Wstyd, złość i poczucie winy – dzwonki alarmowe
  • promocja

Wstyd, złość i poczucie winy – dzwonki alarmowe

Liv Larsson zauważa, że kultura dominacji, w jakiej żyjemy, utrudnia nam radzenie sobie ze złością, wstydem i poczuciem winy. Podkreśla, że funkcjonowanie w schemacie myślowym opartym na kategoriach: dobre/złe, ma rację/nie ma racji, powinien/nie powinien, zasługuje/nie zasługuje – odbierają nam wolność wyboru i negatywnie wpływają na nasz dobrostan. 

Autor: Liv Larsson
Oprawa: Miękka
Liczba stron:
 247

Cena: 31,68 zł 36,00 zł 31.68
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

Opis

Wstyd, złość i poczucie winy – dzwonki alarmowe

Umożliwi to transformację tych trudnych uczuć, co w efekcie przyniesie nam lepszy kontakt z sobą samym oraz poprawę jakości relacji z innymi ludźmi.

Dla kogo?

  • dla każdego, kto pragnie zrozumieć siebie i z innej perspektywy spojrzeć na doświadczanie trudnych uczuć: złości, wstydu i poczucia winy, zarówno przez siebie samego, jak i przez innych
  • tych, którzy chcą poznać konstruktywne narzędzia umożliwiające radzenie sobie z trudnymi uczuciami
  • osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat Porozumienia bez Przemocy
  • terapeutów, którzy wspierają klientów borykających się z własną złością oraz poczuciem wstydu i winy

O czym?

Przedstawia w formie Kompasu Potrzeb cztery strategie, którymi się posługujemy, by uniknąć wstydu: wycofanie się z relacji, obwinianie siebie, buntowanie się przeciwko normom i powinnościom oraz krytykowanie innych.

Autorka proponuje, by spojrzeć na trudne uczucia z perspektywy Porozumienia bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication) – idei opracowanej przez Marshalla Rosenberga – i potraktować je jako dzwonki alarmowe, które sygnalizują niezaspokojone potrzeby. 

Dodatkowe zalety książki:

  • przystępny język;
  • przykłady zaczerpnięte z autopsji oraz doświadczeń z pracy z innymi;
  • szczegółowo opisane kroki procesów transformacji trudnych uczuć;
  • ćwiczenia do samodzielnego wykonania.

Liv Larsson pochodzi ze Szwecji. Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy (NVC), mediatorką i edukatorką. Od lat dziewięćdziesiątych XX wieku prowadzi seminaria i warsztaty, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami z różnymi grupami społecznymi – mediatorami ONZ, pracownikami socjalnymi i i rodzicami.

Zdobywała swoje umiejętności na szkoleniach prowadzonych przez Marshalla Rosenberga, twórcy idei Porozumienia bez Przemocy. Jej zainteresowania skupiają się głównie na wpływie uczucia wstydu na nasze życie wewnętrzne. Od czasu, gdy Liv została mamą, jest szczególnie zainteresowana odkrywaniem konstruktywnych sposobów na radzenie sobie z dziecięcym wstydem.

Polecamy 

[product category_id="375" limit="12" slider="true" onlyAvailable="true"]

Fajne książki dla dzieci

[product search="little people" limit="12" slider="true" onlyAvailable="true"]

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium