Opis

Życie z rozróżnieniami kluczowymi NVC

Z książki skorzystać mogą zarówno osoby, które znają już idee Rosenberga i chcą je w sobie umocnić, jak i te, które je dla siebie dopiero odkrywają.

Z książki skorzystają osoby, które:

:: chcą zapoznać się z rozróżnieniami NVC lub pogłębić swoją wiedzę na ich temat,
:: są zainteresowane rozwijaniem samoświadomości,
:: dzielą się (zawodowo lub prywatnie) ideą Marshalla Rosenberga z innymi,
:: pragną lepiej zintegrować Porozumieniową postawę,
:: zamierzają poszerzyć swoją znajomość narzędzi NVC.

Agnieszka Pietlicka popularyzuje dwie koncepcje przyczyniające się do świadomego życia: Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication, NVC) Marshalla Rosenberga oraz System Wewnętrznej Rodziny (Internal Family Systems, IFS) Richarda Schwartza. W swojej pracy korzysta również z założeń i technik wywodzących się z Focusingu (Eugene Gendlin) oraz Pracy (The Work, Byron Katie). Prowadzi warsztaty oraz sesje indywidualne, wykłada, pisze. Jest członkinią stowarzyszenia Certyfikowani Trenerzy NVC i współzałożycielką – z Katarzyną Dworaczyk – fundacji Miejsce Ludzi oraz spółki z o.o. DU (od Dialogue Unlimited). Ponadto prowadzi wydawnictwo Miejsce Ludzi (kiedyś Porozumiewajmy się) specjalizujące się w publikacjach na temat NVC i IFS.

Fascynują ją przekonania i przysięgi oraz odnajdywanie sposobów na transformowanie tych, które nie służą i wzmacnianie tych, które niosą, a także metodyka i dydaktyka. Rozróżnienia uznaje za jedno z podstawowych narzędzi dydaktycznych NVC. Uwielbia szukanie kreatywnych ścieżek wspierających szerzenie i integrowanie nowej wiedzy w formie prezentacji, ćwiczeń, obrazów oraz przykładów łączących głębię z lekkością

Miała szczęście pracować w kilku krajach, z bardzo różnymi grupami zawodowymi – z ludźmi o odmiennych przyzwyczajeniach dotyczących nauki i zaglądania w głąb samego siebie: z kucharzami, pedagożkami, oficerami, robotnikami fabryk, z menedżerkami. Wiedzą i doświadczeniem od wielu lat dzieli się z innymi w czterech językach: po polsku, niemiecku, angielsku i francusku.

Mieszka i kocha z rodziną, dwoma kotami i jaszczurem w Poznaniu: uprawia ogród na Junikowie, pasjami biesiaduje na Jeżycach.

 

Polecane

[product category_id="146" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

[product category_id="128" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

Koszty dostawy

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

Bez kluczenia – odważnie, prawdziwie, z miłością, tom I

Bez kluczenia to pierwszy tom z serii książek poświęconych jednemu z ważniejszych narzędzi NVC. Znajomość rozróżnień i świadomość tego, na której ścieżce właśnie się znajdujemy, przybliża nas do tworzenia świata opartego na prawdzie, odwadze i miłości. Autorka omawia szczegółowo trzynaście rozróżnień, wskazuje sposoby na integrację oraz ostrzega przed możliwymi pomyłkami. Odwołuje się do licznych przykładów i doświadczeń z praktyki trenerskiej, z pracy w gabinecie oraz z życia osobistego. 

Autorka: Agnieszka Pietlicka

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 336

Cena: 56,00 zł 56.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Wysyłka w: 1-3 dni
30 dni na zwrot
Ocena: 0
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

Porozumienie bez przemocy: o języku życia
Porozumienie bez przemocy: o języku życia
49,99 zł 43,99 zł
szt.
Jesteś w sam raz... i sekret życzliwej komunikacji (NVC)
Jesteś w sam raz... i sekret życzliwej komunikacji (NVC)
38,00 zł 33,44 zł
szt.
Magiczny almanach. Harry Potter
Magiczny almanach. Harry Potter
149,90 zł 131,91 zł
szt.
Itinerarium NVC
Itinerarium NVC
69,00 zł 60,72 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium