Książeczki dla niemowląt. 9 książek stworzonych z myślą o najmłodszych

0
Książeczki dla niemowląt. 9 książek stworzonych z myślą o najmłodszych

Mawia się, że papier wszystko przyjmie. To powiedzenie w szczególny sposób dotyczy literatury dla najmłodszych – niektórzy twórcy nadal uważają, że wystarczy napisać kilka prostych wierszyków na tle kolorowych ilustracji, by rozkręcić swoją markę. Ponieważ jednak stajemy się coraz bardziej świadomymi rodzicami, wyroby książkopodobne przestają nas zadowalać. I dobrze, bo każdy czytelnik, nawet ten najmłodszy, zasługuje na wartościową lekturę – księgi dźwięków, książeczki kontrastowe, ciekawe opowiadania. Nie umieliśmy wskazać na jedną książkę, dlatego przygotowaliśmy dla was duże zestawienie. Koniecznie sprawdźcie, co się w nim znalazło.

Popularne serie dla dzieci Książki dla niemowląt Wsparcie dla rodziców


 

Książeczki kontrastowe dla dzieci – Pranie

Pierwsze książki dla dziecka powinny zawierać kontrastowe obrazki. Stymulują słaby wzrok niemowlęcia, a nawet zachęcają do podnoszenia główki – dlatego warto ustawiać je przed leżącym na brzuszku dzieckiem. W tej roli świetnie sprawdzą trzy najnowsze, oparte na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych książeczki kontrastowe – „Pranie”, „Zupa” i „Spacer”. Ich twórcy, Aleksandra Brambor-Rutkowska i Paweł Mildner, udowadniają, że nawet dość prozaiczne, codzienne czynności – jak robienie prania, gotowanie zupy czy wspólne spacerowanie – w oczach dziecka mogą być niezwykłym, ciekawym wyzwaniem. Każdy tytuł tworzy prawdziwą księgę dźwięków (a właściwie – książeczkę), wypełnioną wyrazami dźwiękonaśladowczymi i wspaniałymi, kolorowymi ilustracjami. Wspomniane publikacje zostały stworzone z myślą o najmłodszych czytelnikach, ale sprawdzą się też wśród starszych dzieci.

 Seria:

[product id="23263, 23466, 23264"]

 


Piękne ilustracje dla małych dzieci – Bardzo głodna gąsienica

Ukochane przez dzieci na całym świecie książki Erica Carle’a to klasyka literatury dla najmłodszych. Zwierzęta, kolory, interakcja – to trzy klucze do ich sukcesu. Polecamy zwłaszcza „Bardzo głodną gąsienicę”, której bohaterka wędruje przez świat w poszukiwaniu jedzenia i przegryza się przez rozmaite smakołyki. Dziecko może wędrować jej śladem, przewiercając się przez dziurki w kartach książki. Ciekawą propozycją jest również „Od stóp do głów” – książka, w której naśladowanie różnych zwierząt zamienia się w niezwykle zabawną gimnastykę.

 


Książka obrazkowa dla dzieci – Oczami maluszka. Harmonijka

„Oczami maluszka” (m.in. „Harmonijka”) to niewielkie książki stworzone specjalnie dla niemowląt. Oszczędne, kontrastowe, czarno-białe proste obrazki stymulują zmysł wzroku. Przedmioty, postacie i zwierzęta, które ukazują, mają proste, wyraźnie zarysowane kształty. Wspólne czytanie może być okazją do opowiadania dziecku o otaczającym świecie. Koniecznie powinny znaleźć się w biblioteczce waszego dziecka.

 

Inne z serii:

[product id="16312, 16311, 16313"]

Seria książek dla dzieci – Basia, Franek i pielucha

Jedna z najpopularniejszych polskich serii dla przedszkolaków o Basi i jej rodzinie doczekała się wersji dla najmłodszych. Głównym bohaterem kartonowych książeczek jest Franek – młodszy brat Basi. Czekają na was takie tytuły jak m.in. „Basia, Franek i pielucha”. Wydawnictwo Egmont zebrało wydane wcześniej osobne tytuły w jednym zbiorze „Wielka księga Basi i Franka”. Można w niej znaleźć krótkie opowieści o zabawie w naśladowanie zwierząt, o zasypianiu, liczeniu, kolorach i wiele innych. Tekst Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak.

Inne z serii:

[product search="Basia%2C-Franek-i" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]


Książeczki dźwiękonaśladowcze – A kuku! Duży czy mały?

Znany z niekonwencjonalnych pomysłów Herve Tullet, autor słynnego „Naciśnij mnie”, stworzył serię specjalnie dla tych zupełnie najmłodszych. Wszystkie cztery niewielkie książki dla niemowląt „A kuku!” (czyli m.in. „Duży czy mały?”, „Już jadę”) mają innowacyjną schodkową formę, dzięki czemu widać tylko marginesy stron, a środek pozostaje niespodzianką. „A kuku!” Tulleta, jak zresztą wszystkie książki tego samego autora, wciągają do zabawy i nauki tworzenia wyrazów dźwiękonaśladowczych.

Inne z serii:

[product id="16452, 16472, 16464"]

Seria książeczek dla dzieci – Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy

„Kicia Kocia i Nunuś” to seria stworzona przez Anitę Głowińską. Jej bohaterką jest rezolutna, bystra kotka oraz jej młodszy, bardzo ciekawy świata braciszek. Kicia Kocia towarzyszy Nunusiowi we wszystkich skomplikowanych i całkiem nowych czynnościach – korzystaniu z nocnika, wspólnym sprzątaniu czy robieniu zakupów („Idziemy na zakupy”). Dzięki jej pomocy, Nunusiowi z pewnością będzie dużo łatwiej stawić czoła wyzwaniom! To książki dla najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lekturą.

Inne z serii:

[product search="Kicia-kocia-i-Nunuś" limit="60" slider="true" onlyAvailable="true"]


Książeczki dla niemowląt – Akademia Mądrego Dziecka. Jedzenie

Nauka słówek jest trudna, ale z seriąAkademia Mądrego Dziecka. Pierwsze słowawydaną przez Wydawnictwo Egmont najmłodszym dużo łatwiej będzie opanować nową umiejętność. To niewielkie książki dla dzieci, w których znajdziemy mnóstwo pięknych, kolorowych ilustracji oraz ruchomych elementów, zapraszających do czytania i wspólnej zabawy. Seria ta składa się z kilkunastu tytułów dla niemowląt (i nie tylko!), znajdziemy w niej pozycje takie jak „Jedzenie”, „Muzyka” czy „Na wsi”. To książeczki, które pokocha zarówno roczne dziecko, jak i nieco starsi czytelnicy.

[product search="Akademia-mądrego-dziecka" limit="40" slider="true" onlyAvailable="true"]


Dobra książeczka dla najmłodszych – Twarze – dzieci

W książkach dla najmłodszych często królują czarno-białe ilustracje i wyraźne kontury. A gdyby tak miejsce grafik zajęły zdjęcia dzieci? Agnieszka Starok, autorka książeczki „Twarze – dzieci”, stworzyła mały, kartonowy (a zatem bardzo odporny na intensywne czytanie!) album, w którym znajdziecie fotografie twarzy. Badania psychologów dowodzą, że to właśnie na nie (a w szczególności na oczy) niemowlęta zwracają szczególną uwagę. Publikacja odpowiada zatem naturalnym potrzebom dziecka, a przy okazji uczy rozpoznawania i nazywania emocji.

Seria:

[product id="16755, 15718"]

Książeczki dla małych dzieci – Co robi Pucio?

Pucio to mały, sympatyczny chłopiec, którego uwielbiają dzieci. Dlaczego? Bo towarzyszy im w wielu codziennych czynnościach – kąpaniu się („Co robi Pucio?”), myciu zębów, jedzeniu śniadania, karmieniu kota czy ubieraniu się. Jego niezwykłe przygody znajdziemy w serii autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, z ilustracjami Joanny Kłos. Pozycje te docenią również rodzice, bo na stronach wielu z nich, oprócz ciekawych historii i pięknych obrazków, umieszczone zostały cenne wskazówki, które ułatwią nam wspieranie rozwoju mowy dziecka. Gorąco polecamy!

[product search="pucio" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium