Opis

Niuniuś i wiosna

Życie małej świnki utkane jest ze zwyczajnych dni, podczas których wydarzają się zwyczajno-niezwyczajne rzeczy. Nadeszła wiosna! Wywrotka wysypuje ziemię przywiezioną do warzywnika, paw w gospodarstwie gubi pióro, a kuzynka naprawdę zjada wiosenną zupę z błota! 

Przyjemnie jest być Niuniusiem, mieć czas na zabawę i powolne odkrywanie świata. Z dziecięcym zapałem czegoś bardzo chcieć lub nie chcieć, doświadczać życia wszystkimi zmysłami, popełniać błędy, przeżywać emocje i zawsze móc schronić się w bezpiecznych ramionach rodziców. 

 

 

Zajrzyj do książki:

 

 

 


 

Kim są autorki?

 
 
Aga Nuckowski – lubi marzyć i spacerować. Nie lubi nagród i egzaminów. Mieszka na wyspie, gdzie zawsze świeci słońce. W wolnych chwilach pisze książki. 
 
 
Ola Szwajda – ilustratorka, projektantka książek. Umie w kredki i tablet, więc tworzenie ładnych rzeczy przychodzi jej z łatwością. Kocha psy, męża i książki dla dzieci.
  

 Polecane 

[product category_id="558" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

[product category_id="383" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

Koszty dostawy

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (10)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

14 lipca 2022

"Niuniuś i wiosna" totalnie nas zaskoczył! Nie spodziewałam się,że tak spodoba się chłopakom. Główną rolę odgrywają tu ilustracje, które są mocno zielone, wiosenne,dynamiczne i zabawne. Tekstu jest malutko, przez co prawie 70-stronicową książkę czyta się migiem. Dużo tu wyrazów dźwiękonaśladowczych i powtórzeń, więc myślę,że małe dzieci będą zachwycone! Starszym natomiast książka spodoba się ze względu na przygody małego prosiaczka. Książeczka składa się z 4 rozdziałów: Ziemia,Ropucha,Zupa i Pawie pióro,gdzie czytelnicy mogą śledzić codzienność Niuniusia i jego zwyczajne-niezwyczajne przygody. Wywrotka przywozi górę ziemii, na której prosiaczek się bawi,znajduje żabę przy podlewaniu ogródka,robi zupę z błota czy znajduje pawie pióro. Wszystko przedstawione jest w zabawny i prosty sposób. Rodzina Niuniusia prowadzi spokojne życie bliskie natury i cieszą się z małych rzeczy. Lekka, prosta i zabawna.

21 lipca 2022

W książkach napisanych przez Agę Nuckowski, zilustrowanych przez Aleksandrę Szwajdę - najważniejsze jest dziecko. Dziecko i jego emocje. Ważne jest to, aby pamiętać, że nie ma złych/negatywnych emocji. Niektóre bywają trudne, natomiast wszystkie są ważne i potrzebne. Skupienie się na dziecięcej radości z poznawania świata, to jest coś, co podczas wspólnego czytania - chwyta za serce. Czego nie znajdziecie w książkach o Niuniusiu? Szalonych wypraw na koniec świata, ani podróży w niecodzienne zakątki. Za to znajdziecie coś o wiele cenniejszego! Zwyczajne życie, wydarzenia z dnia codziennego, niezwykle piękne w swej prostocie - widziane oczami małego dziecka! Mam poczucie, że seria o Niuniusiu to pochwała i celebracja zwyczajnego, prostego życia. Z historii bije ciepło i spokój, który w obecnych czasach jest niezwykle cenny. Rodzina Niuniusia to bezpieczna przystań, której powinno doświadczyć każde dziecko. Esencją tych książek jest ukazanie prostej codzienności, a także łagodnego, pełnego uważności i bliskości rodzicielstwa i dzieciństwa - niezwykłego w swej prostocie. Książki te ukazują dziecięce emocje, małe trudności i wielkie radości. Czytając, razem z Niuniusiem będziecie przeżywać przygody - bliskie Waszemu sercu. Momentami będziecie zaśmiewać się do łez (zerknijcie do rozdziału o komarach - w książce "Niuniuś i lato")! W książce "Niuniuś i wiosna" nie zabraknie: wspinania się i zjeżdżanie z górki (na brzuszku, pupie i na stojąco), taplania się w błotku, prac w ogródku, bliskiego spotkania z ropuchą i pawiem, a także robienia zupy z błota. W książce "Niuniuś i lato" nie zabraknie: podróży pociągiem, kopania dołków na plaży i zabawy w morzu, spania w namiocie - z komarem w roli głównej, gotowanej kukurydzy i głodnych mew, a także ogniska i letniej burzy. Uważam, że te książki to MUST HAVE i powinny się znaleźć w każdej biblioteczce małego dziecka. Osobiście jestem nimi oczarowana, a moja 3.5 letnia córka tak często po nie sięga, że chyba niedługo będę znała cały tekst na pamięć - to moim zdaniem najlepsza rekomendacja.

24 lipca 2022

Seria o Niuniusiu to książki przedstawiające spokojną i sympatyczną rodzine świnek z wielkim poczuciem humoru. Zarówno „Niuniuś i wiosna” jak i „Niuniuś i lato” zawierają po 5 historyjek które mają niewiele tekstu a dużo ilustracji - dzięki temu nadadzą się dla rożnej grupy wiekowej. Każda z historii jest kontynuacją poprzedniej, jednak nie musimy ich czytać po kolei - i to mi się bardzo podoba. Na początku zastanawiałam się czy książki spodobają się mojej kochającej długie opowieści czterolatce. Nic bardziej mylnego! Obie jesteśmy zachwycone Niuniusiem i jego przygodami. Tekstu może mało ale jest on bardzo wartościowy. Idealnie współgra z cudnymi ilustracjami. Emocje grają tutaj pierwsze miejsce. Nikt nie zmusza, nikt nie krzyczy. Każdy rozumie. W książkach nie zabraknie tez humoru - opowieść o komarze w książce „Niuniuś i lato” to chyba ulubiona historyjka mojej córki. Moja zreszta tez!

31 lipca 2022

Książka składa się z czterech rozdziałów, a każdy z nich to inna wiosenna przygoda. Bardzo mi się podoba wydanie. Twarda, aksamitna oprawa, grube strony i świetne ilustracje oraz stosunkowo niewiele tekstu. Historyjki są zwykle jednak bardzo zabawne. Przeczytacie tutaj o tym jak Niuniuś z kuzynką robił błotną zupę i jak to się skończyło. Zobaczycie jak Niuniuś zjeżdżał z tatą z góry ziemii i ile radości mu to sprawiło. To nie wszystko, po resztę przygód zachęcam do lektury.

13 października 2022

Naprawdę wyjątkowa książka. W tym momencie seria o Niuniusiu jest zdecydowanie naszą ulubioną. Książka ta jest wręcz idealna dla najmłodszych: przejrzysta, czytelna, mało skomplikowana, opowiadająca o historiach wziętych z życia codziennego, czyli bardzo bliskim sercom małego czytelnika. Znajdziecie w nich to co najważniejsze, czyli miłość, ciepło i spokój. Opowieści te to pochwała prostego życia, łagodnego dzieciństwa i rodzicielstwa. Kto jeszcze ich nie zna - polecam szybko to zmienić!

25 stycznia 2023

Minimum treści, ale maksimum pożywki dla wyobraźni. Moja młodsza córka (1,5 roku) z przyjemnością słucha i ogląda obrazki, starsza zaś jest zachwycona pomysłami Niuniusa i zaśmiewa się w głos, gdy ktoś zjada błotną zupę lub Niuniuś psoci. Dla dorosłego książka może wydać się "o niczym", ale to dobrze - bo to książka dla dzieci, osadzona w ich dziecięcym świecie, czytelna i zrozumiała dla najmłodszych, łagodna - bardzo różna od dorosłego świata... Bo tak szczerze: ilu z nas potrafiłoby z taką szczerą radością cieszyć się z góry piachu i być w tu i teraz bez zamartwienia się o pranie, obiad, kredyt, itd.? Dzieci i Niuniuś potrafią, a my możemy się tego ponownie próbować nauczyć ;-)

3 marca 2023

Książka pisana prostym i atrakcyjnym dla dzieci językiem. Zawiera w sobie elementy edukacji emocjonalnej dla najmłodszych oraz doskonale wspiera rozwój mowy małego dziecka (sporo wyrażeń dźwiękonaśladowczych do powtarzania). Pokazuje, że można cieszyć się z doświadczania nawet najmniejszych rzeczy. Uświadamia, że rodzice są bezpieczną przystanią dla każdego dziecka. Do tego piękne ilustracje przyciągające oko małego czytelnika. Czego chcieć więcej!

20 marca 2023

Poznaliście już wydawnictwo @natuli_dziecisawazne? Jeśli nie, to pierwsze z czym powinniście je kojarzyć to emocje małego dziecka. Nie inaczej jest jeśli chodzi o serię o małym Niuniusiu, który daje nam szansę spojrzeć na świat z perspektywy malucha. Pierwsze co rzuca mi się w oczy to prosty tekst. Zdania są króciutkie i zrozumiałe nawet dla malucha. Mamy wiele powtórzeń, wyrazy dźwiękonaśladowcze, niezbyt skomplikowaną fabułę. W książce znajdziemy kilka opowieści o przygodach małego prosiaczka. Najpierw mamy zabawę z górką ziemii, później nieprzyjemną przygodę z ropuchą, gotowanie zupy z błota i na końcu spotkanie z pawiem. W trakcie czytania warto przedyskutować z dzieckiem emocje jakie mogą towarzyszyć Niuniusiowi w trakcie każdej przygody

24 marca 2023

Niuniuś jest prosiaczkiem, który mieszka z mamą i tatą w domu z ogrodem. Lubi się bawić, pomagać rodzicom i poznawać świat. Podczas lektury poznajemy cztery historyjki z jego życia. W pierwszej z nich przewozi ziemię, którą wysypuje wywrotka, wbiega na górę i zjeżdża z niej niczym na zjeżdżalni. Ta zabawa skojarzyła mi się z życiem każdego z nas: czasem musi być pod górkę, by później mogło być z górki, zdarzają się nam też potknięcia, upadamy, ale za chwilę znów wstajemy. Druga historia jest o ropusze, która jest bardzo niezadowolona z tego, że została przez Niuniusia niechcący polana wodą. Trzecia jest o zupie z błota, która służy do zabawy, a nie do jedzenia, o czym nie do końca wie kuzynka głównego bohatera. Czwarta natomiast jest o pawiu, który lubił straszyć i stroszyć piórka. To, co rzuciło mi się w oczy podczas lektury książki, to to, że jest przepełniona najróżniejszymi emocjami. Jest radość, strach, zakłopotanie, złość i smutek. Najmłodsi czytelnicy z pomocą swoich rodziców mogą poznać całą plejadę najróżniejszych uczuć. Kolejną kwestią są rodzice Niuniusia, na których ich synek zawsze może liczyć. Pokazują, że jest czas na zabawę oraz na pracę, a gdy dzieje się coś złego, przytulą oraz pomogą, spędzają z nim czas i zawsze mają na niego oko. Tacy właśnie powinniśmy być w prawdziwym życiu. Niuniuś jest niczym małe dziecko. Tak samo, jak nasze pociechy jest ciekawy świata, uczy się oraz popełnia błędy, a przy tym wszystkim jest pełen uroku i ciężko mu się oprzeć. Uważam, że warto przy każdej stronie się na moment zatrzymać, dokładnie obejrzeć rysunki i omówić z dzieckiem, to o czym jest dana historia. Zbiór opowiadań został przepięknie wydany, posiada twardą oprawę, piękną wklejkę, a także duże, ciekawe ilustracje, wykonane przez Aleksandrę Szwajdę. Uwielbiam pozycje dla dzieci, które niosą za sobą morał i jestem niezmiernie szczęśliwa, że książki, takie jak „Niuniuś i wiosna” zostają wydane. Gorąco polecam Wam zapoznanie się z historyjkami, jeśli macie wśród najbliższych małe dzieci. Będzie to wartościowy prezent.

29 marca 2023

Niuniuś to wesoły prosiaczek, który lubi przygody i chętnie pomaga rodzicom, jednocześnie ucząc się nowych rzeczy. "Niuniuś i wiosna" to zbiór opowiadań o emocjach dziecka, w duchu rodzicielstwa bliskości. Wraz z prosiaczkiem będziemy obserwować wywrotkę, która przywiozła górę ziemi do warzywnika, będziemy się wspinać i zjeżdżać z górki, pracować z rodzicami i radośnie taplać w błotku. Pomiędzy kamieniami znajdziemy ropuchę, która będzie trochę straszna. Zrobimy też przepyszną błotną zupę, którą poczęstujemy kuzynkę Niuniusia. Będziemy wspólnie bawić się w ogrodzie. Na końcu odwiedzimy gospodarstwo rolne, w którym spotkamy naburmuszonego pawia. Na pamiątkę dostaniemy pióro, które zgubił. Ostatnio bardzo polubiliśmy Niuniusia i jego perypetie. Każda historyjka obrazuje zmagania maluchów z różnymi emocjami, jednocześnie pokazując jak ważna jest w tym procesie obecność i wsparcie rodziców. Niuniuś zawsze znajduje ciepłe ramiona taty i kochający uśmiech mamy, dzięki czemu poznaje świat w najlepszych warunkach do rozwoju, w poczuciu bezpieczeństwa. Podoba mi się także estetyka ilustracji oraz wolność bijąca z tych książek. Wolność dziecka, które może być dzikie i szczęśliwe, może być sobą. Czytając Niuniusia towarzyszy mi myśl, że właśnie takiego dzieciństwa pragnę dla moich dzieci. Polecam ❤️

Niuniuś i wiosna. Książka o emocjach małego dziecka

Opowieść o Niuniusiu to pochwała prostego życia, łagodnego rodzicielstwa i dzieciństwa, które nigdzie się nie spieszy.

Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne

Autorka: Aga Nuckowski

Ilustratorka: Ola Szwajda

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 68

Rekomendacja wiekowa:

Cena: 45,00 zł 45.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Wysyłka w: 48 godzin
30 dni na zwrot
Ocena: 4.999
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

Niuniuś i niemiły pan
Niuniuś i niemiły pan
29,00 zł
szt.
Czekając na Święta
Czekając na Święta
69,90 zł
szt.
Uczucia Gucia. Gucio się złości
Uczucia Gucia. Gucio się złości
16,90 zł 14,87 zł
szt.
8+2 i pierwsze święta
8+2 i pierwsze święta
34,90 zł 30,71 zł
szt.
Księga o Niewidzialnym
Księga o Niewidzialnym
44,99 zł 39,59 zł
szt.
Rosół
Rosół
40,00 zł
Cud rodzicielstwa
Cud rodzicielstwa
50,00 zł
szt.
Niuniuś śpi bez mamy
Niuniuś śpi bez mamy
29,00 zł
szt.
Granice dzieci i dorosłych
Granice dzieci i dorosłych
50,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium