Książka

Tajna misja Basi — o tym, że książki Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak edukują najmłodszych

Pierwsza książka o przygodach Basi i jej rodziny powstała kilka lat temu. Aktualnie w serii znajdziemy już ponad 30 tytułów. Właśnie pojawił się najnowszy — Basia i śmieci. Kwietniowa data premiery nie jest przypadkowa, ponieważ 22 kwietnia Ziemia ma swoje święto i autorki postanowiły nam o nim przypomnieć.

Basia i śmieci

19.90  17.51 

Basia i ekologia

Zaśmiecanie środowiska to przewodni temat w nowej książce Marianny Oklejak i Zofii Staneckiej. Symbolem troski o planetę staje się wieloryb. Basia przejęta losem tych olbrzymich zwierząt martwi się o to, że masa śmieci ląduje w oceanach. Wieloryby oraz inne morskie zwierzęta zjadają odpady, które mogą powodować ich śmierć. I odpowiedzialny za to jest każdy z nas, ponieważ każdy człowiek produkuje śmieci w ilościach, które mogą szokować. Basia podsuwa też dzieciom pomysły co mogą zrobić, by wpływać realnie na losy Ziemi.

Edukacyjna misja książek o Basi

Do tej pory Basia mówiła m.in. o tym, czym jest alergia, jak ważni są dziadkowie, wyjaśniała, czym jest Konstytucja, uczyła tolerancji, zachęcała do recyklingu, czytania książek i podróżowania. Każdy tytuł edukuje najmłodszych. I co ważne – autorki za pomocą prostych słów i wymownych ilustracji tłumaczą dzieciom problemy tego świata, ale poruszają też zupełnie przyziemne tematy, dotyczące samych dzieci. Dzięki temu najmłodsi lepiej rozumieją decyzje dorosłych i prawa, jakimi rządzi się ich otoczenie. Po prostu książka im wiele tłumaczy i wyjaśnia, a wspólne czytanie z rodzicem jest okazją do ciekawych rozmów.

 

Z najnowszej książki “Basia i śmieci” przedszkolaki dowiedzą się m.in.:

– czym jest ekologia,

– jak ludzie zanieczyszczają środowisko,

– jak nasze działania wpływają na przyrodę,

– co możemy zrobić, żeby zmienić nasze nawyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *