Opis

W pakiecie kupisz taniej: 

[product id="25388"]

Inne zestawy znajdziesz tutaj.

 

Życie małej świnki utkane jest ze zwyczajnych dni, podczas których wydarzają się zwyczajno-niezwyczajne rzeczy. Nadeszła wiosna! Wywrotka wysypuje ziemię przywiezioną do warzywnika, paw w gospodarstwie gubi pióro, a kuzynka naprawdę zjada wiosenną zupę z błota! 

Przyjemnie jest być Niuniusiem, mieć czas na zabawę i powolne odkrywanie świata. Z dziecięcym zapałem czegoś bardzo chcieć lub nie chcieć, doświadczać życia wszystkimi zmysłami, popełniać błędy, przeżywać emocje i zawsze móc schronić się w bezpiecznych ramionach rodziców.  

Kim są autorki?

Aga Nuckowski – pedagożka, filolożka i terapeutka Gestlat. Autorka serii o Niuniusiu i współautorka książki “Jak zrozumieć małe dziecko”. Inicjatorka szeregu działań na rzecz najmłodszych. Wieloletnia redaktorka i współpracowniczka Natuli – Dzieci są ważne. Mieszka na wyspie na Pacyfiku. Lubi marzyć i spacerować. Nie lubi nagród i egzaminów. Mieszka na wyspie, gdzie zawsze świeci słońce. W wolnych chwilach pisze książki. 

Ola Szwajda – ilustratorka, projektantka książek. Umie w kredki i tablet, więc tworzenie ładnych rzeczy przychodzi jej z łatwością. Kocha psy, męża i książki dla dzieci.   

 

Polecane 

[product category_id="558" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

[product category_id="383" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

Dostawa

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (10)

Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

14 lipca 2022

"Niuniuś i wiosna" totalnie nas zaskoczył! Nie spodziewałam się,że tak spodoba się chłopakom. Główną rolę odgrywają tu ilustracje, które są mocno zielone, wiosenne,dynamiczne i zabawne. Tekstu jest malutko, przez co prawie 70-stronicową książkę czyta się migiem. Dużo tu wyrazów dźwiękonaśladowczych i powtórzeń, więc myślę,że małe dzieci będą zachwycone! Starszym natomiast książka spodoba się ze względu na przygody małego prosiaczka. Książeczka składa się z 4 rozdziałów: Ziemia,Ropucha,Zupa i Pawie pióro,gdzie czytelnicy mogą śledzić codzienność Niuniusia i jego zwyczajne-niezwyczajne przygody. Wywrotka przywozi górę ziemii, na której prosiaczek się bawi,znajduje żabę przy podlewaniu ogródka,robi zupę z błota czy znajduje pawie pióro. Wszystko przedstawione jest w zabawny i prosty sposób. Rodzina Niuniusia prowadzi spokojne życie bliskie natury i cieszą się z małych rzeczy. Lekka, prosta i zabawna.

21 lipca 2022

W książkach napisanych przez Agę Nuckowski, zilustrowanych przez Aleksandrę Szwajdę - najważniejsze jest dziecko. Dziecko i jego emocje. Ważne jest to, aby pamiętać, że nie ma złych/negatywnych emocji. Niektóre bywają trudne, natomiast wszystkie są ważne i potrzebne. Skupienie się na dziecięcej radości z poznawania świata, to jest coś, co podczas wspólnego czytania - chwyta za serce. Czego nie znajdziecie w książkach o Niuniusiu? Szalonych wypraw na koniec świata, ani podróży w niecodzienne zakątki. Za to znajdziecie coś o wiele cenniejszego! Zwyczajne życie, wydarzenia z dnia codziennego, niezwykle piękne w swej prostocie - widziane oczami małego dziecka! Mam poczucie, że seria o Niuniusiu to pochwała i celebracja zwyczajnego, prostego życia. Z historii bije ciepło i spokój, który w obecnych czasach jest niezwykle cenny. Rodzina Niuniusia to bezpieczna przystań, której powinno doświadczyć każde dziecko. Esencją tych książek jest ukazanie prostej codzienności, a także łagodnego, pełnego uważności i bliskości rodzicielstwa i dzieciństwa - niezwykłego w swej prostocie. Książki te ukazują dziecięce emocje, małe trudności i wielkie radości. Czytając, razem z Niuniusiem będziecie przeżywać przygody - bliskie Waszemu sercu. Momentami będziecie zaśmiewać się do łez (zerknijcie do rozdziału o komarach - w książce "Niuniuś i lato")! W książce "Niuniuś i wiosna" nie zabraknie: wspinania się i zjeżdżanie z górki (na brzuszku, pupie i na stojąco), taplania się w błotku, prac w ogródku, bliskiego spotkania z ropuchą i pawiem, a także robienia zupy z błota. W książce "Niuniuś i lato" nie zabraknie: podróży pociągiem, kopania dołków na plaży i zabawy w morzu, spania w namiocie - z komarem w roli głównej, gotowanej kukurydzy i głodnych mew, a także ogniska i letniej burzy. Uważam, że te książki to MUST HAVE i powinny się znaleźć w każdej biblioteczce małego dziecka. Osobiście jestem nimi oczarowana, a moja 3.5 letnia córka tak często po nie sięga, że chyba niedługo będę znała cały tekst na pamięć - to moim zdaniem najlepsza rekomendacja.

24 lipca 2022

Seria o Niuniusiu to książki przedstawiające spokojną i sympatyczną rodzine świnek z wielkim poczuciem humoru. Zarówno „Niuniuś i wiosna” jak i „Niuniuś i lato” zawierają po 5 historyjek które mają niewiele tekstu a dużo ilustracji - dzięki temu nadadzą się dla rożnej grupy wiekowej. Każda z historii jest kontynuacją poprzedniej, jednak nie musimy ich czytać po kolei - i to mi się bardzo podoba. Na początku zastanawiałam się czy książki spodobają się mojej kochającej długie opowieści czterolatce. Nic bardziej mylnego! Obie jesteśmy zachwycone Niuniusiem i jego przygodami. Tekstu może mało ale jest on bardzo wartościowy. Idealnie współgra z cudnymi ilustracjami. Emocje grają tutaj pierwsze miejsce. Nikt nie zmusza, nikt nie krzyczy. Każdy rozumie. W książkach nie zabraknie tez humoru - opowieść o komarze w książce „Niuniuś i lato” to chyba ulubiona historyjka mojej córki. Moja zreszta tez!

31 lipca 2022

Książka składa się z czterech rozdziałów, a każdy z nich to inna wiosenna przygoda. Bardzo mi się podoba wydanie. Twarda, aksamitna oprawa, grube strony i świetne ilustracje oraz stosunkowo niewiele tekstu. Historyjki są zwykle jednak bardzo zabawne. Przeczytacie tutaj o tym jak Niuniuś z kuzynką robił błotną zupę i jak to się skończyło. Zobaczycie jak Niuniuś zjeżdżał z tatą z góry ziemii i ile radości mu to sprawiło. To nie wszystko, po resztę przygód zachęcam do lektury.

13 października 2022

Naprawdę wyjątkowa książka. W tym momencie seria o Niuniusiu jest zdecydowanie naszą ulubioną. Książka ta jest wręcz idealna dla najmłodszych: przejrzysta, czytelna, mało skomplikowana, opowiadająca o historiach wziętych z życia codziennego, czyli bardzo bliskim sercom małego czytelnika. Znajdziecie w nich to co najważniejsze, czyli miłość, ciepło i spokój. Opowieści te to pochwała prostego życia, łagodnego dzieciństwa i rodzicielstwa. Kto jeszcze ich nie zna - polecam szybko to zmienić!

25 stycznia 2023

Minimum treści, ale maksimum pożywki dla wyobraźni. Moja młodsza córka (1,5 roku) z przyjemnością słucha i ogląda obrazki, starsza zaś jest zachwycona pomysłami Niuniusa i zaśmiewa się w głos, gdy ktoś zjada błotną zupę lub Niuniuś psoci. Dla dorosłego książka może wydać się "o niczym", ale to dobrze - bo to książka dla dzieci, osadzona w ich dziecięcym świecie, czytelna i zrozumiała dla najmłodszych, łagodna - bardzo różna od dorosłego świata... Bo tak szczerze: ilu z nas potrafiłoby z taką szczerą radością cieszyć się z góry piachu i być w tu i teraz bez zamartwienia się o pranie, obiad, kredyt, itd.? Dzieci i Niuniuś potrafią, a my możemy się tego ponownie próbować nauczyć ;-)

3 marca 2023

Książka pisana prostym i atrakcyjnym dla dzieci językiem. Zawiera w sobie elementy edukacji emocjonalnej dla najmłodszych oraz doskonale wspiera rozwój mowy małego dziecka (sporo wyrażeń dźwiękonaśladowczych do powtarzania). Pokazuje, że można cieszyć się z doświadczania nawet najmniejszych rzeczy. Uświadamia, że rodzice są bezpieczną przystanią dla każdego dziecka. Do tego piękne ilustracje przyciągające oko małego czytelnika. Czego chcieć więcej!

20 marca 2023

Poznaliście już wydawnictwo @natuli_dziecisawazne? Jeśli nie, to pierwsze z czym powinniście je kojarzyć to emocje małego dziecka. Nie inaczej jest jeśli chodzi o serię o małym Niuniusiu, który daje nam szansę spojrzeć na świat z perspektywy malucha. Pierwsze co rzuca mi się w oczy to prosty tekst. Zdania są króciutkie i zrozumiałe nawet dla malucha. Mamy wiele powtórzeń, wyrazy dźwiękonaśladowcze, niezbyt skomplikowaną fabułę. W książce znajdziemy kilka opowieści o przygodach małego prosiaczka. Najpierw mamy zabawę z górką ziemii, później nieprzyjemną przygodę z ropuchą, gotowanie zupy z błota i na końcu spotkanie z pawiem. W trakcie czytania warto przedyskutować z dzieckiem emocje jakie mogą towarzyszyć Niuniusiowi w trakcie każdej przygody

24 marca 2023

Niuniuś jest prosiaczkiem, który mieszka z mamą i tatą w domu z ogrodem. Lubi się bawić, pomagać rodzicom i poznawać świat. Podczas lektury poznajemy cztery historyjki z jego życia. W pierwszej z nich przewozi ziemię, którą wysypuje wywrotka, wbiega na górę i zjeżdża z niej niczym na zjeżdżalni. Ta zabawa skojarzyła mi się z życiem każdego z nas: czasem musi być pod górkę, by później mogło być z górki, zdarzają się nam też potknięcia, upadamy, ale za chwilę znów wstajemy. Druga historia jest o ropusze, która jest bardzo niezadowolona z tego, że została przez Niuniusia niechcący polana wodą. Trzecia jest o zupie z błota, która służy do zabawy, a nie do jedzenia, o czym nie do końca wie kuzynka głównego bohatera. Czwarta natomiast jest o pawiu, który lubił straszyć i stroszyć piórka. To, co rzuciło mi się w oczy podczas lektury książki, to to, że jest przepełniona najróżniejszymi emocjami. Jest radość, strach, zakłopotanie, złość i smutek. Najmłodsi czytelnicy z pomocą swoich rodziców mogą poznać całą plejadę najróżniejszych uczuć. Kolejną kwestią są rodzice Niuniusia, na których ich synek zawsze może liczyć. Pokazują, że jest czas na zabawę oraz na pracę, a gdy dzieje się coś złego, przytulą oraz pomogą, spędzają z nim czas i zawsze mają na niego oko. Tacy właśnie powinniśmy być w prawdziwym życiu. Niuniuś jest niczym małe dziecko. Tak samo, jak nasze pociechy jest ciekawy świata, uczy się oraz popełnia błędy, a przy tym wszystkim jest pełen uroku i ciężko mu się oprzeć. Uważam, że warto przy każdej stronie się na moment zatrzymać, dokładnie obejrzeć rysunki i omówić z dzieckiem, to o czym jest dana historia. Zbiór opowiadań został przepięknie wydany, posiada twardą oprawę, piękną wklejkę, a także duże, ciekawe ilustracje, wykonane przez Aleksandrę Szwajdę. Uwielbiam pozycje dla dzieci, które niosą za sobą morał i jestem niezmiernie szczęśliwa, że książki, takie jak „Niuniuś i wiosna” zostają wydane. Gorąco polecam Wam zapoznanie się z historyjkami, jeśli macie wśród najbliższych małe dzieci. Będzie to wartościowy prezent.

29 marca 2023

Niuniuś to wesoły prosiaczek, który lubi przygody i chętnie pomaga rodzicom, jednocześnie ucząc się nowych rzeczy. "Niuniuś i wiosna" to zbiór opowiadań o emocjach dziecka, w duchu rodzicielstwa bliskości. Wraz z prosiaczkiem będziemy obserwować wywrotkę, która przywiozła górę ziemi do warzywnika, będziemy się wspinać i zjeżdżać z górki, pracować z rodzicami i radośnie taplać w błotku. Pomiędzy kamieniami znajdziemy ropuchę, która będzie trochę straszna. Zrobimy też przepyszną błotną zupę, którą poczęstujemy kuzynkę Niuniusia. Będziemy wspólnie bawić się w ogrodzie. Na końcu odwiedzimy gospodarstwo rolne, w którym spotkamy naburmuszonego pawia. Na pamiątkę dostaniemy pióro, które zgubił. Ostatnio bardzo polubiliśmy Niuniusia i jego perypetie. Każda historyjka obrazuje zmagania maluchów z różnymi emocjami, jednocześnie pokazując jak ważna jest w tym procesie obecność i wsparcie rodziców. Niuniuś zawsze znajduje ciepłe ramiona taty i kochający uśmiech mamy, dzięki czemu poznaje świat w najlepszych warunkach do rozwoju, w poczuciu bezpieczeństwa. Podoba mi się także estetyka ilustracji oraz wolność bijąca z tych książek. Wolność dziecka, które może być dzikie i szczęśliwe, może być sobą. Czytając Niuniusia towarzyszy mi myśl, że właśnie takiego dzieciństwa pragnę dla moich dzieci. Polecam ❤️

Niuniuś i wiosna. Książka o emocjach małego dziecka

Nowy Niuniuś! Ulepszone wydanie pierwszego tomu serii Niuniuś, teksty edukacyjne dla rodzica, zaktualizowane ilustracje i nowa okładka z najsłodszym prosiaczkiem, którego pokochały tysiące dzieci!

Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne

Autorka: Aga Nuckowski

Ilustratorka: Ola Szwajda

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 68

Rekomendacja wiekowa:

Cena: 45,00 zł 45.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Wysyłka w: 48 godzin
30 dni na zwrot
Ocena: 5
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

Niuniuś i lato. Książka o emocjach małego dziecka
Niuniuś i lato. Książka o emocjach małego dziecka
45,00 zł 20,00 zł
szt.
Niuniuś i wiosna. Książka o emocjach małego dziecka
Niuniuś i wiosna. Książka o emocjach małego dziecka
45,00 zł 20,00 zł
szt.
Rodzina. Wierszyki do chichotania
Rodzina. Wierszyki do chichotania
40,00 zł 20,00 zł
szt.
Niuniuś śpi bez mamy
Niuniuś śpi bez mamy
35,00 zł 20,00 zł
szt.
Dlaczego płaczemy?
Dlaczego płaczemy?
40,00 zł
szt.
Od... do. Co i jak rośnie w ogródku
Od... do. Co i jak rośnie w ogródku
49,90 zł 43,91 zł
szt.
Każdy z nas
Każdy z nas
39,90 zł 35,11 zł
szt.
Krowa Matylda na wakacjach
Krowa Matylda na wakacjach
16,99 zł 14,95 zł
szt.
Memory Gra Pamięciowa Jabłuszka, Tooky Toy
Memory Gra Pamięciowa Jabłuszka, Tooky Toy
59,00 zł 54,87 zł
szt.
Zobacz, jak wielka jest miłość
Zobacz, jak wielka jest miłość
40,00 zł
szt.
Niuniuś i niemiły pan
Niuniuś i niemiły pan
35,00 zł
szt.
Wierszyki paluszkowe
Wierszyki paluszkowe
40,00 zł
szt.
Beton
Beton
49,99 zł 43,99 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium