Jak zrozumieć się w rodzinie
Polski przewodnik po Porozumieniu bez Przemocy i odkryciu potrzeb całej rodziny.
Dostępna jest forma e-book oraz audiobook pod tym linkiem: Jak zrozumieć się w rodzinie
Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne
Opis
W pakiecie kupisz taniej:
[product id="22768, 27930"]
Inne zestawy znajdziesz tutaj.
Książka o tym, jak zazwyczaj mówimy do siebie, dlaczego często jesteśmy nieskuteczni w komunikacji i co zrobić, by dogadać się w rodzinie.
Autorka jak reżyser filmowy śledzi przebieg zwykłych rodzinnych wydarzeń, które często przeradzają się w małe dramaty, kłótnie bez celu, frustracje i nerwy. Nagle woła "STOP" i analizuje, co właściwie się stało. Dzięki temu możemy przyjrzeć się własnym zachowaniom i komunikatom, odkryć faktyczne potrzeby oraz prześledzić punkty, w których rodzi się konflikt i niezrozumienie.
Książka napisana jest prostym językiem, bo komunikacja w rodzinie powinna być prosta. Zamiast udawać, oczekiwać, robić uniki - lepiej nauczyć się mówić jasno o swoich uczuciach i potrzebach. Ważne, by umieć je również dostrzegać u innych.
Kim jest autorka?
Monika Szczepanik - jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce trenerek komunikacji w rodzinie i edukacji. W długo wyczekiwanej książce dzieli się swoim doświadczeniem, nieprzeciętną zdolnością empatii i obserwacji. Książka powinna stać się kanonem dla tych, którzy pragną dbać o relacje w rodzinie, chcą ją rozwijać i się nią cieszyć.
Seria Rodzicielska
Książki z gwarancją, że przekazywana w nich wiedza jest aktualna, racjonalna i służy dobru rodziny.
Publikacje przeznaczone dla rodziców i wszystkich osób zainteresowanych, np. położnych, edukatorów, nauczycieli itd. Seria Rodzicielska przeprowadza od ciąży i opieki nad niemowlęciem, a potem małym dzieckiem i starszakiem, aż po zrozumienie nastolatka (a nawet osoby, z którą jest się w związku!). Są napisane przejrzyście i z literackim sznytem, a równocześnie z najwyższą dbałością o merytorykę i podstawy naukowe.
Seria Rodzicielska to projekt, który łączy najlepszych w Polsce specjalistów i twórców zajmujących się danym obszarem rodzicielstwa. Misją projektu jest stworzenie możliwie najrzetelniejszych publikacji, którym rodzice mogą zaufać. Książki z gwarancją, że przekazywana w nich wiedza jest aktualna, racjonalna i służy dobru dziecka.
Polecamy
[product category_id="383" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]
[product category_id="628" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]
Szczegóły produktu
og:image | /userdata/public/assets/og_images/1_WYDAWNICTWO/jak-zrozumie%C4%87-si%C4%99-w-rodzinie-seria-rodzicielska-natuli-dzieci-s%C4%85-wa%C5%BCne_OG-IMAGE.jpg |
Autorstwo | Monika Szczepanik |
Oprawa | twarda |
Liczba stron | 195 |
Rok wydania | 2020 |
EAN | 9788367288460 |
ISBN | 9788367288460 |
Opinie o produkcie (7)
towar niedostępny
Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.
Aby dodać opinię, musisz być zalogowany
mamakawaiksiazki.blogspot.com
“Jak zrozumieć małe dziecko” to poradnik skierowany dla rodziców dzieci w wieku 0-3 lata i dla przyszłych rodziców. Jeśli bliskie jest Wam rodzicielstwo bliskości, poszanowanie granic swoich i dziecka, pełna akceptacja dziecka takim jakim jest, wsparcie zamiast karania, bliskość zamiast wypłakiwania się to trafiliście idealnie. Zgadzam się z podejściem i radami przekazanymi w książce i żałuję, że nie przeczytałam jej, gdy urodziłam starszego syna. Ten poradnik wiele wyjaśnia, uświadamia i pokazuje, że są różne dzieci z różnymi temperamentami i zachowaniami i nie da się podporządkować wszystkich tym samym regułom. Często oczekujemy też od dziecka zbyt dorosłych zachowań na dany wiek. Znajdziecie tu cenne rady, ale nie na zasadzie, że coś powinno się robić według konkretnego schematu, tylko wykorzystać model najbardziej odpowiedni dla was, przystosowany do potrzeb naszych i dziecka. Co najważniejsze- książka naprawdę może pomóc zrozumieć dziecko i to, co dzieje się na poszczególnym etapie rozwoju, szczególnie jeśli chodzi o maluszki. Podzielona jest na kilka rozdziałów i mnóstwo podrozdziałów, dzięki czemu szybko można wracać do interesujących nas treści. Autorzy poprowadzą nas przez samą istotę zrozumienia dziecka, stawianie granic czy takie konkretne czynności jak jedzenie, sen, zabawa, które są niezwykle istotne, szczególnie na początku. Przeczytamy też trochę o odpieluchowaniu, karach i nagrodach czy adaptacji przedszkolnej. Na około 260 stronach specjaliści przekazują istotę bycia rodzicem towarzyszącym i wspierającym swoje dziecko, a także pokazują rozwiązania, które mogą być pomocne. Myślę, że ta książka to taki mały przewodnik po dziecięcym świecie i próba zrozumienia co dzieje się wewnątrz tej małej istoty, gdy na zewnątrz widzimy tylko płacz lub złość. “Jak zrozumieć małe dziecko” opiera się na aktualnej wiedzy rozwojowej, doświadczeniu i rodzicielstwu bliskości. Podoba mi się sam przekaz i zamysł książki i uważam, że dla wielu rodziców może to być wstęp do pogłębiania swojej wiedzy o rozwoju dziecka i poszerzaniu swojej rodzicielskiej wiedzy, bo w tej serii jest wiele tytułów, które nie raz mogą okazać się naprawdę pomocne.
zaczytana.kreatywna@gmail.com
Rodziny mogą być różne - pełne, niepełne, patchworkowe, itp. Niezależnie od rodzaju rodziny mogą się w niej pojawiać różne problemy. Najczęściej wynikają one z trudności w komunikowaniu się. "Jak porozumiewać się w rodzinie" to jedna z książek z serii rodzicielskiej od wydawnictwa @natuli_dziecisawazne Tak jak w innych książkach z tej serii spotkacie w niej mnóstwo praktycznych wskazówek, przykładów, merytorycznej treści oraz wsparcia, które nam rodzicom, jest tak bardzo potrzebne ❤️ Z książki dowiecie się tego, kiedy zaczyna się rodzina jakie pełni role ale także tego, dlaczego w rodzinie czasem bywa trudno? Konflikty są naturalną częścią naszego życia. Autorka książki Monika Szczepanik - certyfikowana trenerka Porozumienia bez przemocy z wprawą przeprowadzi Was przez ten temat lekkim językiem, ze zrozumieniem i w poczuciu rodzicielstwa bliskości. Znajdziecie tu obszerny rozdział dotyczący filarów rodziny, które sprawiają, że nawet z największych konfliktów i trudności wychodzi ona cało. Czasem poobijana, zawsze wyłania się na powierzchnię. No i wreszcie, to na co najbardziej liczymy. Książka wskazuje konkretne techniki (np. podczas kłótni rodzeństwa), które można wykorzystać w swojej rodzicielskiej codzienności. Książkę czyta się z dużą przyjemnością. Jest trochę jak rozmowa z przyjaciółką, na pewno nie jestg wydumanym, oderwanym od rzeczywistości poradnikiem.
bargielita@gmail.com
Odkąd pamiętam chciałam zostać mamą. To była myśl, która kiełkowała gdzieś głęboko w sercu od kiedy zaczęłam postrzegać siebie jako odrębną osobę. Spotkałam na swojej drodze wartościowego człowieka z którym zaczęliśmy budować własny świat i założyliśmy rodzinę. Wtedy nie miałam jeszcze pojęcia jakim rollercosterem jest trwanie razem i ile pracy i samodyscypliny potrzeba, aby stworzyć bezprzemocową relację i trafną komunikację. Przecież "razem zdobędziemy świat ", prawda? W myśl zasady, że "samo się nie zrobi" po 9 (!!!) latach bycia razem miałam niewątpliwą przyjemność otrzymać od Wydawnictwa @natuli książkę, która kierunkuje emocje, choć wydaje się, że już dawno powinny być ukształtowane i w pełni rozwinięte. "Jak zrozumieć się w rodzinie" to jedna z genialnych, zachwalanych już z resztą przeze mnie, książek z serii rodzicielskiej. Ta konkretna , autorstwa Moniki Szczepanik, jest zbiorem praktycznych rozwiązań aby relację pogłębić z poszanowaniem każdej, nawet najmniejszej osóbki w ramach Porozumienia bez Przemocy. W rodzinie bywa trudno. Od tego najłatwiej jest zacząć. Brzmi naturalnie i prawdziwie, przecież tak właśnie jest. Ale mało kto zdaję sobie sprawę co za tym stoi. Oczekiwania i przekonania. Mamy różne wizje swojego życia, wspólnej przyszłości i wychowania dzieci. Dodatkowo jesteśmy obciążeni już własnym doświadczeniem, a nawet doświadczeniem naszych bliskich, których rozterki obserwowaliśmy w dzieciństwie. Co zrobić? Zrozumieć siebie samych. Od tego zaczyna rozważania autorka. Zręcznie przeprowadza czytelnika przez potencjalnie trudne sytuacje, rozmowy. Pokazuje reakcje, które nie tworzą napięcia we wspólnym życiu i daje alternatywy dla komunikacji, aby stała się jasna i przejrzysta. Daje do zrozumienia, że nie istnieją potrzeby ważne mniej i bardziej. Wszystkie są takie same i należy je z rozwagą spełniać, przy pomocy właściwych narzędzi. Przypomnij sobie te wszystkie kryzysy. Głośne NIE na placu zabaw. NIE przy prędkości wyjsciu z domu i zakładaniu butów. Albo NIE przy pysznym, ciepłym obiedzie. Konflikty to nieodłączna część naszej rzeczywistości rodzinnej, ale nieodłączną jej częścią może być też wzajemnego poszanowania i umiejętność rozmowy. Tego właśnie możesz się nauczyć sięgając po tą lekturę. Ja ogromnie polecam
Kasia Molenda
Książka jest zarówno fajnym poradnikiem, jak i przewodnikiem po złożonych relacjach w rodzinie. Książka mocno porusza się w kontekście relacji dziecko-rodzic, ale można je tez odnieść na poziom rodziców czy partnerów w relacji. Czytanie wymaga skupienia - ja staram się często odnosić do swoich doświadczeń, autorka odwołuje się do realnych sytuacji (nie metafor), a dla mnie to duży plus. Szczególnie zainteresował mnie rozdział o emocjach i uczuciach oraz ocenianiu i obserwacji - nigdy nie powinniśmy wykorzystywać wieku czy pozycji w relacjach, gdyż dziecko zawsze będzie na straconej pozycji. A dziecko i jego potrzeby to równoprawna część rodziny. Czy możemy mu jednak na wszystko pozwalać? Tutaj polemizowałabym w kilku fragmentach z autorką. W książce znajdziemy również kilka propozycji rozwiązywania konfliktów - niektóre według mnie zbyt wyidealizowane - dlatego właśnie przy najbliższej okazji sprawdzę je w praktyce.
Karolina Matysiak (bezpieczne
Konflikty są naturalną częścią życia. To w rodzinie uczymy się budować relacje, ale także odpowiadać na pojawiające się wyzwania czy trudności, które powstają z oczekiwań i przekonań na temat relacji, wychowania czy stylu życia. Autorka porusza wiele ważnych tematów m.in. porozumienia w rodzinie, uczuć i potrzeb, filarów rodziny czy słowie nie, które aż nazbyt często gości w naszych dialogach. W książce znajdziemy wiele propozycji jak poprawić relacje w rodzinie. Na końcu znajdziemy listę potrzeb i uczuć, która pomoże nam przyjrzeć się sobie lub lepiej zrozumieć innych. Jak każda pozycja z serii rodzicielskiej książek pierwszego wyboru ma mnóstwo wartościowych treści, a czyta się ją przyjemnie i lekko. Choć wydaje mi się, że 'Jak zrozumieć się w rodzinie' dobrze jest przeczytać kilka razy, żeby w naszej głowie sugestie autorki zostały na długo. Dążmy do świadomego rodzicielstwa.
Fszechogarniająca Mama
Książka ta ma na celu pomóc czytelnikom w zrozumieniu trudności, jakie często pojawiają się w komunikacji w rodzinie. Autorka Monika Szczepanik przedstawia czytelnikom wiele sytuacji, które często przeradzają się w kłótnie bez celu, frustracje i nerwy, śledzi ich przebieg i analizuje, co właściwie się stało. Poradnik "Jak zrozumieć się w rodzinie" jest idealnym przewodnikiem dla rodziców, którzy pragną budować silne, zdrowe relacje w swojej rodzinie poprzez lepsze porozumiewanie się i zrozumienie potrzeb każdego jej członka. Moim zdaniem to bardzo przydatna książka i bardzo ją polecam.
Fszechogarniająca Mama
Poradnik "Jak zrozumieć się w rodzinie" jest idealnym przewodnikiem dla rodziców, którzy pragną budować silne, zdrowe relacje w swojej rodzinie poprzez lepsze porozumiewanie się i zrozumienie potrzeb każdego jej członka. Moim zdaniem to bardzo przydatna książka, bo choćbyśmy byli największymi na świecie stoikami to kłótnie z domownikami będą się zdarzały. Warto więc zastanowić się jak rozmawiać z nimi lepiej.