Opis

Rozłożę cię na łopatki, Straszku!
Mela Melulu wyrusza w podróż dookoła świata

Zanim Mela, Tutuji i Żuzu to zrobią, nauczą się kilku rzeczy. Przede wszystkim o sobie. Przekonają się, że są odważniejsi, niż im się wydaje!

Opowieść rozpoczyna się od zaproszenia, by wskoczyć do krainy Melulu, gdzie można potknąć się o przerośnięte truskawki. Gdzie mięciutkie chmury płyną nad ziemią, a z nieba zwisają trawy, z których spływają krople rosy. Poczub się z futrzastym osiołkiem Tutujem. Pochichraj z wrażliwym świetlikiem Żużu. Poznaj Melę Melulu - łobuzerską dziewczynkę z burzą loków na głowie. I sprawdź, czy uda im się wyruszyć w wielką podróż dookoła świata!

Bo wyruszanie w podróż dookoła świata to niemałe wyzwanie! Ba! Nawet ogromne! To nie taka prosta sprawa. Bo jak tu zostawić wszystko, co doskonale się zna i wyruszyć w nieznane. I po co? I czy w ogóle do tego dojdzie? Jak rozłożyć swojego Straszka na łopatki, gdy skrada się za plecami i sprawia, że najlepiej to zakryć oczy i drżeć. I nigdzie się nie ruszać. Tutuji i Żużu, jeszcze nie wiedzą, jak bardzo pomogą Meli wyruszyć w drogę.

Każdy kiedyś wyrusza w jakąś podróż. Prędzej czy później otwiera się na nowe wyzwania i spełnia swoje marzenia. Nawet jeśli wymaga to wysiłku, czasu i pokonania obaw.

...a gdyby tak mądrze opowiedzieć dziecku o marzeniach, o przyjaźni, która rodzi się w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie, o odwadze, ale też o strachu, o wyruszaniu w najpiękniejszą daleką podróż? A gdyby tak podać to wszystko na pstrokatym talerzu zbudowanym z dziecięcej wyobraźni? Dodać śmichy-chichy oraz prztyczki oraz dużo, dużo czułości?

...a gdyby tak stworzyć bohaterów z krwi i kości (no i z futra też:). Nieidealnych. Ze słabościami. Ale z nieodpartym urokiem. Takich do pokochania. Do mocnego pokochania.

 

 

CIEKAWOSTKI:

  • Książka jest oparta na prawdziwej historii.
  • Powstawała w drodze. I to dosłownie. Na promach, w pociągu, w samolotach, na lotniskach, czasem pod palmą:), na placach zabaw lub gdy Mela - moja córka już spała.
  • Jest pierwszą częścią z powstającej serii.
  • Żółte wyklejki z przodu i z tyłu książki z bohaterami: osłem Tutujem, świetlikiem Żużu, Melą Melulu i Straszkiem. Są to oryginalne rysunki małych artystów – dzieciaków, które brały udział w zabawie/konkursie rysunkowym.
  • W Krainie Melulu, która wita Cię na samym początku, rosną bardzo oryginalne niespotykane rośliny. Inspiracją były rośliny rosnące na hiszpańskiej wyspie – Teneryfie.
  • W Krainie Melulu czasem mówi się po meluańsku. To specjalny język, który powstał, gdy Mela uczyła się mówić. 

WIĘCEJ JAK POWSTAWAŁA KSIĄŻKA: https://melamelulu.pl/o-autorce/

 

 

 

 

 Wydawnictwo Natuli Książki o emocjach dla dzieci Książki dla dzieci 4-6 lat 

 

Polecamy nowości

[product show="new" limit="12" slider="true" onlyAvailable="true"] 

Opinie o produkcie (0)

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

Rozłożę cię na łopatki, Straszku!

Bohaterowie: Mela Melulu, osiołek Tutuji i świetlik Żużu spotykają się w bardzo nietypowym miejscu. W pokoju pachnącym pszenicą i rumiankiem - w szpitalnym pokoju, gdzie znajdują się łożeczka-pudełeczka i "mini mini”, czyli dzieciaki najmniejsze z najmniejszych i te które zbyt wcześnie przyszły na świat - wcześniaki.

To ciepła, zabawna, magiczna opowieść widziana oczami dziecka, z porządną porcją czułości, bliskości, zabawnymi dialogami i oddanymi przyjaciółmi. O odwadze, ale też o strachu. O małych i dużych marzeniach. O wspieraniu. O przyjaźni. I sile walki małych wojowników.

Autor: Kasia Szulik
Ilustracje: Małgosia Zając

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 80

Rekomendacja wiekowa:

Cena: 43,99 zł 49,99 zł 43.99
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium