Opis

W pakiecie kupisz taniej: 

[product id="26361, 25388"]

Inne zestawy znajdziesz tutaj.

 

„Można być niemiłym, ale to się w ogóle nie opłaca. Z niemiłymi przykro się rozmawia i żadne dziecko nie ma ochoty niczego się od nich nauczyć. A dzieci potrzebują się uczyć, bo są jeszcze małe i nie wiedzą wszystkiego. Każdego dnia uczą się od dorosłych, co można, a czego nie, jak się zachować, kiedy i co wypada. Kto choć trochę zna dzieci, ten wie, że: po pierwsze, nauka najlepiej wychodzi im przez zabawę, a po drugie, najwięcej uczą się one od życzliwych i miłych dorosłych. Byłoby dobrze, gdyby niemili dorośli chwilę się nad tym zastanowili”.

 

Kim są autorki?

Aga Nuckowski – pedagożka, filolożka i terapeutka Gestlat. Autorka serii o Niuniusiu i współautorka książki “Jak zrozumieć małe dziecko”. Inicjatorka szeregu działań na rzecz najmłodszych. Wieloletnia redaktorka i współpracowniczka Natuli – Dzieci są ważne. Mieszka na wyspie na Pacyfiku. Lubi marzyć i spacerować. Nie lubi nagród i egzaminów. Mieszka na wyspie, gdzie zawsze świeci słońce. W wolnych chwilach pisze książki. 

Ola Szwajda – ilustratorka, projektantka książek. Umie w kredki i tablet, więc tworzenie ładnych rzeczy przychodzi jej z łatwością. Kocha psy, męża i książki dla dzieci.   

 

Polecane 

[product category_id="558" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

[product category_id="383" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

Dostawa

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (16)

Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

7 lutego 2023

❤ Powiedziałabym, że Niuniuś jest tak prosty, a jednocześnie tak wielopłaszczyznowy, że to jest istna petarda! Dzieci cieszą się, strachają i oburzają na zmianę, dorośli pękają ze śmiechu i oczka puszczonego do nich. Jest lekki, uwalniający, beztroski. Upuszcza ciśnienie. Genialny w swojej prostocie.

8 lutego 2023

Ta książeczka jest rewelacyjna! Nie dość, że jest to ciąg dalszy historii Niuniusia, to jeszcze z dinozaurami!!! Nasze dinozaury stwierdziły jednogłośnie, jedne rycząc inne cicho pomrukując, że nowy Niuniuś zajmie honorowe miejsce w ich gronie - na łóżku małego Antka. Będzie to stanowiło nie lada wyzwanie, ponieważ starsza siostra jest fanką całej serii Niuniusia ... i ślimaków. Chyba zrobię Niuniusiowi specjalne posłanie pomiędzy łóżkami dzieci, dla dobra ogółu i sprawiedliwości... ale coś czuję, że ta książka długo nie zostanie odłożona na półkę :)

25 lutego 2023

Czy traktujesz innych jak sam chciałbyś/chciałabyś być traktowanym? Niuniuś pierwszy raz idzie do prawdziwego muzeum i zobaczy prawdziwe dinozaury, a co ważniejsze: prawdziwe kości dinozaurów! Jest bardzo podekscytowany i całym sobą to okazuje. Niestety pan strażnik ciągle tylko mówi, czego nie wolno, a co trzeba, krzywo patrzy i uciszać dzieci. Co z tym zrobi tata Niuniusia? Czy znasz powiedzenie "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci"? Uważam, że idealnie odzwierciedla najnowszą książkę Wydawnictwa Natuli. Mam wrażenie, że w niektórych instytucjach bycie niemiłym jest standardem. Czymś naturalnym dla osób tam pracujących. Na przykładzie Niuniusia można stwierdzić, że rzeczywiście, dzieci potrafią bec nieobliczalnie. Zachowywać się głośno, biegać, wygłupiać. Czyż jednak nie jest to zachowanie naturalne? Ciekawość i żywiołowość to główna dewiza młodych obywateli. Nawiązując do powiedzenia podanego wyżej, obserwując zachowania dorosłych, dzieci się uczą. Nie do końca wiedzą, jak powinny się zachowywać w określonych sytuacjach. Dzieci nie sposób ujarzmić i uspokoić. Warto jednak podejść do nich jak do towarzyszy, odrzucić smętną minę i upominać z dobrym podejściem. Książka uświadamia również nas, dorosłych, ukazując spojrzenie dzieci na świat. Ja jestem zachwycona tym Niuniusiem! Mądra i przydatna książka.

9 marca 2023

Często macie do czynienia z niemiłymi ludźmi? Mam nadzieję, że nie! Wszystkim jest o wiele lepiej, kiedy uda się wykrzesać z siebie trochę życzliwości. Dzieciom też. A może właśnie szczególnie dzieciom. Słyszałam dużo dobrego o serii z Niuniusiem i w końcu mogliśmy poznać jego przygody. To ilustrowana opowieść o emocjach małego dziecka wyrażona historią uroczego prosiaczka. W części "Niuniuś i niemiły pan" prosiaczek wybiera się z tatą do muzeum. Jest tym bardzo podekscytowany i wyraża to w swój dziecięcy sposób. Niestety pan strażnik trochę gasi jego entuzjazm, niemiło przypominając czego nie wolno robić. W sali z dinozaurami Niuniuś bawi się najlepiej, ale strażnikowi bardzo się to nie podoba... Czy prosiaczek znajdzie miejsce, gdzie będzie mógł swobodnie pobawić się w dinozaury? Niektórzy dorosłym niestety przeszkadza dziecięca ekspresja i entuzjazm w poznawaniu świata... Książeczka porusza temat, który pewnie jest znany wielu rodzicom. Warto pokazywać dzieciom, że takie zachowania nie są fajne, że warto być życzliwym, bo dzieci mają prawo być dziećmi. A reguł lepiej nauczą się w miłej atmosferze. W książce większą część strony zajmują ilustracje, tekstu jest znacznie mniej. Zdania są raczej krótkie i pełne wyrażeń dźwiękonaśladowczych. Myślę, że dzieciaki polubią Niuniuś i odnajdą w nim swoje emocje.

11 marca 2023

"Niuniuś i niemiły pan" to kolejna książeczka z serii o małym prosiaczku od wydawnictwa Natuli. Przeznaczona jest na wiek 2+,ma bardzo duże,kolorowe obrazki i mało tekstu,w tym trochę wyrazów dźwiękonaśladowczych, więc czyta się ją bardzo miło i szybko. Niuniuś pierwszy raz wybiera się do prawdziwego muzeum! I to z dinozaurami! Problem w tym,że jak to bywa z dziecięcą radością, jest ona onieokiełznana i trochę hałaśliwa. A wiemy,że w muzeum panują pewne zasady,których pilnuje pan strażnik...czy mimo wielu nakazów i srogiego wzroku niemiłego pana będzie to przyjemna wizyta? Niuniuś jak zwykle idealnie oddaje emocje naszych dzieci i ich nastroje. Poprzez prosty tekst i ilustracje autorzy opowiadają historię z morałem dla dorosłych i dla dzieci. Nasze pociechy nie zawsze potrafią zachować się w różnych miejscach,szczególnie tych odwiedzanych po raz pierwszy. Dużym ułatwieniem jest dla nich akceptacja rodzica i przyjazne,wyrozumiałe otoczenie. I o ile na to pierwsze mamy duży wpływ,tak na ludzi wokół nas już nie bardzo. Szczególnie na takich niemiłych strażników, którzy wymagają od dzieci zachowań dorosłych

12 marca 2023

Znacie serię książek o Niuniusiu? Przyznaję, że mam z nią pierwszy kontakt, ale już bardzo przypadła mi do gustu. Zwłaszcza, że porusza ważne tematy. Posłuchajcie. Niuniuś to mały rezolutny prosiaczek. Lubi zabawę, jest bardzo ciekawy świata i naprawdę trudno go nie lubić. Pewnego dnia wybiera się z tatą do muzeum. Jest bardzo podekscytowany, jednak jego radość zaburza zderzenie z niemiłym panem strażnikiem. Jego postawa i sroga mina od razu mówią, że nie przepada on za dziećmi, a opryskliwe zachowanie tylko to potwierdza. Niuniuś się boi i chowa w ramionach taty. Strażnik jednak nie odstępuje ich na krok także podczas zwiedzania. Szczęśliwym zrządzeniem losu, Niuniuś i tata spotykają w muzeum inną rodzinę, babcię z wnuczkiem, którzy też czują się osaczeni przez niemiłego pracownika. Razem udają się do parku i prosiaczki wesoło się bawią. "Niuniuś i niemiły pan" to książka, która uświadamia jak wiele znaczy dla dziecka postawa dorosłego. Bezbronny maluch nie potrafi poradzić sobie z trudnym zachowaniem starszych i większych od siebie ludzi. Może czuć się osaczony, wystraszyć się i zwyczajnie gaśnie jego naturalna radość życia. Książka zawiera na końcu posłowie dla rodziców i dorosłych, które szczegółowo to tłumaczy i zwraca uwagę na uczucia najmłodszych. Bardzo podoba mi się ta pozycja. Lubię w niej ilustracje, prostotę przekazu oraz to, że jest tak blisko dzieci. Że chce tłumaczyć im świat i wspierać. Zdecydowanie polecam ❤️

15 marca 2023

Niuniusia czeka dzień pełen wrażeń. To właśnie dziś po raz pierwszy, razem ze swoim tatą, wybiera się do muzeum zobaczyć na własne oczy dinozaury! Mały prosiaczek bardzo przeżywa to wydarzenie. Nie może się doczekać wyprawy! Piękne ukazana jest tu radość dziecka z nowych przeżyć. Ta fascynacja światem, zapał do odkrywania kolejnych ciekawych miejsc. Już sama droga do muzeum okazuje się dla Niuniusia wyjątkowo ciekawa. Na nosy kapie im deszcz, pod nogami mnożą się błotniste kałuże, po których można skakać. W dodatku maluch znajduje na ścieżce same skarby - tutaj kamyk, tam patyk! Z przyjemnością przyglądałam się poczynaniom szkraba i uśmiechałam na myśl o moich przyszłych spacerach z Łucją, które pewnie już niedługo będą wyglądały podobnie! Bardzo podobała mi się tutaj postawa taty prosiaczka, który wyrozumiale spoglądał na poczynania synka, przypominając jednocześnie o celu ich wyprawy. W muzeum Niuniusia spotyka jednak niemiłe rozczarowanie, a właściwie - niemiły pan. Stoi z ponurą, poważną miną i tylko burczy czego tu robić nie wolno. A musicie wiedzieć, że... niewiele wolno. Maluch szybko traci początkowy zapał, uśmiech mu przygasa, radość z dotychczasowego spaceru też gdzieś ulatuje... Opowieść pokazuje, że dzieci chłoną otoczenie, nowe miejsca, rzeczy, wydarzenia całymi sobą, a uczą się poprzez zabawę. Nie można wymagać od maluchów powagi, tłumienia emocji, które aż buzują w ich ciałkach. Lecz aby było to możliwe potrzeba przychylnego spojrzenia ze strony dorosłych. Czasem jeden krzywy uśmiech, niemiłe słowo - może zepsuć nastrój na długo. A przecież wystarczy odrobina dobrych chęci. Czasem sam uśmiech na twarzy, zamiast ponurego spojrzenia. "Niuniuś i niemiły pan" to bardzo przyjemna bajka. Przepięknie ilustrowana, prosta, ciekawa dla maluchów. Napisana dynamicznym językiem, wypełniona wieloma emocjami. Jestem pozytywnie zaskoczona! Ale to też bajka, z której wiele mogą wynieść dorośli. Zresztą - na końcu znajduje się kilka słów skierowanych właśnie do nich. Świetny pomysł! Polecamy ❤️

18 marca 2023

Książka, którą chcę Ci dzisiaj pokazać, to publikacja zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dlaczego? Bohater Niuniuś pokazuje, jak często my dorośli ograniczamy ciekawość światem, naukę poprzez zabawę. Pozycja ta jest swojego rodzaju refleksją dla rodzica i wszystkich niemiłych osób, aby otworzyły się na sposób odkrywania wiedzy, reguł, zasad panujących w społeczeństwie przez dziecko na swój własny, indywidualny sposób, czyli poprzez zabawę. "Niuniuś i niemiły pan" to książka Agi Nuckowskiej i Wydawnictwa Natuli. Jest to swojego rodzaju picturebook, przekazujący wiele wiedzy i wartości dla małego i dużego czytelnika. Niuniuś wraz z tatą wybiera się do muzeum. Po drodze spotyka wiele przygód: padający deszcz, patyk, ślimaka a nawet kamień! Niuniuś jest bardzo podekscytowany wyprawą, gdyż nigdy jeszcze nie był w muzeum. Niemiły pan siedzi na straży. Nie pozwala hałasować, zwiedzać z patykiem, kamykiem, a nawet ślimakiem! Jak skończy się historia małego Niuniusia? Publikacja ta spodobała mi się z kilku powodów: -Piękne i kolorowe ilustracje, którymi zajęła się Ola Szwajda powodują, że książka staje się atrakacyjną dla małego czytalnika. Budują one historię, bez konieczności dodawania zbyt dużej ilości tekstu. Dzięki dużym ilustracjom, dzieci mogą same opowiadać historię, która wydarzyła się na obrazku. -Książka pokazuje, że rodzice Niuniusia są bardzo świadomymi rodzicami. Już na pierwszej ilustracji można zauważyć, książki wydane przez Natuli: Wild child, Uwaga! Złość, Cud rodzicielstwa. Ponadto tata wykazuje się dużym wyczuciem, pozwala na zabawę i ciekawość. -Niuniuś ma okazję poznać, jakie zasady obowiązują w muzeum, co wolno, a czego nie wolno. I choć to kłóci się z jego sposobem na poznanie (poprzez dotyk, ruch) to z pomocą taty udaje mu się spotkać wielkie dinozaury! Pokazuje to, jak wielką rolę odgrywamy my, dorośli, rodzice w świecie dziecka. Jesteśmy dla nich drogowskazem, pomocą i wsparciem. -Ksiązka jest swoistą historyjką obrazkową, w której pod uwagę bierze się emocje małego dziecka! Ponadto publikacja jest książką aktywizującą, pojawiają się dźwięki do naśladowania, mały czytelnik może być częścią opowieści. Niuniuś należy do tych książek, które dzieci czytają chętnie, przeyżwają przygody razem z bohaterem. Jest to publikacja genialna w swojej prostocie i beztroskości. Idealna do przeżywania przygód:)

20 marca 2023

Emocje małego dziecka są niezwykle ważne. Mam jednak wrażenie, że w przeszłości bardzo zaniedbywano ten temat, a szkoda. Może właśnie dlatego tak wielu dorosłych ma do tej pory problemy ze zdefiniowaniem swoich uczuć? Chociaż z psychologią nie mam nic wspólnego uważam, że warto dyskutować z dzieckiem i pokazywać mu, że emocje są ważne. W odpowiedzi na tę potrzebę powstają kolejne pozycje, które ułatwiają to zadanie nam- dorosłym. Uświadamiając przy okazji jak ważna jest nauka o emocjach. Niewłaściwa osoba na niewłaściwym miejscu może przynieść więcej szkody niż pożytku.... Mały Niuniuś wybierał się z tatą do muzeum- ahh, to mogła być taka fascynująca wycieczka! Ano mogła, ale niestety nie do końca była. Wszystko zapowiadało się pięknie, ale na drodze Niuniusia i jego taty stanął pan strażnik. To właśnie była ta nieodpowiednia osoba na stanowisku. Niemiły Pan skutecznie spuszczał z Niuniusia całe szczęście, które uchodziło z malucha niczym z balonu. Wówczas na myśl przyszła mi sytuacja z własnego życia- zasady są zasadami, ale trudno wymagać żeby dziecko wszystko rozumiało i na wszystko przystało. Mało tego- sposób w jaki pan strażnik egzekwował grzeczne zachowanie był bardzo nieprzyjemny. W mojej opinii to książka, którą warto byłoby pokazać osobie dla której dzieci są zawsze utrapieniem. Może dzięki lekturze spojrzałaby ma siebie z innej perspektywy? Jest to też dobry punkt zaczepienia do rozmowy z maluchem. Tak naprawdę Niuniuś był w tej historii dzieckiem, które nie zostało zrozumiane przez pracownika muzeum. Analizując taką sytuację jesteśmy w stanie chociaż trochę przygotować pociechę na podobne, niemiłe sytuacje w jego życiu. Kolejnym plusem jest część dla dorosłych, zamieszczona na końcu książki. Dobrze nam czasami dać do myślenia

20 marca 2023

Nadszedł wspaniały moment, kiedy to ukazała się kolejna część perypetii ulubieńca maluchów- Niuniusia w książce "Niuniuś i niemiły pan)! Autorka, Aga Nuckowski po raz kolejny zadbała o kapitalne ujęcie trudnego tematu w towarzystwie niebanalnych ilustracji Oli Szwajdy. Niuniuś. Maluch, jakich wiele. W końcu wielu z Was posiada już dzieci i doskonale wiecie "na ile je stać ".

21 marca 2023

Książka jest świetna! W prosty sposób pokazuje, że dzieci to... dzieci i nie będą zachowywać się jak dorośli, choćby je upominać. Doskonałe przedstawienie sytuacji, jakie zdarzają się często w miejscach publicznych, idealnie oddane emocje dziecka i fantastyczne podejście rodzica. Nie bądźmy, jak niemiły pan, bądźmy jak dzieci!

29 marca 2023

Znacie serię książek o Niuniusiu? Przyznaję, że mam z nią pierwszy kontakt, ale już bardzo przypadła mi do gustu. Zwłaszcza, że porusza ważne tematy. Posłuchajcie. Niuniuś to mały rezolutny prosiaczek. Lubi zabawę, jest bardzo ciekawy świata i naprawdę trudno go nie lubić. Pewnego dnia wybiera się z tatą do muzeum. Jest bardzo podekscytowany, jednak jego radość zaburza zderzenie z niemiłym panem strażnikiem. Jego postawa i sroga mina od razu mówią, że nie przepada on za dziećmi, a opryskliwe zachowanie tylko to potwierdza. Niuniuś się boi i chowa w ramionach taty. Strażnik jednak nie odstępuje ich na krok także podczas zwiedzania. Szczęśliwym zrządzeniem losu, Niuniuś i tata spotykają w muzeum inną rodzinę, babcię z wnuczkiem, którzy też czują się osaczeni przez niemiłego pracownika. Razem udają się do parku i prosiaczki wesoło się bawią. "Niuniuś i niemiły pan" to książka, która uświadamia jak wiele znaczy dla dziecka postawa dorosłego. Bezbronny maluch nie potrafi poradzić sobie z trudnym zachowaniem starszych i większych od siebie ludzi. Może czuć się osaczony, wystraszyć się i zwyczajnie gaśnie jego naturalna radość życia. Książka zawiera na końcu posłowie dla rodziców i dorosłych, które szczegółowo to tłumaczy i zwraca uwagę na uczucia najmłodszych. Bardzo podoba mi się ta pozycja. Lubię w niej ilustracje, prostotę przekazu oraz to, że jest tak blisko dzieci. Że chce tłumaczyć im świat i wspierać. Zdecydowanie polecam ❤️

4 kwietnia 2023

Moja córka uwielbia Niuniusia. Każda ksiazka z serii ma puentę i skłania do refleksji. Nie tylko dziecko, ale również dorosłego. W tej części, Niuniuś dowiaduje się, że nie wszyscy ludzie są milli i, że czasem trzeba dostawać się do zasad panujących w danym środowisku np. W muzeum. Nie jest łatwo być cicho, kiedy jest się pełnym energii dzieckiem. Jak sobie z tym poradzi Niuniuś? Sprawdźcie!

25 kwietnia 2023

"Niuniuś i niemiły pan" to kolejna już książeczka pełna przygód tego ciekawskiego malucha, która porusza bardzo ważny temat - niemiłych ludzi. Niestety prędzej czy później nasze dzieci spotkają kogoś podobnego na swojej drodze i doświadczą tego na własnej skórze. Warto więc uzmysłowić im dlaczego niektórzy ludzie tak się zachowują, jak się wtedy zachować i czy w ogóle opłaca się być niemiłym, a ta książka będzie wprost idealna do rozmowy na ten temat. Polecamy ją z całego serca!

17 sierpnia 2023

'Niuniuś i niemiły pan' to kolejna z serii historyjek obrazkowych o emocjach. Mała świnka wybiera się z tatą do muzeum, a tam spotykają bardzo surowego i niezbyt uprzejmego strażnika. Oczywiście, dzieciom nie wolno wszystkiego, szczególnie w muzeum (chociażby ze względu na bezpieczeństwo), ale można zasady trochę poluźnić i przekazać je dzieciom w przyjemnej formie. Być może uda się nawet z tego zrobić dobra zabawę? Dzieci są spontaniczne, szczere i to powinniśmy w nich pielęgnować. Ja im tego zazdroszczę! Zachęcam do przeczytania historii Niuniusia w muzeum, dowiecie się jak to się wszystko skończyło.

26 listopada 2023

Uczy i bawi - fenomen Niuniusia polega na tym, że wciąga dziecko w 100% do świata książki. Moje córki (2+ i 5+) uwielbiają całą serię i mogą ją czytać na okrągło. Razem z Niuniusiem przeżywają emocje i śmieją do łez. Polecam każdemu maluchowi!

Niuniuś i niemiły pan

Niuniuś pierwszy raz idzie do prawdziwego muzeum i zobaczy prawdziwe dinozaury, a co ważniejsze: prawdziwe kości dinozaurów! Jest bardzo podekscytowany i całym sobą to okazuje. Niestety pan strażnik ciągle tylko mówi, czego nie wolno, a co trzeba, krzywo patrzy i ucisza dzieci. Co z tym zrobi tata Niuniusia?

Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne

Autorka: Aga Nuckowski

Ilustratorka: Ola Szwajda

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 36

Rekomendacja wiekowa:

Cena: 35,00 zł 35.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Wysyłka w: 48 godzin
30 dni na zwrot
Ocena: 5
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

Niuniuś i wiosna. Książka o emocjach małego dziecka
Niuniuś i wiosna. Książka o emocjach małego dziecka
45,00 zł 25,00 zł
szt.
Niuniuś śpi bez mamy
Niuniuś śpi bez mamy
35,00 zł
szt.
To twoje ciało
To twoje ciało
34,90 zł 27,92 zł
szt.
Rodzina. Wierszyki do chichotania
Rodzina. Wierszyki do chichotania
40,00 zł
szt.
Moja wielka Biblia
Moja wielka Biblia
34,00 zł 29,92 zł
szt.
Dlaczego płaczemy?
Dlaczego płaczemy?
40,00 zł
szt.
Uwaga! Złość
Uwaga! Złość
54,99 zł
szt.
Ruda
Ruda
46,00 zł 40,48 zł
szt.
Malarka Ala prezentuje części ciała
Malarka Ala prezentuje części ciała
39,00 zł 31,20 zł
szt.
Malarka Ala prezentuje kolory
Malarka Ala prezentuje kolory
39,00 zł 31,20 zł
szt.
Jadzia Pętelka czuje złość
Jadzia Pętelka czuje złość
29,99 zł 26,39 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium