Ale historia… Mamy niepodległość!

Komu właściwie zawdzięczamy odzyskanie niepodległości? Przyjaciele z klasy pana Cebuli postanawiają to sprawdzić! 
Cena: 23,67 zł 26,90 zł 23.67
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

Opis

Seria "Ale historia…" to książki historyczne dla dzieci, pełne zabawnych bohaterów, fascynujących przygód oraz ciekawostek z przeszłości. "Ale historia… Mamy niepodległość!" jest szóstym tomem perypetii grupy przyjaciół, która w ramach lekcji historii przenosi się w czasie.

"Ale historia… Mamy niepodległość!" - ale właściwie dzięki komu?Pan Cebula ma dosyć nietypowe metody nauczania. Wysyła swoich uczniów na wycieczki do minionych epok, by mogli na własne oczy zobaczyć, jak przebiegały ważne wydarzenia historyczne. Tym razem Aleks, Słoniu, Witek, Ola, Gruby i Zuzka mają ważne zadanie. Muszą sprawdzić, kto tak naprawdę przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Czy Polacy wywalczyli ją sobie sami, czy może wszystko zawdzięczamy sprzyjającym okolicznościom?

Oczywiście, ta grupa nastolatków nie byłaby sobą, gdyby nie miała w zanadrzu innego, tajnego planu. Przyjaciele chcą odnaleźć wszystkie monety, na które zostały przetopione korony i berła polskich królów i na nowo odtworzyć insygnia władzy. Czy ta misja ma szanse powodzenia? Sprawdźcie sami!

Seria "Ale historia…", czyli ciekawe książki historyczne dla dzieciCykl "Ale historia… "opowiada o nietypowych lekcjach historii, prowadzonych przez pana Cebulę, nauczyciela, który przenosi uczniów w czasie. Każda książka z cyklu to inny moment z dziejów Polski, skupiony zazwyczaj wokół jednego władcy. Wszystkie zaś udowadniają, że poznawanie naszych dziejów może być wyśmienitą rozrywką. Autorami serii jest historyczka Grażyna Bąkiewicz oraz ilustrator Artur Nowicki.[vc_video link="https://youtu.be/AbBhb_0kQkY" align="center" image_poster_switch="no"][vc_column width="1/4"][vc_column width="1/4"][vc_column width="1/4"][vc_column width="1/4"]

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium