Opis

W pakiecie kupisz taniej: 

[product id="23363, 24204"]

Inne zestawy znajdziesz tutaj.

 

To zbiór praktycznych narzędzi do rozwiązywania sporów, efektywnej komunikacji w rodzinie, związku czy szkole. 

Dzieci kłócące się o zabawkę, rodzice kłócący się o dzieci, nieporozumienia z sąsiadem, babcią, szefem. Konflikty stanowią nieodłączną część naszego rodzinnego życia! Próby ich wyeliminowania to utopia, szkoda na to czasu. Zamiast unikać konfliktów lub w nich tkwić, wraz z dziećmi nauczmy się je rozwiązywać.

Autorka z humorem pokazuje, jak:

  • zauważyć konflikt jeszcze przed wejściem w niego,
  • towarzyszyć dziecku, partnerowi, drugiemu człowiekowi w sytuacji konfliktowej,
  • zarządzać dynamiką konfliktu,
  • rozdzielać zwaśnione strony,
  • budować szacunek do drugiej strony konfliktu.
Książkę wypełniają dialogi brzmiące niczym wyjęte z naszych codziennych rozmów z dziećmi. Na ich bazie autorka pokazuje swoją metodę, która zmienia dotychczasowe spojrzenie na konflikt. Energię, którą przeznaczamy na szukanie winnych, lepiej bowiem wykorzystać do sprawczego szukania rozwiązań. I to jest początek zmiany społecznej.
 

Kim jest autorka?

Katarzyna Dworaczyk – mediatorka, trenerka komunikacji, autorka. Prowadzi też sesje indywidualne metodą Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS). Szkoli, wykłada w instytucjach, przedszkolach, szkołach i dla biznesu. Stworzyła własny model towarzyszenia w sytuacjach konfliktowych SNO. Fascynuje się złością, traumą, traumą międzypokoleniową, przekonaniami oraz ideami Porozumienia bez Przemocy (NVC) i Systemu Wewnętrznej Rodziny. 

Czym jest Seria Rodzicielska?

To seria książek wydanych przez NATULI dzieci są ważne przeznaczonych dla rodziców i poświęconych konkretnym zagadnieniom rodzicielskim tj. poród, karmienie piersią, seksualność dzieci, komunikacja w rodzinie, rozwój, edukacja i wiele innych. Seria rodzicielska to projekt, który łączy najlepszych w Polsce ekspertów i autorów zajmujących się danym aspektem rodzicielstwa. Misją projektu jest stworzenie książek, którym rodzice mogą zaufać. Książek, które stanowią gwarancję, że przekazywana w nich wiedza jest aktualna, racjonalna i służy dobru dziecka.

  

Polecamy

[product category_id="383" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

[product category_id="628" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

Dostawa

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (12)

Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

6 lutego 2022

Fragment książki, wstawiony na Facebooka, o mężu robiącym wyrzuty o bałagan w przedpokoju bardzo mnie zachęcił do sięgnięcia po książkę, którą kupiłam, ponieważ tytuł "Konflikty w rodzinie" wydał mi się bardzo obiecujący. Oprócz przywołanego fragmentu, w książce są śladowe ilości informacji o komunikacji między dorosłymi, jak również o rodzinie, jako takiej. Odniosłam wrażenie, że książka minęła się z tytułem, jest owszem ciekawa i inspirująca, pokazuje interesujący sposób rozwiązywania konfliktów z dziećmi, ale kupując książkę, która ma w tytule "konflikty w RODZINIE", spodziewałam się czegoś innego - przede wszystkim skupienia się na rodzinie i konfliktach innych, niż błahostkach w stylu "on mi zabrał zabawkę, nie chce wychodzić do cioci". Książka przywołuje wiele przykładów rozwiązywania sporów między przedszkolakami na podwórku bądź w grupie rówieśniczej przez nauczyciela. Stanowczo zabrakło mi w niej tytułowej rodziny. To zaledwie 100 stron samej treści, bez obrazków, która skupia się na jednym sposobie mediacji. Jestem dosyć rozczarowana.

3 sierpnia 2022

“Konflikty w rodzinie” to najnowszy poradnik od wydawnictwa Natuli z serii rodzicielskiej. Bardzo lubię tę serię, bo czuć, że jest napisana z sercem, a autorzy przekładają swoje doświadczenia, doświadczenia innych rodziców oraz specjalistów na książki bardzo przystępne w odbiorze i wspierające swoich odbiorców.  Ta część skupia się na rozwiązywaniu konfliktów między dziećmi i rodzicami. Poparta jest mnóstwem przykładów, wzorów postępowania i sztuką dobierania słów tak, by druga strona czuła się wysłuchana, a jej uczucia zrozumiane. Wszystko opiera się na metodzie SNO- Słyszę, Nazywam potrzeby, Otwieram przestrzeń na rozwiązania. Brzmi to bardzo ciekawie i autentycznie. Autorka przytacza mnóstwo scenek z rodzicielskiego życia, które znam na własnej skórze, więc jest to gotowy schemat do wcielenia w życie. Oczywiście, zostaje też pozostawiona przestrzeń na błędy i niepowodzenia- żadna zmiana nie dzieje się ot tak, często nie mamy też warunków i sił by w danym momencie przeprowadzić mediacje i być stroną, która ma zachować spokój. Każda zmiana wymaga czasu, a odejście od dotychczasowych schematów jest niezwykle trudne.  Często w poradnikach mamy listę postępowań zakazanych, czego nie robić, a co jest istotne by osiągnąć zmianę, ale nie dostajemy gotowych rozwiązań. Po odjęciu “złych” rzeczy pozostajemy z niczym- tutaj mamy przykładowe modele postępowań i konkretne sytuacje, przykłady jak niewspierające zdania i zwroty zamienić na bardziej wartościowe. Jak usłyszeć siebie i druga stronę w konflikcie. Lub jak zwracać się do drugiej strony, gdy mamy alergię na zwrot “Słyszę, że..”- widzę, że nie tylko ja tak mam

9 sierpnia 2022

Tam gdzie są ludzie, są i konflikty. Pojawiają się one wśród dzieci i dorosłych, wśród przyjaciół, sąsiadów, a także wśród rodziny. Ich uniknięcie jest praktycznie niemożliwe, dlatego warto nauczyć się jak je rozwiązywać. Zestaw praktycznych narzędzi do rozwiązywania różnych konfliktów znajdziecie w książce "Konflikty w rodzinie" wydawnictwa @natuli_dziecisawazne Z tej książki dowiecie się nie tylko tego co to wogóle jest konflikt i jakie bywają jego najczęstsze przyczyny, ale poznacie SNO. Metodę składająca się z trzech etapów: - S - słyszę i powtarzam, - N - nazywam potrzeby, - O - otwieram przestrzeń na rozwiązania. Czytając książkę zachwycałam się tą metodą coraz bardziej. Jest niezwykle prosta i oparta na rodzicielstwie w duchu bliskości. W książce opisano liczne przykłady i dialogi, które pokazują jak stosować SNO w praktyce. Właściwie ma się ochotę spróbować od razu

18 sierpnia 2022

Masz czasami wrażenie, że wszystko jest nie takie, jak powinno być? Jakis element ukladanki nie pasuje? Czuję to ilekroć w naszej rodzinie dochodzi do ostrej wymiany zdań. Konflikt rodzi wątpliwości. A nie rozwiane wątpliwości rzutują na nasze poczucie własnej wartości. Powtarzam, że słyszę. Nazywam emocje. Otwieram umysł na nowe rozwiązania. To dewiza książki, którą miałam możliwość przeczytać w ramach współpracy z @natulidziecisawazne. "Konflikty w rodzinie" to swoiste oprowadzenie po ścieżkach zachowań, które przyjęliśmy nieświadomie od naszych rodziców i które teraz uparcie powielamy na szkodę swoją i dzieci. Autorka, Katarzyna Dworczyk ukazuje nasze dzieciństwo jako źródło konfliktów w dorosłym życiu. Przypomina bunt przeciw zakazom, kary, niesprawiedliwe traktowanie i bycie niewysluchanym. Jeśli kojarzysz takie sytuacje, to najpewniej ta książka jest dla Ciebie. Poznaj cykl własnej reakcji, aby móc zareagować w odpowiedni, dopasowany do stanu Twojego dziecka sposób. Czy wiesz na czym polegają sytuacje stresowe w życiu Twojego dziecka? Chęć autonomii, samodzielności i potrzeba by odkryć jak otrzymać to na czym nam zależy to tylko kilka z nich. Nasza odpowiedzią z kolei powinien być język pozytywny, pozycja wobec dziecka, która nie sprawia, że jesteśmy jego katem a oparciem w kryzysie i kurczowe trzymanie strony dziecka. Kiedy wiemy, że rozmówca jest po naszej stronie łatwiej prowadzi się dialog, prawda? Zauważ potrzeby, nie wady. Dostrzeż potencjal do zmiany. Stwórz okolicznosci do kreatywnego rozwiązania problemu. Towarzysz w sytuacjach konfliktowych i jednocześnie zbuduj własny model szacunku. Czytając kartka po kartce czułam, jak uginają się pode mną nogi. To wszystko wydaje się być takie oczywiste i jednocześnie odległe. Tematy rodzicielskie to mój konik. Czytam, poznaje, uczestniczę w rozwoju ale tym razem po raz pierwszy zauważyłam jak bardzo szufladkujemy. Stajemy się niewolnikami społecznych ocen. Konflikty i nieumiejętność rozmowy zaniżają naszą samoocenę w świecie wystarczająco pełnym krytykanctwa. Niezmiennie uważam, że seria rodzicielska jest czymś więcej niż poradnikiem zagubionego rodzica. To klarowna instrukcja według której możemy reagować aby zbalansować nasze emocje i emocje tych, za którycj jesteśmy odpowiedzialni. "Konflikty w rodzinie" uświadamia społeczne oczekiwania i to jak bardzo są krzywdzące. To w nich pojawia się wymóg idealnej żony, pracowitego męża i grzecznego dziecka. W nich też zostaje nasza wartość. Podporządkowanie nie jest dobre. Porządek jest. A wprowadzają go genialne, blyskotliwe dialogi, scenki zachowań i możliwe sposoby w jakie może potoczyć się rozmowa. To wszystko tylko czeka na odkrycie! Wystarczy tylko słuchać, nazywać potrzeby i otwierać się na rozwiązania...

26 sierpnia 2022

Kolejna wartościowa książka z serii pierwszego wyboru dla rodziców. Wyróżnia ją przede wszystkim ogromna ilość przykładowych dialogów i sytuacji, które rodzice mogą znać z życia codziennego. Autorka podkreśla, że aby nasze dzieci były samodzielne, potrafiły podejmować decyzje oraz miały odpowiednią pewność siebie należy im w konfliktach towarzyszyć, a nie rozwiązywać je za nie.(Tym bardziej, że my do wszystkiego podchodzimy z własnymi doświadczeniami i przekonaniami). W związku z tym proponuję model SNO (słyszę i powtarzam, nazywam potrzeby i otwieram przestrzeń na rozwiązania). Korzystanie z niego może być na początku nudne i żmudne, ale przynosi wiele pozytywnych zmian w relacji. Warto, aby całe społeczeństwo zamiast tracić energię na frustracje, skupiło się na tym modelu rozwiązywania sporów. Podoba mi się, że w książce jest również podrozdział dotyczący nastolatków oraz dorosłych partnerów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o SNO, cyklu reakcji stresowej i jak pomoc swojemu dziecku, aby czuło się wolne, ważne i sprawcze - sięgnij po "Konflikty w rodzinie".

21 września 2022

Książka w przystępny sposób pokazuje jak podejść do rodzinnych konfliktów, by je rozwiązywać zamiast w nich trwać. Autorka opisuje wiele codziennych sytuacji, które zdarzają się w każdym domu, podaje przykłady dialogów i możliwe rozwiązania. Bardzo przyjemnie się czyta. Polecam wszystkim Rodzicom i nie tylko, którzy czują potrzebę zmiany, lub potrzebują wsparcia, gdy te zmiany już wprowadzają

3 listopada 2022

„Seria rodzicielska. Książki pierwszego wyboru” od @natuli to bardzo wartościowe pozycje, skupiające się na wielu aspektach życia rodzinnego. Tym razem Katarzyna Dworaczyk w książce „Konflikty w rodzinie” przygląda się strefie, która sprawia, że z jakichś powodów nie możemy się porozumieć na różnych płaszczyznach. Zaproponowana przez autorkę metoda rozwiązywania konfliktów SNO opiera się na trzech głównych założeniach: S - słyszę i powtarzam N - nazywam potrzeby O - otwieram przestrzeń na rozwiązania. W książce bardzo dokładnie opisane zostały poszczególne etapy z podaniem sytuacji, kiedy SNO ma zastosowanie, a w jakich ich nie stosujemh, ponieważ nie podlegają mediacji. Autorka opiera się także na założeniach Porozumienia bez Przemocy (NVC). Bardzo podoba mi się ujęcie tematu z dwóch perspektyw: bycia u siebie i u kogoś, sygnalizowania swoich potrzeb z poszanowaniem emocji drugiej strony, czyli dzieci, męża, partnera. Znajdziemy tu także kluczowe informacje, jak nasz przekaz słowny może być interpretowany przez dzieci, które w odmienny, jeszcze niedojrzały sposób, patrzą na sytuację konfliktową, w której się znalazły. Cieszę się, że trafiła w moje ręce taka wartościowa książka. Do poradników podchodzę sceptycznie, ale ten mnie przekonuje swoją autentycznością oraz konkretnymi przykładami. Mam nadzieję, że dzięki niemu łatwiej mi będzie wypracować płaszczyznę porozumienia w sytuacji rodzinnych konfliktów. Liczba stron: 128 @natuli @booki_dzieci

15 grudnia 2022

Konflikty - znasz to słowo? To zbiór praktycznych narzędzi do rozwiązywania sporów, efektywnej komunikacji w rodzinie, związku czy szkole. Książka "Konflikty w rodzinie" to jeden z tomów serii rodzicielskiej. Autorka wprowadza nas w temat konfliktów, które nie rzadko występują w rodzinach. Skupia się nie tylko na dzieciach, ale również na relacjach między rodzicami, dziadkami, a nawet w pracy. Pragnę nadmienić, że cała seria rodzicielska jest niewątpliwie czymś, co każdy rodzic powinien "liznąć". Katarzyna Dworaczyk odbiorcom proponuję metodę SNO, która ma być podstawą mediacji i zgody. Na podstawie 3 kroków pokazuje nam w jaki sposób osiągnąć sukces w rozmowie z drugim człowiekiem. Całość książki została oparta na przykładach w rodzinie. Dialogi prowadzone są głównie na linii dziecko - rodzic. Na ich podstawie odbiorca ma przyswoić metodę rozmów i mediacji. Myślę, że jest to wartościowa pigułka dla rodziców o tym, jak szybko rozgromić np. awanturę w sklepie o batonika.

30 marca 2023

W każdej, nawet najlepiej zgranej i dogadującej się rodzinie pojawią się mniejsze lub większe konflikty. Czy to między rodzeństwem o zabawki, czy rodzicami o decyzje, w różnych sprawach życia codziennego. Książka będzie dla Was czytelnym drogowskazem. Dowiecie się z niej czym tak naprawdę jest konflikt, jakie są sposoby na poradzenie sobie z nim. Otrzymacie konkretne narzędzia do zastosowania w praktyce razem z dziećmi. Świetnie sprawdzi się jako wsparcie dla rodziców mierzących się codziennie z konfliktami pomiędzy rodzeństwem. Nie ukrywajmy, że ich częstotliwość niekiedy potrafi przytłoczyć. Dzięki wiedzy, którą wyniesiecie będziecie mogli rozwiązywać je efektywniej. @psychokreacje

25 kwietnia 2023

Książka ta to zbiór praktycznych narzędzi do rozwiązywania sporów i efektywnej komunikacji opracowany przez jej autorkę Katarzynę Dworaczyk, mediatorkę i trenerkę komunikacji. Pokazuje ona jak z humorem zauważyć konflikt jeszcze przed wejściem w niego, towarzyszyć drugiemu człowiekowi w sytuacji konfliktowej i rozdzielać skłócone strony. Książka jest o tyle fajna, że dialogi brzmią niczym wyjęte z naszych codziennych rozmów z dziećmi, nie są sztywne i sztampowe. Na ich bazie autorka pokazuje w swoją metodę, która zmienia dotychczasowe spojrzenie na konflikt. Cieszę się, że tak ciekawa i wartościowa książka trafiła w moje ręce. Polecam

6 czerwca 2023

Poradników na temat wychowania dzieci jest mnóstwo. Katarzyna Dworaczyk przekonuje mnie do siebie już we Wstępie jako osoba urodzona w stanie wojennym. To tak jak ja (śmiech). Pierwsza myśl – o! Wspólnota doświadczeń. Być może znajdziemy wspólny język. Po raz kolejny kupiła mnie – dalej jestem we Wstępie – określeniem: „gdy moje dziecko uderzało w wysokie tony”. Co za dyplomacja! Odważna deklaracja o początku zmiany społecznej też robi swoje – szelmostwo metody SNO opracowanej przez autorkę sięga nawet moich przyszłych wnuków. Zanim to jednak nastąpi... Gosia właśnie wyrwała zabawkę Adasiowi, a Adaś ją potargał za włosy. Jakie są moje pierwsze reakcje? Przestańcie się kłócić, jesteś starszy ustąp, przeproś ją, uspokójcie się, oddaj to, co więzłaś, w takim razie zabieram, to skoro nie umiecie się tym bawić. Jak się okazuje już na stronie 11 książki „Konflikty w rodzinie”, wiele mam do przerobienia (z bólem to przyznałam). Nasze dzieciństwo, przekonania dotyczące konfliktów oraz utarte ścieżki zachowań grają tutaj niemałą rolę. Ta książka jest o tym, jak przeobrazić stary schemat konfliktów we współpracę. Z własnym dzieckiem, a nie teściową – żeby to było jasne. Bo ty nic nie rozumiesz, dlaczego jej pozwalasz a mi nie, to nie było specjalnie, nie chce iść spać, idź sobie, nie będę tego jadł, czemu znowu ja - drogie mamy i tatusiowie, czy to znacie? I czy zawsze wiecie, co odpowiedzieć? Są na to sposoby, jednym z nich jest metoda SNO, opracowana przez Katarzynę Dworaczyk. Obrazowo – z obrazkami – tłumaczy jak być po stronie dziecka, jak przepraszać, jak wyrażać swoje potrzeby, jak mediować. Wreszcie potwierdza, że dzieci mają w mózgach wykrywacz ściemy. Konflikty w rodzinie to jedna z niewielu książek, które w prosty, konkretny sposób pomagają na co dzień rozładowywać napięcia, czyli spędzać miło czas ze swoją rodziną. Łatwiej, a nie łatwo.

6 czerwca 2023

"Konflikt w rodzinie" Katarzyny Dworczyk to poradnik z serii rodzicielskiej Wydawnictwa Natuli. To kompendium wiedzy o tym, w jaki sposób można poradzić sobie z trudnymi dla nas sytuacjami konfliktowymi. To potrzebna książka szczególnie tym, którzy chcą rozwiązywać konflikty w sposób odnoszący się z szacunkiem do drugiego człowieka, a jednocześnie spoglądający na swoje potrzeby i innych. W tej publikacji podoba mi się to, że przekazuje zarówno wiedzę teoretyczną, o istocie konfliktu, cyklu sytuacji stresowej, ale też pokazuje praktyczne wskazówki, jak rozmawiać, co jako rodzice powinniśmy robić, a czego nie w sytuacji konfliktowej. Choć poradnik ten skierowany jest dla rodziców to myślę, że na jego przeczytaniu skorzysta każdy. Bo jest to wiedza przydatna i praktyczna w komunikacji z innymi, oparta m.in. na Porozumieniu bez Przemocy (PBP), mikrokregów naprawczych (metody rozwiązywania konfliktów, która łączy sprawiedliwość naprawczą z PBP), rodzicielstwa bliskości i myśli Jaspera Juula. Autorka pokazuje w bardzo obrazowy sposób, czym jest SNO, czyli metoda pomagająca w poradzeniu sobie w przepracowaniu złości. S- słyszę i powtarzam, N- nazywam potrzeby O- otwieram przestrzeń na rozwiązania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czym jest ta metoda i w jaki sposób pomoże Ci przepracować konflikty w rodzinie, towarzyszyć drugiej osobie w sporze, ale też lepiej komunikować się z innymi to koniecznie przeczytaj ten poradnik.

Konflikty w rodzinie

Rozwiązujmy konflikty, zamiast w nich trwać!

Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne

Autorka: Katarzyna Dworaczyk

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 128

Rekomendowane dla rodziców dziecka w wieku:

Cena: 54,99 zł 54.99
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Wysyłka w: 48 godzin
30 dni na zwrot
Ocena: 5
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

Granice dzieci i dorosłych
Granice dzieci i dorosłych
54,99 zł
szt.
Uwaga! Złość
Uwaga! Złość
54,99 zł
szt.
Wierszyki na dobranoc
Wierszyki na dobranoc
40,00 zł
szt.
Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę
Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę
34,90 zł 30,71 zł
szt.
Roboty
Roboty
64,90 zł 60,35 zł
szt.
To twoje ciało
To twoje ciało
34,90 zł 27,92 zł
szt.
Jak zrozumieć nastolatka
Jak zrozumieć nastolatka
54,99 zł
szt.
Jak zrozumieć się w rodzinie
Jak zrozumieć się w rodzinie
54,99 zł
szt.
Pielęgnacja naturalna
Pielęgnacja naturalna
34,00 zł 10,00 zł
szt.
Rodzina. Wierszyki do chichotania
Rodzina. Wierszyki do chichotania
40,00 zł
szt.
Cud rodzicielstwa
Cud rodzicielstwa
50,00 zł
szt.
Małe światy
Małe światy
45,00 zł 39,60 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium