Opis

W pakiecie kupisz taniej: 

[product id="23987, 25388"]

Inne zestawy znajdziesz tutaj.

 

Niuniuś pierwszy raz jedzie nad prawdziwe morze. I to pociągiem – też prawdziwym! Na wakacjach są namiot, ognisko, pieczone jabłka, a nawet komary. Przychodzi też burza: TRACH! BŁYSK! Ale przede wszystkim jest morze: wielkie, szumiące i takie mokre. Skoczmy razem z Niuniusiem w tę letnią przygodę.

Emocje małego dziecka

Emocje są czystą energią, która popycha ludzi do działania. Widać to jak na dłoni w przypadku małych dzieci – piszczą z ekscytacji, gryzą z frustracji, uciekają ze strachu. Małe dzieci to wulkany energii, a co za tym idzie również wulkany emocji. Kiedy się cieszą, całe stają się radością. Kiedy się smucą, wylewa się z nich morze łez i niedoli. Kiedy się złoszczą, robią to każdą komórką swojego ciała. Ta dziecięca gwałtowność bywa z jednej strony piękna (szczególnie gdy jest to radość), a z drugiej strony trudna (na przykład w napadzie złości) zarówno dla rodziców, jak i samych dzieci.

Rodzice mogą się martwić: czy dziecku już tak zostanie, że będzie biło, kopało, krzyczało, skakało lub rzucało się na podłogę? Nie martwcie się, kochani rodzice, to minie! Małe dzieci rosną szybko, ich mózg rośnie i rozwija się razem z nimi, ćwicząc codziennie umiejętność zarządzania emocjami. Rok po roku wasze dzieci będą coraz lepiej kierować impulsami (np. powstrzymać się przed uderzaniem w złości), a zanim pójdą do pierwszej klasy rozwiną także zdolność dzielenia się i czekania na swoją kolej.  

Pewnie jesteście ciekawi, czy możecie im w tym wszystkim pomóc? Oczywiście! Zróbcie to koniecznie, ponieważ wszystkie dzieci potrzebują wsparcia ze strony troskliwych dorosłych. Po pierwsze, nie dajcie się zaskoczyć gwałtownością emocji dziecka. Już wiecie, że dzieci wyrażają emocje całym ciałem, przyjmijcie więc ze spokojem (ale nigdy z pogardą!), że przez pierwszych pięć lat życia* wasze dziecko w chwili wzburzenia może zachowywać się nieobliczalnie. To naturalne! Zróbcie miejsce na jego emocje, zadbajcie o bezpieczeństwo, dajcie mu dużo miłości, cierpliwości i zrozumienia. Cały czas pokazujcie akceptowane wzorce wyrażania emocji i nigdy, ale to nigdy nie karzcie dziecka za ekspresję uczuć.

Po drugie, pamiętajcie, że dzieci wszystkiego uczą się w zabawie, również radzenia sobie z emocjami. Nie ma sensu wyjaśniać im, czym jest radość, poczucie bezpieczeństwa czy strach – małe dzieci nie mają jeszcze takich możliwości poznawczych, by zapamiętać, zrozumieć i wprowadzić w życie nasze abstrakcyjne objaśnienia. Dzieci dowiedzą się o wiele więcej o strachu z zabawy w strasznego potwora, a o poczuciu bezpieczeństwa z historii o małej śwince, którą mama uratowała przed głodnymi mewami. Nazywajcie emocje dziecka, opowiadajcie i czytajcie mu pełne emocji bajki, słuchajcie poruszającej emocji muzyki i spędzajcie dużo czasu w naturze. Takie wsparcie to inwestycja w zdrowie emocjonalne na resztę życia.

*w przypadku dzieci wysoko wrażliwych do 7. roku życia, a w niektórych przypadkach dłużej.

 

Jakie emocje przeżywa Niuniuś?

Podróż, czyli historyjka o radości 

Niuniuś nie jest w stanie opanować ekscytacji w związku z wyprawą nad morze. Zamiast ubrania, zakłada pompowane skrzydełka i okularki do pływania. Do walizki chce spakować patyki i balię. Kiedy w końcu wsiadają do pociągu, co chwilę pyta tatę, kiedy będą nad morzem. Jak na ekscytację Niuniusia reagują rodzice? Wygląda na to, że dobrze wiedzą, w jaki sposób mózg Niuniusia poradzi sobie za moment z nadmiarem bodźców i radości – zmęczony Niuniuś po prostu zaśnie.

Fala, czyli historyjka o strachu 

Kiedy Niuniuś dociera nad wyczekiwane morze, odmawia wejścia do wody. Zamiast pływać z tatą, siada na plaży i zaczyna kopać dołek w piasku. Czy tata i mama próbują przekonać Niuniusia, że morze jest fajne? Niekoniecznie. Robi to morska fala, zaczynając z Niuniusiem zabawę w łapanego.

Komar, czyli historyjka o frustracji 

Namiot nie daje się ustawić, w dodatku w środku jest niewygodnie i gorąco. Niuniuś chciałby już spać, ale musi poczekać, aż przyjdzie noc. To wszystko jest dla Niuniusia bardzo frustrujące. Kiedy w końcu nadchodzi czas snu, okazuje się, że w namiocie coś bzyczy. Tym razem wszyscy są sfrustrowani, a najbardziej tata. Czy uda im się spokojnie zasnąć?

Mewy, czyli historyjka o bezradności 

Niuniuś dzieli się kukurydzą z głodnymi mewami, ale mewy chcą więcej i więcej. Otaczają Niuniusia i tatę, głośno krzyczą i próbują ukraść ich kolby kukurydzy. Mew jest tak dużo, że tata i Niuniuś czują się bezradni. W końcu zjawia się mama i przepędza mewy złodziejki.

Burza, czyli historyjka o poczuciu bezpieczeństwa 

Niuniuś pomaga w rozpalaniu ogniska, czuje się bezpiecznie z ogniem, bo mama i tata pokazali mu, jak się z nim obchodzić. Nagle nadchodzi burza z piorunami, niszczy ognisko i pieczone jabłka. Niuniuś jest mokry i głodny, ale mama i tata doskonale wiedzą, co pomoże przywrócić poczucie bezpieczeństwa: suchy namiot, kolacja i bajka na dobranoc.

 

Kim są autorki?

Aga Nuckowski – pedagożka, filolożka i terapeutka Gestlat. Autorka serii o Niuniusiu i współautorka książki “Jak zrozumieć małe dziecko”. Inicjatorka szeregu działań na rzecz najmłodszych. Wieloletnia redaktorka i współpracowniczka Natuli – Dzieci są ważne. Mieszka na wyspie na Pacyfiku. Lubi marzyć i spacerować. Nie lubi nagród i egzaminów. Mieszka na wyspie, gdzie zawsze świeci słońce. W wolnych chwilach pisze książki. 

Ola Szwajda – ilustratorka, projektantka książek. Umie w kredki i tablet, więc tworzenie ładnych rzeczy przychodzi jej z łatwością. Kocha psy, męża i książki dla dzieci.   

 

Polecane 

[product category_id="558" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

[product category_id="383" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

Dostawa

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (18)

Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

21 lipca 2022

W książkach napisanych przez Agę Nuckowski, zilustrowanych przez Aleksandrę Szwajdę - najważniejsze jest dziecko. Dziecko i jego emocje. Ważne jest to, aby pamiętać, że nie ma złych/negatywnych emocji. Niektóre bywają trudne, natomiast wszystkie są ważne i potrzebne. Skupienie się na dziecięcej radości z poznawania świata, to jest coś, co podczas wspólnego czytania - chwyta za serce. Czego nie znajdziecie w książkach o Niuniusiu? Szalonych wypraw na koniec świata, ani podróży w niecodzienne zakątki. Za to znajdziecie coś o wiele cenniejszego! Zwyczajne życie, wydarzenia z dnia codziennego, niezwykle piękne w swej prostocie - widziane oczami małego dziecka! Mam poczucie, że seria o Niuniusiu to pochwała i celebracja zwyczajnego, prostego życia. Z historii bije ciepło i spokój, który w obecnych czasach jest niezwykle cenny. Rodzina Niuniusia to bezpieczna przystań, której powinno doświadczyć każde dziecko. Esencją tych książek jest ukazanie prostej codzienności, a także łagodnego, pełnego uważności i bliskości rodzicielstwa i dzieciństwa - niezwykłego w swej prostocie. Książki te ukazują dziecięce emocje, małe trudności i wielkie radości. Czytając, razem z Niuniusiem będziecie przeżywać przygody - bliskie Waszemu sercu. Momentami będziecie zaśmiewać się do łez (zerknijcie do rozdziału o komarach - w książce "Niuniuś i lato")! W książce "Niuniuś i wiosna" nie zabraknie: wspinania się i zjeżdżanie z górki (na brzuszku, pupie i na stojąco), taplania się w błotku, prac w ogródku, bliskiego spotkania z ropuchą i pawiem, a także robienia zupy z błota. W książce "Niuniuś i lato" nie zabraknie: podróży pociągiem, kopania dołków na plaży i zabawy w morzu, spania w namiocie - z komarem w roli głównej, gotowanej kukurydzy i głodnych mew, a także ogniska i letniej burzy. Uważam, że te książki to MUST HAVE i powinny się znaleźć w każdej biblioteczce małego dziecka. Osobiście jestem nimi oczarowana, a moja 3.5 letnia córka tak często po nie sięga, że chyba niedługo będę znała cały tekst na pamięć - to moim zdaniem najlepsza rekomendacja.

24 lipca 2022

Seria o Niuniusiu to książki przedstawiające spokojną i sympatyczną rodzine świnek z wielkim poczuciem humoru. Zarówno „Niuniuś i wiosna” jak i „Niuniuś i lato” zawierają po 5 historyjek które mają niewiele tekstu a dużo ilustracji - dzięki temu nadadzą się dla rożnej grupy wiekowej. Każda z historii jest kontynuacją poprzedniej, jednak nie musimy ich czytać po kolei - i to mi się bardzo podoba. Na początku zastanawiałam się czy książki spodobają się mojej kochającej długie opowieści czterolatce. Nic bardziej mylnego! Obie jesteśmy zachwycone Niuniusiem i jego przygodami. Tekstu może mało ale jest on bardzo wartościowy. Idealnie współgra z cudnymi ilustracjami. Emocje grają tutaj pierwsze miejsce. Nikt nie zmusza, nikt nie krzyczy. Każdy rozumie. W książkach nie zabraknie tez humoru - opowieść o komarze w książce „Niuniuś i lato” to chyba ulubiona historyjka mojej córki. Moja zreszta tez!

1 sierpnia 2022

Kap, chlup, brr, trach! Lato pełną parą, a wraz z nim zwyczajne dni Niuniusia w niezwyczajnej opowieści utknej właśnie smakami i zapachami lata. Niuniuś, mała świnka i rodzinka, wybierają się pierwszy raz nad morze i to nie byle jakim środkiem transportu, a pociągiem właśnie. Morze pociąga smakami kukurydzy i waty cukrowej, szumem fal i odgłosami mew. Przeżyjcie pełne przygody lato z uroczym Niunisiem w rozdziałach o: ➡️Podróży ➡️Kąpieli morskiej w falach ➡️Komarach w namiocie ➡️Wścibskich mewach na plaży ➡️Oraz piekąc jabłuszka przy ognisku♥️ Burza nam nie straszna, mewy zlodziejszaki też nie, nawet wielkie, zakrywajace tatusia fale. Niewątpliwie ogromną robotę przy tej książce "robią" Ilustracje, ciekawe z detalami, kolorowe, nasycone, piękne poprostu idealne w książce dla dzieci. Przyciągająca, gumowana okładka i sympatyczna opowieść o rodzinie świnek zwraca też uwagę na emocje dzieci, a także bliskie relacje w rodzinie i wspólne spedzanie jakościowego czasu razem♥️ Skocz z Niunisiem w letnią przygodę i przeżyj wakacyjną podróż

2 sierpnia 2022

"Niuniuś i lato" to kolejna część przygód prosiaczka o imieniu Niuniuś i jego rodziny. Zdarzenia z tej książki są bardzo zwyczajne, przez co niezwykle ujmujące i zabawne. Codzienność bohatera to codzienność naszego dziecka- książeczka świetnie oddaje charakter i emocje małych dzieci traktując je jako coś normalnego i naturalnego. Podzielona jest na rozdziały: Podróż, Fala, Komar, Mewy i Ognisko. Każdy przedstawia inne zachowania i uczucia w sytuacjach, jakie spotykają nas na co dzień. Niuniuś przeżywa podróż pociągiem, ogromnie się ekscytuje, boi się wejść do morza, irytuje się latającym komarem przez którego nie może spać, boi się mew, które chcą zjeść jego kukurydzę czy szuka schronienia w ramionach mamy i taty podczas burzy. Brzmi znajomo? To nasza codzienność z dziećmi ubrana w historię naszego bohatera. Wszystko w wakacyjnym, ciepłym lekkim klimacie. Każde dziecko może odnaleźć tu siebie i zdarzenia ze swojego życia, przez co na pewno zrozumie Niuniusia i jego emocje. To niewątpliwie bohater, który stanie się bliski naszym pociechom. Książka jest idealnie skrojona pod dzieci, bo autorzy nie zapomnieli zadbać o to, co kochamy najbardziej, czyli piękne, duże, kolorowe ilustracje, które odgrywają tu główną rolę. Momentami trochę przypominają komiks. Dużo jest też wyrazów naśladowczych, a prosty język trafi do każdego. "Niuniuś i lato" to ciepła, idealna na lato, zabawna i dowcipna książeczka dla starszych i młodszych. Daje dużo radości i frajdy z czytania, a przy tym cieszy oko. Do tego twarda oprawa- wszystko pięknie ze sobą gra! Polecamy obie części :)

4 sierpnia 2022

Wspaniała propozycja na wakacje :) Pozornie nieskomplikowane, rodzinne historie skrywają bardzo ważny przekaz - akceptację pojawiających się trudności i dziecięcych emocji. Rodzice Niuniusia swoją postawą, która nie unieważnia dziecięcych uczuć tworzą przestrzeń sprzyjającą swobodnemu poznawaniu świata. Złość, smutek, czy irytacja nie są przez bohaterów zwalczane, czy wyganiane, są traktowane jako naturalny element życia, a nie "zło", które trzeba jak najszybciej zdusić w zarodku. W Niuniusiu widzimy rodzinę, która żyje w sposób uważny nawet wtedy, gdy doświadcza trudności, czy nieprzewidzianych zdarzeń. Letnia, radosna kolorystyka i temat urlopu nad morzem na pewno jest bliski wielu dzieciakom."Niuniuś i lato" składa się z pięciu historii, które można czytać jedna po drugiej, lub pojedynczo - jeśli dziecku bardziej odpowiada ten sposób. Kolorowe, estetyczne i wesołe ilustracje przykuwają uwagę młodych czytelników.

9 sierpnia 2022

Idealna pozycja na wakacyjny czas, nie tylko do czytania w domu z własnym Dzieckiem, ale również jako inspiracja do budowania kreatywnych działań w trakcie wakacyjnych zajęć w przedszkolu. Niuniuś zainspirował moją grupę do postawienia namiotu w ogrodzie przedszkolnym! Super zabawa i konstruktywnie wykorzystany wakacyjny czas w przedszkolu

9 sierpnia 2022

Idealna pozycja na wakacyjny czas, nie tylko do czytania w domu z własnym Dzieckiem, ale również jako inspiracja do budowania kreatywnych działań w trakcie wakacyjnych zajęć w przedszkolu. Niuniuś zainspirował moją grupę do postawienia namiotu w ogrodzie przedszkolnym! Super zabawa i konstruktywnie wykorzystany wakacyjny czas w przedszkolu

10 sierpnia 2022

Książka o sympatycznej rodzinie świnek, gdzie ich mały synek Niuniuś odkrywa świat, a przy okazji swoje emocje. Piękne ilustracje, które zachęcają do czytania, a historie, które mu się przydarzają, nie tylko bawią, ale i uczą. Córka, która ostatnio chciała czytać tylko książeczki z ulubionej bajki tv, dzięki Niuniusiowi zainteresowała się tą historią i każe sobie ją czytać codziennie. A co najlepsze zaczęła wymyślać sobie zabawy podobne do tych, które zostały zawarte w książce. Niuniuś naprawdę rozbudza wyobraźnię. Dosłownie i w przenośni. Bardzo polecamy i jestem bardzo ciekawa innych pozycji z tej serii.

13 października 2022

Naprawdę wyjątkowa książka opowiadająca o przygodach małej świnki podczas wyjazdu z rodzicami na wakacje. A to wszystko opowiedziane przejrzyście, czytelnie i z dużą dawką humoru. W opowieściach tych znajdziecie miłość, ciepło i spokój, czyli wszystko co ważne dla serca małego czytelnika. W tym momencie seria o Niuniusiu jest naszą ulubioną, a tym którzy jeszcze jej nie znają polecam szybko to zmienić! :)

11 czerwca 2023

Ach jak fajnie jest znów spotkać Niuniusia! Jest lato. Niuniuś wraz z rodzicami planują wakacyjny wyjazd nad morze. Pakują najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszają w podróż pociągiem. Na miejscu spędzają miły czas na plaży, wygrzewają się na słońcu, kąpią w wodzie i zajadają przysmakami sprzedawanymi przez obnośnych sprzedawców. Palą ognisko i nocują w namiocie. Istna sielanka, nie pozbawiona jednak przygód i dużych emocji. Spotkamy się w niej z pełną ekscytacją prosiaczka na wieść o wakacjach i podróży pociągiem, strachem przez morzem, bezradnością kiedy złośliwe mewy chcą ukraść Niuniusiowi przekąskę, frustracją taty, gdy do namiotu wlatuje komar oraz z tym jak rodzice zapewniają prosiaczkowi poczucie bezpieczeństwa nawet w czasie złowrogiej burzy. Jak zawsze jestem w pełni zachwycona zarówno ciepłymi i pogodnymi ilustracjami, jak i treścią pisaną w konwencji bliskościowej, wychowania w miłości i szacunku. Rodzina Niuniusia to pewien ideał, do którego sama dążę i który sprawia, że czuję ciepło w sercu. To historie, do których z przyjemnością wracam z moimi dziećmi, by pokazać im jak ważne w naszym życiu są uczucia oraz to, żeby zwyczajnie trzymać się razem i kochać do granic możliwości

15 czerwca 2023

„Niuniuś i lato” jest historią prosiaczka, który jak każde małe dziecko jest pełny emocji, ciekawości i żądzy przygód. Chętnie poznaje nowe rzeczy i bierze udział w niezapomnianych przygodach. Tym razem, wraz z mamą i tatą wyrusza nad morze, gdzie czeka na niego ciepły piasek, orzeźwiająca woda, gotowana kukurydza, spanie w namiocie i jeszcze parę rzeczy. Czy ta wyprawa będzie dla niego miłym wspomnieniem? Niuniusia i jego rodzinę miałam okazję poznać już przy poprzednim zbiorze opowiastek o wiośnie. Bardzo podoba mi się to, jak pokazana została w tej serii relacja między dzieckiem, a jego rodzicami. Mama i tata są cierpliwi, bez marudzenia spędzają czas ze swoim synkiem, chętnie tłumaczą mu to, czego nie rozumie, ale również stawiają granice. Właśnie tak powinno być w dobrze funkcjonującej rodzinie. Zamiast odsyłać swoje pociechy przed ekrany, koniecznie znajdźmy chwilę, by pobyć z nimi na łonie natury. Jak zwykle jestem zachwycona ilustracjami Aleksandry Szwajdy oraz pięknym wydaniem książki. Na szczególną uwagę zasługuje wklejka z konstelacją gwiazd. Podoba mi się również, że w treści wplecione zostały różne odgłosy, na przykład pociągu, czy też mew oraz to, że na końcu autorka poświęciła dwie strony na temat emocji, które są normalne zarówno u dorosłych, jak i dzieci, choć te ostatnie dopiero uczą się z nim żyć, wyrażać je i trzymać w ryzach. Bez obaw, nasze pociechy w końcu zrozumieją, że nie mogą nikogo bić, by dać upust swojej złości, musimy je jednak tego nauczyć, bo póki co, kieruje nimi instynkt. Cieszę się, że powstają tego typu pozycje i gorąco zachęcam wszystkich, którzy mają w swoim otoczeniu małe dzieci, do zapoznania się zarówno z tą książeczką, jak i z tymi, które do tej pory zostały wydane w tej serii. Mamy do wyboru spotkanie Niuniusia z niemiłym panem, oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia oraz wiosenne przygody rodzinki świnek. Nie mogę się doczekać, aż będę mogła te historyjki przeczytać mojej córeczce.

16 czerwca 2023

Gotowi na lato? Ja już odliczam dni do urlopu, póki co letnie przygody przeżywamy z Niuniusiem. W nowej część "Niuniuś i lato" znajdziemy pięć krótkich opowiadań, które w ciekawy sposób przedstawiają wakacyjny wyjazd i całe spektrum emocji, które przeżywa główny bohater. Młody czytelnik na pewno odnajdziecie tam również swoje własne doświadczenia. Zaczyna się od ekscytacji przed czekającą Niuniusia podróżą i radością płynąca z wyprawy nad morze. Spakowany prosiaczek nie może się doczekać dojazdu na miejsce, aż z tych emocji w końcu zasypia Budzi się już nad morzem, ale... wcale nie chce wejść do wody. W końcu pewna psotna fala przekonuje malucha, że w morzu czeka go dobra zabawa. Na uwagę zasługuje postawa rodziców, którzy dają przestrzeń na stopniowe oswojenie się z nowością oraz dobór lektury przez mamę Niuniusia. Kolejna historyjka pokaże nam na bardzo życiowym przykładzie, czym jest frustracja. Niuniuś i jego rodzice śpią w namiocie. Gdy tylko gasną światła pojawia się on - komar. I jak tu zasnąć... Następnego dnia na plaży Niuniuś dostaje kukurydzę. Ale chrapkę na nią mają też natarczywe mewy... Niuniuś czuje się bezradny, ale z pomocą przychodzi mama. Na koniec wycieczki rodzina planuje ognisko. Niestety nadchodzi burza i wszystko niszczy. Prosiaczek jest mokry i głodny. Czy rodzice pomogą mu poczuć się znów bezpiecznie? Jak widzicie historyjki są bardzo życiowe i bliskie doświadczeniom dziecka. Urocze ilustracje i krótki tekst na pewno zaciekawią malucha. U nas już nie na dnia bez Niuniusia. Fajnie, że przedstawione są takie emocje, które raczej rzadko można spotkać w innych lekturach. Niuniuś pokazuje najmłodszym różnorodność uczuć i sposoby na radzenie sobie z różnymi trudnościami. Polecanko!

27 czerwca 2023

Jesteś rodzicem małego dziecka? Nadeszły wakacje, upragniony urlop i za chwilkę wyruszycie na pierwszą wyprawę nad morze? Niuniuś i lato pomoże Ci przygotować się na tę wycieczkę z maluchem. Seria książek o Niuniusiu to przede wszystkim historyjki obrazkowe w temacie emocji małego dziecka. Autorką tej serii jest Aga Nuckowska, która w bardzo przystępnych słowach inspiruje do zabawy i wspólnego czytania z dzieckiem. Piękne ilustracje opracowała Aleksandra Szwajda, które zachwycają i przenoszą w świat Niuniusia. W tej książce Niuniuś wybiera się nad morze z rodzicami. Podczas wyprawy towarzyszy mu wiele emocji rozpoczynając od radości i ekscytacji, a kończąc na frustracji, bezradności i strachu. Dla rodziców to wsparcie w rozumieniu dziecięcych emocji, a dla samego dziecka niezwykła przygoda pełna emocjonalnych niespodzianek! Ta publikacja podzielona jest na kilka rozdziałów. Znajdują się w niej: - przygotowanie do wakacji i wyjazd pociągiem, - zabawa w wielkim, szumiącym i mokrym morzu, - spotkanie z natrętnym komarem w namiocie, - nieprzyjemna sytuacja z mewami, - nadejście burzy. Każdy z rozdziałów pokazuje dziecięce emocje i sposoby na reakcji na nie. Każda przygoda niesie ze sobą jakaś naukę, zarówno dla dziecka, jak i dorosłego. Uwielbiam Niuniusia za refleksyjnych rodziców pielęgnujących ciekawość światem małego dziecka. Cenię za dbałość o emocje, te przyjemne i nieprzyjemne, które są z każdym na co dzień. Podoba mi się to, że książka pokazuje nam też ten psychologiczny aspekt m.in. rozwój dziecka. Jest to bardzo cenna i potrzebna lektura dla najmłodszych, do wspólnego czytania z rodzicami. W tej książce najważniejsze jest dziecko, jego emocje, jego świat. Jednocześnie w bardzo piękny sposób ukazuje codzienność, czułość, bliskość rodziny. Polecam!

7 lipca 2023

Niuniuś i lato to idealna książka dla Nas. Już po pierwszym zapoznaniu z tą cudowną świnką moje dzieciaki zakochały się w niej. Jak tylko dostali te książkę to kazali sobie ją czytać conajmniej 5 razy, ale przestałam już liczyć

10 lipca 2023

Wakacje nad morzem!

19 lipca 2023

uwielbiamy serie o Niuniusiu! a, gdy opowiadania są o emocjach małego człowieka to jeszcze bardziej! pięknie ilustrowana książka o tym, co dzieje się w głowie, o reakcjach na nowe miejsca, zmianie planów, nowych wyzwaniach, które czekają na wakacjach. idealna, by zrozumieć zachowania swojego (ale nie tylko) dziecka podczas codziennych i niecodziennych sytuacji.

1 sierpnia 2023

Lato! Wraz z nim przychodzą kolejne przygody Niuniusia. Tym razem główny bohater wybiera się w pełną emocji wakacyjną podróż nad morze. W książce, którą możemy bez wątpienia zaliczyć do ulubionych znajdziecie pięć krótkich historyjek: 1. PODRÓŻ - historia o tym, jak Niuniuś przygotowywał się do wycieczki i podróżował pociągiem oraz ile radości sprawiło mu to doświadczenie. 2. FALA - historia o tym, jak morska fala pomaga Niuniusiowi przełamać strach przed morską kąpielą. 3. Komar - historia o tym, jak bzyczący w namiocie komar potrafi zdenerwować nawet tatę. 4. MEWY - historia o tym, jak to jest czuć się bezradnym i osaczonym w obliczu głodnych mew. 5. BURZA - historia o tym, jak wsparcie rodziców pozwala w każdej sytuacji poczuć się bezpiecznie. Nawet gdy nadchodzi burza, a upragnione ognisko zgasło. Książka zawiera nie tylko wartościowy przekaz o emocjach, ale stanowi doskonałe wsparcie w procesie rozwoju mowy najmłodszych czytelników. Pięknie ilustrowana cieszy oko i zachęca do czytania. Polecam serdecznie!

24 września 2023

Za co kochamy Niuniusia? Za to, że trafia wprost do dziecięcego serduszka zostawiając w nim miłe, ciepłe uczucie pełne spokoju i radości. Lato z Niuniusiem jest o nas wszystkich - i dzieci i dorośli będą dobrze się bawić z tą książką.

Niuniuś i lato. Książka o emocjach małego dziecka

Kolejna cześć przygód Niuniusia! Książka o letnich przygodach świnki, której darem jest przyciąganie niesamowicie zwyczajnych historii.

Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne

Autorka: Aga Nuckowski

Ilustratorka: Ola Szwajda

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 72

Rekomendacja wiekowa:

Cena: 45,00 zł 45.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Wysyłka w: 48 godzin
30 dni na zwrot
Ocena: 4.9995
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

Rodzina. Wierszyki do chichotania
Rodzina. Wierszyki do chichotania
40,00 zł
szt.
Wierszyki logopedyczne
Wierszyki logopedyczne
40,00 zł
szt.
Niuniuś śpi bez mamy
Niuniuś śpi bez mamy
35,00 zł
szt.
Błoto
Błoto
40,00 zł
szt.
Pingwin Leszek buduje psa o imieniu Adrian
Pingwin Leszek buduje psa o imieniu Adrian
35,00 zł
szt.
Szlaban
Szlaban
40,00 zł
szt.
Tort
Tort
40,00 zł
szt.
Teczka edukacyjna 2-latka
Teczka edukacyjna 2-latka
24,90 zł 21,91 zł
szt.
Łobuz
Łobuz
40,00 zł
szt.
Książka o tolerancji. Włosy
Książka o tolerancji. Włosy
40,00 zł
szt.
Smok
Smok
40,00 zł
Niuniuś i niemiły pan
Niuniuś i niemiły pan
35,00 zł
szt.
Superpamięć dla dzieci
Superpamięć dla dzieci
34,90 zł 30,71 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium