29df3ce1746aa6e70500b06c4cbfb5e0
  • promocja

Do you miss your country?

To po trosze reportaż, po trosze pamiętnik, a przede wszystkim artystyczny zapis przeżyć, w którym mogą się przejrzeć jak w lustrze miliony polskich emigrantów i ich bliscy.
Cena: 52,80 zł 60,00 zł 52.80
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Ocena: 4.99
Producent: Centrala

OpisDo you miss your country?Temat emigracji dotyczy każdego Polaka: jeśli nie bezpośrednio, to ze strony rodziny lub znajomych. Emigrantem może być każdy: od mechanika do skrzypka, a rozmowy z bliskimi na Skype, zakupy w polskich sklepach czy oczekiwanie na pierwszą wypłatę w funtach bądź euro stały się doświadczeniem pokoleniowym.

Ten uniwersalny temat podejmuje blog "Na emigracji", prowadzony od października 2013 roku i obserwowany przez ponad 10 000 fanów. Za pomocą przywodzących na myśl komiks ilustracji opowiada on perypetie emigrantki, która zdecydowała się wyjechać na Wyspy.[vc_column width="1/6"][vc_column width="2/3"][vc_column width="1/6"]Minimalistyczne akwarele wzbogacone są o tekst, zarówno polski, jak i angielski, stosowany dla uwydatnienia niuansów bądź nakreślenia częstych doświadczeń i nieoczekiwanych sytuacji napotykanych przez Polkę poza granicami kraju. Mają one często charakter komiczny, czy to dzięki obnażeniu panujących po obu stronach stereotypów, czy też za sprawą cierpkich spostrzeżeń na temat różnic kulturowych. W opowiadanej na blogu historii silnie widoczne są wątki autobiograficzne, przez co często zbliża się on do dokumentu. To po trosze reportaż, po trosze pamiętnik, a przede wszystkim artystyczny zapis przeżyć, w którym mogą się przejrzeć jak w lustrze miliony polskich emigrantów i ich bliscy.[vc_column width="1/6"][vc_column width="2/3"][vc_column width="1/6"][vc_column width="1/6"][vc_column width="2/3"][vc_column width="1/6"]

Zdjęcia: martasobczak.comOpinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium