Mój balet. Opowieść o tańcu: od szkoły do sceny
  • promocja

Mój balet. Opowieść o tańcu: od szkoły do sceny

Dzięki Anecie Wirze-Ostaszyk, tancerce zespołu Polskiego Baletu Narodowego i autorce bloga simpledancerslife.com, macie wyjątkową szansę poznania codzienności baleriny. Dowiecie się, jak wyglądają przesłuchania do szkoły baletowej, na czym dokładnie polega nauka w niej oraz w jakim wieku najlepiej zacząć zajęcia z tańca klasycznego. 

Autor: Joanna Kończak, Aneta Wira-Ostaszyk
Oprawa: 
Twarda 
Liczba stron:
 240
Rekomendacja wiekowa:

Cena: 52,72 zł 59,90 zł 52.72
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: -

Opis

Mój balet. Opowieść o tańcu: od szkoły do sceny

To wspaniałe kompendium wiedzy – wzbogacone o liczne anegdoty z przedstawień, osobiste doświadczenia oraz piękne fotografie – z pewnością zachwyci miłośników i miłośniczki baletu!

Wyjaśnimy, jakie są poszczególne części garderoby: czym różni się paczka klasyczna od romantycznej (i że wcale nie chodzi o przesyłki), co to są szpongi oraz kto tańczy na pointach i jak je dobrać. Zajrzymy też za kulisy teatralne, by odkryć tajniki pracy na scenie. Dlaczego bez inspicjenta zapanowałby chaos? Ilu osób poza obsadą i orkiestrą potrzeba do wystawienia spektaklu? Kim jest solista, a kim baletmistrz? Czy choreografię da się zapisać jak muzykę? Jak tancerze zapamiętują kroki, ilu prób potrzebują przed premierą i czy rozmawiają ze sobą w trakcie przedstawienia?

Zaprezentujemy też podstawowe pozycje rąk i nóg w tańcu klasycznym i kilka wybranych póz, na przykład słynną "arabesque". A na końcu zabierzemy was w fascynującą podróż do przeszłości, podczas której poznacie najważniejsze wydarzenia z historii baletu oraz słynne spektakle – zarówno te dawne, jak i bardziej współczesne. Podpowiemy też, gdzie można je oglądać.

Zajrzyj do książki:

Fajne książki dla nastolatków

[product category_id="413" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

Ważne książki dla rodziców 

[product category_id="416" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium