Prezenty na Dzień Dziecka – od noworodka do nastolatka

0
Prezenty na Dzień Dziecka 

 

 

 

 

   


Prezenty na Dzień Dziecka – od noworodka do nastolatka

Wiecie, co jest najlepszym prezentem na Dzień Dziecka? Wspólnie spędzony czas! Aby mijał wam jeszcze przyjemniej, sięgnijcie po dobre książki. Mamy dla was kilka propozycji.

Dzień Dziecka tuż-tuż, a wy jeszcze nie macie prezentu? To dokładnie tak samo jak my! Jeśli jednak drżycie na myśl o nowych klockach, które z niesłychaną brutalnością wbijają się w stopę (ała!) albo interaktywnej – śpiewającej, grającej i wykonującej taniec hula – zabawce, chcemy was uspokoić. Na Dzień Dziecka przygotowaliśmy zestawienie najlepszych książek. Wzięliśmy pod uwagę nie tylko wiek przyszłych odbiorców, ale też domowy budżet. U nas na pewno znajdziecie wyjątkowy prezent! Zapraszamy do lektury.

Oryginalny prezent na pierwszy Dzień Dziecka 

Przed Wami pierwszy wspólny Dzień Dziecka? Cudownie, gratulujemy! Wybierając prezent dla niemowlęcia, weźcie pod uwagę, że wzrok dziecka na tym etapie intensywnie się rozwija, dlatego potrzebuje bodźców stymulujących. W tej roli najlepiej sprawdzą się książeczki kontrastowe dla najmłodszych, w których znajdziecie kontrastowe obiekty o wyraźnie zarysowanych konturach (polecamy wam gorąco „Pranie”, „Zupę” i „Spacer” – serię Aleksandry Brambor-Rutkowskiej i Pawła Mildnera). Pierwsze dwa lata życia to również czas rozwoju mowy. Aby z powodzeniem wprowadzać dziecko w świat słów, możecie sięgnąć po serię książek logopedycznych Marty Galewskiej-Kustry. Ich bohaterem jest Pucio – sympatyczny, uśmiechnięty przedszkolak, którego nie da się nie lubić! Czeka na was kilkanaście książek (w tym m.in. „Pucio mówi pierwsze słowa”) i bogato ilustrowanych przez Joannę Kłos gier oraz puzzli. To doskonały prezent z okazji Dnia Dziecka!

Szukasz prezentu? Dzień Dziecka – prezent dla przedszkolaka

Kilkuletnie dzieci są bardzo energiczne, odważne i ciekawe świata. Aby spożytkować ten nadmiar energii, warto zachęcić je do wspólnej zabawy z literaturą. Na kilkulatków czeka dziś mnóstwo ciekawych książek, które służą nie tylko do czytania, ale też oglądania, podświetlania, słuchania, dotykania… Nie wierzycie? W takim razie koniecznie musicie poznać serię „Podświetl i odkryj”. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie stworzenia zamieszkiwały ziemię przed dinozaurami („Dinozaury”) albo jak wygląda uprawa roślin o każdej porze roku („Na farmie”), będziecie musieli się trochę nagimnastykować. We wspomnianych książkach zastosowana została specjalna powłoka UV – technologia ta, razem z latarką w rękach dziecka, pozwoli wam zobaczyć to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne.

Dzień Dziecka – prezenty dla starszych czytelników

Coraz częściej słyszycie „Ja już nie jestem dzieckiem!”, a mimo to prezent na Dzień Dziecka znajduje się na waszej liście obowiązkowych zakupów? Znamy to doskonale! Przecież nawet te dzieci, które dziećmi nie chcą się już tytułować, również zasługują na najlepsze prezenty. Sięgnijcie po książki dotyczące okresu dorastania (m.in. bestsellerowe poradniki „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie” w wersji „Dla dziewczynek w wieku 8-12 lat” i „Dla chłopców w wieku 8-12 lat”. Jesteśmy pewni, że taka dawka wiedzy – opartej na empatii, rozumieniu emocji i szacunku do siebie – jest jednym z najwspanialszych prezentów, jaki możemy podarować swojemu dziecku. I to nie tylko od święta!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium