szaman.png
  • promocja

Opis

Szaman. Odnajdź w sobie moc, obecność i cel

Szamanka lub szaman to ktoś, kto przypomina nam o rytmie w jakim tańczy w nas życie, kto zachęca nas, byśmy za nim podążali, kto pokazuje nam, jak sprawić, by lepszy świat naszych snów stał się rzeczywistością. Szamanki i szamani to dziś nie tylko uzdrowicielki i uzdrowiciele, żyjący gdzieś w odległych zakątkach świata. Ich duch powrócił i przepełnia pracę nauczycieli, artystek, aktywistów, liderek biznesu i ludzi we wszystkich obszarach życia naszych społeczności. W każdej i każdym z nas mieszka wewnętrzna szamanka lub wewnętrzny szaman. Ta książka jest dla ciebie, jeśli:

  • widzisz, że masz w sobie niewykorzystaną moc i chcesz się nauczyć nią posługiwać
  • pragniesz głębszego związku z własną naturą, przodkami, społecznością i inteligencją samego życia
  • troszczysz się o przyszłość naszej planety i chcesz, by wróciła równowaga między ludźmi a przyrodą
  • wiesz, że istniejesz, by współtworzyć świat oparty na sprawiedliwości i zrównoważonym rozwoju

YA’ACOV DARLING KHAN jest współczesnym szamanem (tradycyjnym uzdrowicielem), który uczył się i praktykował u wielu wybitnych szamanów na całym świecie. Jest jednym z czołowych nauczycieli ucieleśnionej świadomości i współzałożycielem Movement Medicine Contemporary Shamanism, którego naucza na całym świecie. (www.darlingkhan.com)

Zaangażowany szamanizm dnia codziennego

„Tam, gdzie kończy się rytuał, zaczyna się tak naprawdę zaangażowany szamanizm dnia codziennego. Wewnętrzna Szamanka wie, jak zasiać nasiona swojej wizji w żyznej ziemi, która jest nieustającym cudem. Rozumie, jaki wpływ traumy z przeszłości mają na nas w teraźniejszości i jaki potencjał mocy powstaje z ich przekształcenia. Wie, że przyszłość nie jest czymś, co się nam przydarzy, lecz tym, co wspólnie tworzymy. Rozumie prawo wzajemności i dynamiczną równowagę dawania i brania. Wie, że nasze przetrwanie zależy od rozpoznania wpływu, jaki wywieramy na tę dynamiczną równowagę życia, i wzięcia za niego odpowiedzialności. Pojmuje związek pomiędzy wyobrażeniem, a tym, jak faktycznie układają się sprawy. Rozpoznaje moc wolnej woli, którą otrzymaliśmy, i jest gotowa pomóc nam okiełznać tę moc i wykorzystać ją dla dobra wszystkich.

Wydaje się, że my, ludzie, zmieniamy się, dopiero kiedy jesteśmy do tego zmuszeni. Może więc obecny kryzys jest doskonałym powodem do przebudzenia się, uświadomienia sobie konsekwencji swoich wyborów i dokonywania lepszych. To my wywołaliśmy obecny kryzys i to do nas należy przekształcenie go w szansę. Z każdym rokiem coraz więcej uzdrowicieli wywodzących się z rdzennych tradycji naszego świata, z tradycji, które przetrwały do dziś, przypomina nam o podstawach, na których utratę jesteśmy narażeni w naszym szaleńczym pędzie ku postępowi. Szybko odnajdują oni także te aspekty rozwiniętego świata, które mogą pomóc im oraz ich społecznościom. Nasz dobry przyjaciel, Domingo Paez, szanowany starszy ludu Achuar z ekwadorskiej Amazonii, bardzo jasno dał nam do zrozumienia, że jeśli mamy się dalej rozwijać, musimy wykorzystać całą naszą ludzką pomysłowość.

Dla ludzi współczesnego świata, którzy czują się powołani do tej pracy, szamanizm nie polega na usunięciu się poza nawias społeczeństwa, z wzniesionym ku górze wzrokiem, w ciągłym transie. Autentyczni szamani cechują się cichą mocą, praktycznością i pokorą. Służą swoim społecznościom. Angażują się w świecie fizycznym, utrzymując jednocześnie, dla dobra wszelkiego życia, kontakt ze światem nie-fizycznym.

Każdy szaman czy szamanka jest tylko człowiekiem, z własną inteligencją, wspaniałością i cieniami. Wśród zachowanych rdzennych tradycji i rosnącej grupy tradycji neoszamańskich, podobnie jak we wszystkich innych dziedzinach życia, trafiają się ludzie pozbawieni skrupułów, którzy wykorzystają moc dla własnej korzyści lub, co gorsza, do krzywdzenia innych. Zdarzają się więc szarlatani starający wykorzystać wzrastającą popularność szamanizmu dla własnych celów. Jest też wielu ludzi, którzy odbyli dogłębne studia i są całkowicie oddani pomaganiu tym, z którymi pracują, w odzyskiwaniu własnej mocy. Jak i w każdym innym przypadku, trzeba umieć to rozróżniać.

Nasza rodzina i przyjaciele z lasu deszczowego Amazonii poprosili nas, abyśmy stali obok nich, gdy oddają swoje życie w obronie płuc Ziemi. Prosili nas o to, by jak najwięcej z nas pracowało w swych własnych kulturach nad „zmienieniem snu współczesnego świata”. Ta książka jest mocno zakorzeniona w tej intencji. Żeby zmienić sen, trzeba najpierw uświadomić sobie, o czym się śni, a najlepszym sposobem na to, jaki znam, jest przywołanie Wewnętrznej Szamanki.

W epoce, w której przygody nie przeżywa się, a jedynie ogląda na maleńkich ekranach, szamanizm jest kluczem do radości i mocy płynącej z bycia w ciele, które ma serce i duszę, które żarliwie angażuje się w twórcze przedsięwzięcie zwane życiem. Praca z Wewnętrzną Szamanką może pomóc nam z gorliwością pracować nad projektem wśnienia w rzeczywistość nowego rozdziału życia na Ziemi, rozdziału, w którym coraz więcej z nas – mistyków i matematyków, szamanów i uczonych, terapeutów i chirurgów, ludzi pozornie racjonalnych i tych pozornie irracjonalnych – będzie uczyć się pracować wspólnie dla wspólnego dobra. Każde plemię dzierży cząstkę prawdy i każda perspektywa odsłania jakiś jej fragment.

Podążając tą ścieżką nauczyłem się wielu rzeczy, ale myślę, że we frazesie: „im więcej wiemy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak niewiele wiemy”, jest sporo prawdy. Majowie lubili nie tylko zapisywać wiedzę, ale i dzielić się nią. Uważali, że jest to jak opróżnianie przepełnionego kielicha duszy na papier, by móc napełnić go nową wiedzą. Mój kielich jest pełny. Zaczynam więc.

Gotów? Zatańczmy…”

Rozwój osobisty Wsparcie dla rodziców Książki dla młodzieży

 


Polecamy dla dorosłych:

[product id="24043, 23725, 21805, 18271, 23194, 23270, 22672, 21836, 15975, 17067" slider="true"]

Polecamy dla młodzieży:

[product id="16253, 23258, 23231, 22135, 23403, 23394, 22199" slider="true"]

Koszty dostawy

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

Szaman

Szamanka lub szaman to ktoś, kto przypomina nam o rytmie w jakim tańczy w nas życie, kto zachęca nas, byśmy za nim podążali, kto pokazuje nam, jak sprawić, by lepszy świat naszych snów stał się rzeczywistością. Szamanki i szamani to dziś nie tylko uzdrowicielki i uzdrowiciele, żyjący gdzieś w odległych zakątkach świata. Ich duch powrócił i przepełnia pracę nauczycieli, artystek, aktywistów, liderek biznesu i ludzi we wszystkich obszarach życia naszych społeczności. W każdej i każdym z nas mieszka wewnętrzna szamanka lub wewnętrzny szaman. 

Autor: Ya’Acov Darling Khan

Oprawa: Miękka

Ilość stron: 310

Cena: 61,60 zł 70,00 zł 61.60
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 70,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
Wysyłka w: 1-3 dni
30 dni na zwrot
Ocena: 0
Producent: CoJaNaTo
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

Jak zrozumieć nastolatka
Jak zrozumieć nastolatka
50,00 zł
szt.
Pięknie się różnimy
Pięknie się różnimy
34,99 zł 30,79 zł
Czas na medytację
Czas na medytację
34,99 zł 30,79 zł
szt.
Deszcz życzliwości
Deszcz życzliwości
39,99 zł 35,19 zł
szt.
Zabawa w uważność 60 oryginalnych gier i zabaw
Zabawa w uważność 60 oryginalnych gier i zabaw
45,00 zł 39,60 zł
szt.
Dialog zamiast kar
Dialog zamiast kar
38,00 zł 33,44 zł
szt.
Wdech - Wydech. Jak dodać otuchy ciału w stresie
Wdech - Wydech. Jak dodać otuchy ciału w stresie
69,00 zł 60,72 zł
Gry i zabawy dla dzieci
Gry i zabawy dla dzieci
36,90 zł 32,47 zł
Mała książka o kupie
Mała książka o kupie
34,99 zł 30,79 zł
szt.
Opowiem ci, mamo. Co robią auta
Opowiem ci, mamo. Co robią auta
49,99 zł 43,99 zł
szt.
Trening intelektu dla dzieci
Trening intelektu dla dzieci
34,90 zł 30,71 zł
szt.
Wierszyki paluszkowe
Wierszyki paluszkowe
40,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium