Opis

Brat ze słoika

Książka dla dzieci o rodzeństwie

Hipolit może się do mamy przytulać, kiedy chce i ma całą jej czułość tylko dla siebie. Ale ma też obowiązki domowe, którymi nie ma się z kim podzielić. Wynoszenie śmieci, nakrywanie do stołu, wycieranie pozmywanych naczyń, no i kursowanie do sklepu, kiedy czegoś zabraknie.

Pewnego dnia Hipolit idzie do sklepu Pana Baratiniego po sucharki dla mamy, a wraca do domu z bratem w słoiku!
Achacy, nowy ulubiony syn, przychodzi na świat.

Książka wykorzystując lekki ton i szczyptę fantazji, nie tylko pokazuje relacje między rodzeństwem, ale przede wszystkim przedstawia, z punktu widzenia dziecka, proces wchodzenia w nowe role w rodzinie i emocje mu towarzyszące. Oryginalny, niebanalny humor, jedyne w swoim rodzaju grafiki i ponadczasowe przesłanie to tylko niektóre z atutów książki.

Większość dostępnych na rynku książek skupia się na przybliżeniu tematu skąd się biorą dzieci albo próbują przygotować starsze dziecko do przyjścia na świat rodzeństwa (sugerując jak to fajnie jest być starszym bratem lub siostrą i opisując pierwsze dni po pojawieniu się nowego członka rodziny).

Opowieść jest pełna dialogów, ma już dużo tekstu, więc jest idealna do czytania na głos, a pogodny nastrój świetnie pozwala oswoić trudne doświadczenie. Książka pozostawia czytelnika z pozytywnym i przede wszystkim prawdziwym przesłaniem, że wszystko się w końcu ułoży, mimo że początki są trudne. Bo bracia w końcu łapią ze sobą kontakt i nawiązują braterską więź, mimo że walka z zazdrością nie jest wcale prosta.

Ilustracje w stylu retro doskonale uzupełniają pomysłowy i zabawny tekst, właściwie odzwierciedlają skomplikowane relacje między rodzeństwem i razem tworzą uroczą i niezwykłą książkę.

Zajrzyj do książki:

Co czytać dzieciom, które będą mieć rodzeństwo 

Książki dla dzieci o rodzeństwie:

[product id="17421, 15058, 15746, 15476, 18114, 15357, 15800, 16993, 19718" slider="true"]

Fajne książki dla dzieci:

[product category_id="411" slider="true"]

Ważne książki dla rodziców:

[product category_id="422" slider="true"]

Opinie o produkcie (0)

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

Brat ze słoika

Jakie są wady i zalety bycia jedynakiem, a jakie dorastania w dużej rodzinie? Hipolit jest jedynakiem. Mama nazywa go swoim księciem, małym arcydziełem, chłopczykiem jak z bajki.

Autor: Emilie Chazerand

Ilustracje: Aurélie Guillerey

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 44

Rekomendacja wiekowa:

Cena: 30,71 zł 34,90 zł 30.71
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium