selfie ze stolemem.png
  • promocja

Selfie ze stolemem

W Kaszubskim Lesie żyją stolemy – znane z legend istoty większe od ludzi. Jednym z nich jest Stolko, który mieszka z rodziną w jaskini.

Autorzy: Krzysztof Kochański
Ilustracje: Zofia Dzierźawska
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 98
Nagrody:
Książka nagrodzona w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.
Rekomendacja wiekowa:Cena: 23,37 zł 26,90 zł 23.37
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Ocena: 4.99
Producent: LITERATURA

Opis

Selfie ze stolemem

W Kaszubskim Lesie żyją stolemy – znane z legend istoty większe od ludzi. Jednym z nich jest Stolko, który mieszka z rodziną w jaskini. Pewnego dnia postanawia bez zgody rodziców zrobić sobie wycieczkę do lasu, gdzie spotyka… małą dziewczynkę. Rezolutna Zosia ucieka przed zbirami, którzy porwali ją i szukają w lesie skarbów. Stolko postanawia jej pomóc, lecz wkrótce razem wpadają w tarapaty. Czy wyjdą z nich cało? Czy ludzie są tacy straszni, jak słyszał Stolko? I czy stolemy zjadają ludzi, jak mówiono Zosi?

Świetna, dynamiczna fabuła, doskonałe postacie i dialogi w tajemniczej i atrakcyjnej scenerii. Filozoficzna metafora „spotkania z obcym”, towarzyszących jej lęków i uprzedzeń. prof. Joanna Papuzińska

Książka nagrodzona w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji, Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki, dzięki wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji AMF „Nasza Droga”.

 

Przeczytaj fragment:

"(...) Stolko wrócił do domu tą samą drogą, którą z niego wyszedł, a więc przez komin. Gdyby rodzice dowiedzieli się, że pomimo zakazu opuścił jaskinię, miałby kłopoty, zwłaszcza że był ubłocony, jakby wpadł w bagno. W dodatku wszędzie poprzyklejały mu się liście i igliwie, bo uciekając z Kaszubskiego Lasu, przewrócił się raz czy dwa. Taty nie było, a mama i babcia robiły porządki, więc niezauważony przemknął się do groty pełniącej funkcję łazienki. Napił się wody z malutkiego strumyczka, który sączył się ze skalnej szczeliny, i przyjrzał się swojemu odbiciu w lustrze. To lustro tata Stolka znalazł w lesie jakieś sześćdziesiąt lat temu, ale zamontował je dopiero niedawno, ku ogólnemu zadowoleniu. – I pomyśleć, że przez tyle lat nie mogłam się taty doprosić, żeby to lustro wreszcie zawiesił – skomentowała wtedy mama.
– Za to teraz radość większa – zauważył tata. – Jakbym zawiesił je sześćdziesiąt lat temu, dawno by wszystkim spowszedniało. Trudno było nie przyznać tacie racji. Stolko zawsze z podziwem słuchał jego mądrych wypowiedzi. (...)"

  

Zajrzyj do książki:

 

Wyjątkowe książki dla dzieci i młodzieży:

[product category_id="403" limit="12" slider="true" onlyAvailable="true"]

Polecane książki dla rodziców:

[product category_id="416" limit="12" slider="true" onlyAvailable="true"] 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium