Wakacyjne nowości książkowe dla przedszkolaków

0
Wakacyjne nowości książkowe dla przedszkolaków

Książka to chyba — obok ulubionej przytulanki — jedna z obowiązkowych pozycji w wakacyjnej walizce dziecka. Wybór odpowiedniego tytułu trzeba przemyśleć, wszystkich z domowej biblioteki zabrać nie możemy :) Tym razem rekomendujemy te idealne do czytania w czasie podróży, przed snem oraz aktywnościowe — z zadaniami do wykonania.

Moja siostra/Mój brat Wyd. Papilon

Książka dla rodzeństwa (i nie tylko!). Dwie okładki — dla dziewczynki oraz dla chłopca. Dwie historie, o podobnej wymowie, ale jednak różne. O relacjach w rodzeństwie, o uczuciach temu towarzyszących, o sile dwójki. Choć zakończenie, a właściwie środek (książka, z uwagi na swój charakter i budowę, kończy się w środku) zaskoczyło i nas. I wielki plus za ilustracje. Są bajeczne!

 

Mama Mu na zjeżdżalni Wyd. Zakamarki

O tym, że Mama Mu nie jest zwyczajną krową, wie chyba każdy, kto choć raz miał okazję poznać jej przygody. Bo budowała domek na drzewie, huśtała się na huśtawce, czytała książki, a przecież - cytując najlepszego przyjaciela bohaterki — Pana Wronę: "Krowy tego nie robią". Tym razem tuż przy jeziorze zostaje ustawiona zjeżdżalnia i krowa marzy o tym, by zsunąć się po niej do wody. Czy będzie na tyle odważna? Na jakie komplikacje tym razem będzie narażona? Jest humor, świetne ilustracje, do czytania wielokrotnego! 

 

Uczucia Gucia. Gucio się wstydzi, Uczucia Gucia. Gucio zazdrości Wyd. Debit

Dwie świeżynki dla dzieci właściwie w każdym wieku od 2+. Sympatyczny jednorożec mierzy się z kolejnymi uczuciami, którym stawia czoła każdy kilkulatek: wstyd i zazdrość. Wyjątkowość książeczek z tej serii polega na tym, że poza ciekawą i z życia wziętą historią, poznajemy sposoby na to, by poradzić sobie z uczuciami. To ćwiczenia oddechowe! I uwaga — one działają, sprawdzone wielokrotnie nie tylko przez najmłodszych w naszej redakcji.

 

Kicia Kocia w lesie Wyd. Media Rodzina

To jedyna pozycja, która jest dostępna na rynku od jakiegoś czasu. Jednak postanowiłam ją pokazać, ponieważ wiem, że Kicia Kocia ma wielu fanów, a nie każdy wie, że jest ona też bohaterką kolorowanek. To niedrogie książeczki formatu A4, w których znajdziemy i historyjkę do wspólnego czytania, i strony do kolorowania. Są też zadania, które kształtują małą motorykę. Polecamy przedszkolakom!

 

Seria Akceptuję, co czuję Wyd. Egmont

W skład serii wchodzą trzy tytuły: Moje emocje, Strach — wróg czy przyjaciel?, Pewność siebie. Każda skupia się na innej emocji, z którą do czynienia ma każdy z nas, również nasze dzieci. I one nie zawsze potrafią sobie z nimi poradzić (my zresztą także). Książki są dedykowane dzieciom w wieku do 6 lat. Każda zawiera ponad 100 ćwiczeń, naprawdę różnorodnych, zabawnych i ciekawych, które pomagają wprowadzić dzieci w świat emocji. Ostatnie kilka stron jest dla rodziców — to przewodnik, który podpowiada, jak można wspierać dziecko w odkrywaniu świata za pomocą emocji. To nasz HIT!

[product id="17421, 17431, 17430, 15339"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium