Najlepsze książki wydane w 2021 roku.

0
Najlepsze książki wydane w 2021 roku.

Najlepsze premiery książkowe kończącego się roku 2021. Aż 10 nowych tytułów od NATULI!


 

DLA DZIECI

 

Łobuz – Opowieść o tym, że każdy (i dziecko, i dorosły) ma prawo decydować o swoim ciele. Antek nie lubi całowania się i przytulania do osób, których nie zna. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?

 

 [product id="22277"]  


 

Błoto – Historia o tym, że dziewczynki i chłopcy mają taką samą przestrzeń do zabawy i rozwoju.

  [product id="22742"]  


 

 

Tort – Historia o tym, że dzieci zachowują się źle, kiedy czują się źle.

   

[product id="22979"]


 

 

Ostatni dżem babci  Przepiękna, wzruszająca do łez książka o odchodzeniu kogoś bliskiego. 

[product id="22978"]


 

 

Wierszyki Paluszkowe  Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

 

 

[product id="22977"]


 

Święta – Książka o tym, że nie warto dzielić dzieci na grzeczne i niegrzeczne. 


[product id="23112"]


  

Zupa i Pranie – Dla najmłodszych dzieci polecamy proste i zabawne książeczki kontrastowe, które stymulują rozwój i naturalną ciekawość dziecka. Dla małego dziecka wszystko w świecie jest nowe i fascynujące.

Zapraszamy rodzica z dzieckiem do wspólnego odkrywania najprostszych zjawisk: z humorem, zabawą i miłością.


 

 

[product id="23264, 23263"]


 

 

Wierszyki bliskościowe – Druga część bestsellerowych Wierszyków paluszkowych. Zarówno dla maluszka jak i przedszkolaka.


[product id="23132"]


 

Miłość  Wzruszający i piękny picturebook, który może być doskonałym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o miłości, bliskości, ale i rozłące. 

[product id="22245"]  


 

Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Dla chłopców w wieku 8-12 lat i Twoje ciałopozytywne dojrzewanie

To książki przepełnione empatią oraz wiedzą o dojrzewaniu i emocjach. Z prawdziwymi historiami chłopaków i dziewczyn.

[product id="23265, 22637, 22638"]


 

Dwie części przygód Pinka, czyli Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! i Jesteś ważny, Pinku! – Obie to niekwestionowany must have każdego przedszkolaka.

[product id="23134, 21415"]


 

Tosia i Julek myją zęby Tosia i Julek uczą się dzielić – Dla rodziców to bezcenna wiedza, a dla dzieci świetna zabawa podczas oglądania pięknych ilustracji oraz utożsamiania się z Tosią. Albo z Julkiem.

 [product id="22329, 22330"]  


 

Mój cień jest różowy – Ta inspirowana prawdziwą historią synka autora opowieść poruszyła już miliony ludzi na całym świecie. I cały czas wzrusza. W dzieciach budzi odwagę, a w dorosłych – pragnienie bycia lepszym rodzicem.

Książka w duchu wychowania w otwartości. 

 [product id="22334"]


 

Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci – Szósta część przygód Pucia może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom. Jej celem jest wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania. 

[product id="22335"]   

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest lato i Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest jesień – Twórcy kultowej książki „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” stworzyli serię pięknych książeczek nawiązujących do czterech pór roku. Przeczytaj je razem ze swoim Małym Brązowym Zajączkiem. 

 [product id="22395, 22394"]   

W serii:

[product id="16943, 22396, 22393"]

 

Strażniczka Słońca – Nowa, urzekająca ilustracjami, mądra książka dla młodych czytelników stworzona przez autorki niezapomnianej Śnieżnej siostry!

Pewnego dnia ciekawość zawiedzie Lilię do zakazanego lasu, na sekretną ścieżkę, do ukrytej, zielonej doliny… Dziewczynka odnajdzie przyjaźń i znów poczuje na twarzy ciepłe promienie! Jednak czy mają one jedynie życiodajną moc?

 [product id="22476"]   


 

Wielka księga superskarbów – Rodzina, wspomnienia, nauczyciele, przyroda, zwierzęta, przyjaciele, marzenia… Najważniejsze skarby nie są materialne. Chowamy je w sercu i pamięci, aby przynosiły nam otuchę w trudnych chwilach.

[product id="22433"]   


 

Basia i granice i Basia. Wielka księga przygód 5 – Dla miłośników serii o Basi, aż dwie kolejne części. W tym część o granicach, która powstała we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Napisana z dużym wyczuciem może stać się punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem o tym, jakie zachowania są dla nas nieakceptowalne, jak umiejętnie stawiać granice i radzić sobie w trudnych chwilach.

[product id="23107, 23096"]


 

Zwierzątko do kochania. Dusia i Psinek-Świnek W przedszkolu pojawia się piszczący karton – ojej, ktoś podrzucił szczeniaczka!

Dusia, Tomek i inne dzieci starają się pomóc pieskowi, a tymczasem w czajniku wybucha straszna awantura. Osioł Patentowany, który marzy o własnym zwierzątku do kochania, próbuje adoptować… dżdżownicę.

[product id="22628"]  


 

Czapu Czipu – Zabawy z ruchem to nowa seria kartonowych książeczek wspomagająca rozwój młodszych dzieci.

[product id="22697, 22696, 22695"] 


 

Mój tato tańczy – Niezwykła opowieść o relacji córki i ojca. Odkryj z dzieckiem jak radzić sobie z emocjami poprzez ruch, zabawę, dystans i poczucie humoru.

  [product id="22646"]    


 

Ivar buduje dom dla pteranodona – To piąta książka z przygodami Ivara, który wcześniej spotkał już: stegozaura, triceratopsa, diplodoka i tyranozaura! A czy Ty już znasz je wszystkie?!

   [product id="22707"]   

    [product id="16746, 16747"]    

    [product id="21554, 21553"]    


 

Sprej na komary. Lisek i prosiaczek – Książka norweskiej serii o Lisku i Prosiaczku.

Niezwykłe i pełne łobuzerskiego humoru historie napisane przez Bjørna F. Rørvika współgrają ze śmiesznymi i szalonymi ilustracjami Pera Dybviga.

 [product id="22690"]  

[product id="21999, 17469"]

[product id="21883, 20442"]


 

Jesteś kimś wyjątkowym 2. Relaksacje dla (nieco starszych) dzieci  Nowa odsłona bestsellerowych „Relaksacji dla dzieci”, tym razem w wersji dla nieco starszych czytelników. Unikalny zbiór historii dla dzieci, które potrzebują wyciszenia, relaksu i odpoczynku po trudnych chwilach.

[product id="22682"]    


 

Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie – Dzięki tej bogato ilustrowanej, ożywionej ruchomymi elementami książce niebo jest w zasięgu ręki. Kolejne misterne dzieło stworzone przez autorkę bestsellerowej „Anatomii” i „Narodzin”. 

 [product id="22808"]  


 

Boga przecież nie ma  Ta wspaniała książka stanowi punkt wyjścia do dyskusji o kwestiach najważniejszych, nie tylko z dzieckiem, ale też rozmowy z innymi dorosłymi.

Książka opowiada o niewierze, która jest pierwotna wobec wiary, najczęściej narzucanej nam przez innych.

 [product id="22783"]    


 

W głowie. Wyprawa do wnętrza mózgu – Jak działa mózg? Oto przewodnik, który zabierze was na fascynującą wyprawę w głąb ludzkiego umysłu. 

Poznajcie niezwykły wszechświat, który nosi w głowie każdy z nas! Wszystko, czym jesteśmy – myśli, emocje, wspomnienia – dzieje się w mózgu. Ale jak on działa? W jaki sposób zapamiętuje, wymyśla i tworzy?

  [product id="22795"]   


 

Dobranoc, śpiochu! Magiczne koło. Kapitan Nauka  Nowość w bestsellerowej serii Magiczne koło; to idealna książka do czytania przed snem. Wystarczy obrócić kołem, by przekonać się, jak do snu układają się urocze śpiochy: jeż, suseł, puszczyk czy nietoperz. Obracające się koło zmienia wygląd strony, przypominając, że pora już spać.

 [product id="22837"]  

W serii:

[product id="21051, 21052"]


 

Bądź sobą. Odkryj własną wyjątkowość i Jesteś gwiazdą. Poczucie własnej wartości. Przewodnik dla dzieci 

Pierwsza książka powstała, żeby wesprzeć Cię w takich chwilach. W lekturze i wykonywaniu kolejnych ćwiczeń będzie Ci towarzyszył Błysk, sympatyczny potwór. 

Dzięki drugiej książce dzieci zrozumieją i docenią wyjątkowość własną i innych osób, a także nauczą się rozpoznawać, czym jest prawdziwa przyjaźń.

 [product id="22833, 22832"]    


 

Razem. W stadzie, ławicy i chmarze – Pięknie ilustrowana i pełna fascynujących ciekawostek z życia dzikich zwierząt książka o mądrości Matki Natury – dla małych przyrodniczek i przyrodników! Przekonajcie się, jak pięknie potrafią żyć RAZEM zwierzęta i jak sprytnie natura to wszystko wymyśliła!

[product id="22961"]


 

Niech żyje tata Alberta! – Nowość w ulubionej serii każdego przedszkolaka. Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. 

[product id="22996"]


 

Maleńkie Królestwo – Maleńkie królestwo wybitnego pisarza, jednego z mistrzów izraelskiej i hebrajskiej sztuki słowa to poetycka, wielowarstwowa opowieść o samotności – tak władców, jak i poddanych – oraz o szczęściu, które daje prawdziwa przyjaźń.

  [product id="23028"]  


 

Morska wyprawa profesora Astrokota – Najnowsza część serii edukacyjnej „Profesor Astrokot” przetłumaczonej na 16 języków..

  [product id="23029"]  


 

Święta na świecie – Okazuje się, że pachnąca żywicą choinka, karp i łamanie się opłatkiem to niejedyne sposoby obchodzenia Gwiazdki. Jak wygląda ona w innych zakątkach świata? Zobaczcie, jak wspaniale obchodzi się święta w różnych częściach świata!

  [product id="23109"]   


 

Pax. Droga do domu  Druga część bestsellerowego PAXa, który podbił serca tysięcy czytelników w Polsce i na całym świecie! 

Niezwykła opowieść o rodzinach z wyboru i uzdrawiającej mocy miłości. Chłopiec i lis wyruszają w drogę do domu, podczas której pomagają zdrowieć sobie nawzajem.

  [product id="23100"]     


 

Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak radzić sobie ze złem  Druga część bestsellerowego poradnika dla młodych ludzi, jak radzić sobie z życiem, emocjami i relacjami. Poradnika, który czyta się jak dobrą powieść.

W tej części autor proponuje wznieść się na wyższy poziom studiowania życia. Choć obie części można czytać niezależnie, książka została pomyślana w taki sposób, że stanowi rozwinięcie pierwszej części. Dotyka trudniejszych tematów, jak wstyd czy zazdrość, skupiając się na zagadnieniach związanych z budowaniem własnej wartości, rozpoznawaniem i obroną przed manipulacją, spełnianiem cudzych oczekiwań kosztem własnej autentyczności, ćwiczeniem się w asertywności.

  [product id="23097"]      


 

Czerwone chustki  Camilla jest niepewną siebie trzynastolatką, która jakiś czas temu straciła mamę i nie potrafi odnaleźć się w nowej rodzinie. Nie znajduje nici porozumienia ani z przyszywaną siostrą, ani z uczniami szkoły, do której trafia.

Czy należy wstydzić się tego, co naturalne? Czy warto otworzyć się na drugiego człowieka (nawet jeśli jest rodzicem)? Czy rodząca się kobiecość może być źródłem siły? Camilla i Luna szukają odpowiedzi na te pytania w świecie zdominowanym przez internetowe słupki popularności. Świecie, który z jakiegoś powodu uczynił z miesiączki temat tabu.

  [product id="23089"]   


 

Sto. Rzeczy, których nauczysz się w życiu Autorstwa Heike Faller. Możecie być pewni, że tytułowe rzeczy będą dużo ważniejsze od uczonych na pamięć wzorów i wierszy. Mowa o życiowej mądrości, zaufaniu i wierze, o przekonaniach, do których dochodzimy z biegiem czasu. Wszystkie myśli uzupełniają ilustracje Valerio Vidali.

[product id="23231"]


 

Przewodniki po duchowości – Stworzone przez Marie-Josee Arel. Przede wszystkim są one skierowane dla rodziców, którzy pragną wprowadzić swoje dzieci w duchowość, nauczyć się rozmawiać o wierze, nie narzucając jednocześnie żadnego poglądu. 

[product id="23242, 23243"]


 

Nie sposób nie wspomnieć o nowym wydaniu efektownej serii albumów, które zabierają młodego odkrywcę na fascynującą wyprawę po świecie zwierząt oraz w głąb ludzkiego ciała. 

[product id="23180, 23136, 15448"]


 

Tyle miłości nie może umrzeć – Przepiękna nowość od Zakamarków. Historia o życiu i przyjaźni, i takiej miłości, która nigdy nie umiera.

[product id="23280"]


 

DLA DOROSŁYCH

 

Życie seksualne rodziców  Ta książka jest więc dla wszystkich, którzy chcieliby każdego dnia świadomie pielęgnować miłość. „Dojrzałość do relacji to zrozumienie, że nie da się mieć wszystkich, ale można mieć z jedną osobą wszystko, czego potrzeba”.

Pomyśl o swoim związku i zadaj sobie pytanie: czy chcesz, aby się rozwijał? Pomimo trudności, pomimo natłoku spraw chcesz znaleźć czas na bycie razem i budowanie długoterminowej relacji? Jeśli tak, ta książka jest ci potrzebna.

[product id="22734"]   


 

Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie  Kolejna książka autorki Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Dostarcza pomysłów na konkretne gry i zabawy uczące odpowiedzialności i samokontroli, bycie w zgodzie ze swoimi emocjami, ale bez przyzwalania na wylewanie ich na innych w agresywny, niekontrolowany sposób.

 [product id="23227, 23246"]     


 

Bliżej – Dzięki tej książce dowiesz się, czym naprawdę jest rodzicielstwo bliskości i jak stosować jego zasady w praktyce. Bez żadnej ściemy.

 [product id="23019"]   


 

Niedostatek – To przejmująca historia, uderzająca w najczulsze punkty i odnosząca się do najskrytszych obaw „niedo-skonałych” kobiet, w której każda z nas odnajdzie kawałek siebie.. Lynn Steger Strong bada subtelne, często niezauważalne akty przemocy, których dokonuje się na pewnym typie kobiet, kiedy te odważą się chcieć czegoś więcej.

 [product id="22953"]   


 

Karty Mindfulness – Uważność na co dzień oraz Karty Afirmacyjne CUD 9 MIESIĘCY  Karty mają redukować wśród społeczeństwa stres, napięcie i przemęczenie; uczyć jak wprowadzać w życie zmiany i odkrywać siebie na nowo; inspirować jak żyć w równowadze i harmonii w dzisiejszym świecie.

 

 [product id="22948, 22949"]   


 

Uniesienie spódnicy  Seksualne doświadczenia i kobieca moc. Czy opowiedziała Ci o tym matka albo przyjaciółka? TA KSIĄŻKA JEST PRZEŁOMEM W MÓWIENIU O KOBIECEJ SEKSUALNOŚCI!

Zastanawiałaś się nad własną seksualnością? Chcesz wiedzieć, jak się kochają i co o sobie myślą inne kobiety? Marzysz o większej pewności siebie w łóżku? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na palące pytania i podpowiedzi, jak osiągnąć upragnioną pewność siebie.

[product id="22800"]   


 

Jak wychować syna na feministę  Sięgnij po ten poradnik i spraw, by twój syn zrozumiał, że dbanie o dom to nie pomoc, a jego własna sprawa, że urlop tacierzyński jest przywilejem, a nie obciążeniem. Hasło „Nigdy nie będziesz szła sama” będzie bliskie jego sercu, a swoje poczucie męskości oprze na sile charakteru, a nie muskułów.

[product id="22722"]  


 

Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Szczery doulowy przewodnik dla przyszłych rodziców – Nowoczesny przewodnik dla osób oczekujących dziecka. Autorki bez owijania w bawełnę, ale za to z dużą dawką humoru opowiadają o ciąży, narodzinach i tym, co dzieje się później.

[product id="22488"]  


 

Facet przyzwoity. Od patriarchatu do nowych modeli męskości – Co można zrobić, żeby mężczyźni przestali łamać prawa kobiet? I jak w kwestii równości płci zachowuje się „przyzwoity facet”? Potrzebujemy pilnie zdefiniować, na czym polega moralność męskości w takich sferach społecznych jak rodzina, praca, religia, polityka, miasto, seksualność, język… Sprawiedliwość płci jest jednym z warunków demokracji, dlatego potrzeba nam dziś mężczyzn o poglądach równościowych, wrogich patriarchatowi, dla których ważniejszy jest szacunek niż władza. Po prostu facetów, ale facetów przyzwoitych.

[product id="22423"]  


 

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie – Idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości.

Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia? Jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury? Autorka zaprasza w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości.

[product id="22391"] 


 

Psychowzroczność – Psychowzroczność jest formą skoncentrowanej uwagi, która umożliwia dostrzeżenie wewnętrznego sposobu funkcjonowania naszego umysłu. Jest jak siódmy zmysł, który pozwala nam zajrzeć w głąb siebie.

[product id="22167"] 


 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium