAN | 9788371346224 |
ISBN | 9788371346224 |
Opinie o produkcie (0)
Cena regularna:
21,00 zł
towar niedostępny
Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.
Aby dodać opinię, musisz być zalogowany