Jak budować poczucie własnej wartości u dzieci

0
Poczucie własnej wartości

 

„Jestem w porządku i mam swoją wartość tylko dlatego, że istnieję” - Jesper Juul

 

 

Dla dzieci

 

Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też -  Ty też jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. 

[product id="21415"] 

Trwa dodruk. Książka będzie ponownie dostępna w sprzedaży po 20 listopada 2020 roku.

 

 

Pewność siebie. Akceptuję, co czuję - Pomoże otworzyć dziecko na świadomość swoich mocnych stron. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało zdrowe poczucie własnej wartości. 

 

[product id="17484"] 

 

 

Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci - Zbiór pięknie zilustrowanych historii umożliwiających dzieciom wejście w stan głębokiego relaksu, wraz z instrukcją przeprowadzania relaksacji i propozycjami ich modyfikacji w zależności od indywidualnych potrzeb.  Przy dłuższym stosowaniu wzmocnią koncentrację uwagi, rozwiną wyobraźnię, zredukują lęki i poprawią relacje w grupie i w domu.

 

[product id="20515"] 

 

 

Wielka księga supermocy - Inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać.

[product id="20469"] 

 

 

Dziewczynki latają wysoko - Amelia, Helena i Martyna mają wielkie marzenia, ale pan NIE-UDA-CI-SIĘ podrzuca im do kieszeni małe kamyczki…, by nie mogły oderwać się od ziemi. Są trzy, ale mogłoby ich być dziesięć, albo sto, albo jedna, albo wszystkie dziewczynki na całej planecie.

 [product id="16402"] 

 

 

12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach - Dzieci mają marzenia. W wyobraźni osiągają wielkie cele, są zwycięskie, radosne, wyjątkowe. Warto te emocje pielęgnować, zachęcać do dzielenia się opowieściami o marzeniach, towarzyszyć dzieciom w grze wyobraźni. Na tym gruncie buduje się poczucie własnej wartości i świadomość, że nawet ambitne cele są osiągalne.

 [product id="20967"] 

 

 

Mysz, która chciała być lwem - Poznajcie małą Mysz, która najbardziej na świecie chciałaby żeby inni zwracali na nią uwagę. Bycie małym nie jest łatwe... Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się DUŻYM problemem. Okazuje się, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze.

[product id="15307"] 

 

 

Co się dzieje w mojej głowie? Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie? - Książka porusza takie zagadnienia jak pozytywny obraz siebie, inteligencja emocjonalna, relacje i uważność. Zachęca dzieci, by jak najwcześniej nabrały zdrowych nawyków i wypracowały skuteczne strategie radzenia sobie z trudnościami.

[product id="17115"] 

 

 

 Co robisz z pomysłem? - Bestseller New York Times. Jedna z najbardziej inspirujących książek na świecie. Mistrzowsko zilustrowana historia o poczuciu własnej wartości, szacunku do siebie i swoich pomysłów. Książka dla każdego, bez względu na wiek.

 

 

  [product id="20497"] 

 

 

 

Edzio przyjęcie w blasku księżyca - Historia o Edziu, który pokonuje swoją nieśmiałość i poznaje nowych przyjaciół.

 [product id="21535"] 

 

 

Dla nastolatków

 

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem -  Bycie nastolatkiem to chyba najtrudniejszy okres w życiu. Na każdym kroku pytania i wyzwania. Świat i to, co w nim teraz dzieje, nie ułatwia sprawy. Szkoła tym bardziej nie staje na wysokości zadania i nie daje młodym ludziom wsparcia. Skrzyżowanie powieści przygodowej z poradnikiem i pamiętnikiem. Bawi, wciąga, inspiruje do myślenia. A przede wszystkim dostarcza młodym czytelników konkretnych narzędzi radzenia sobie z trudnościami.

[product id="22116"] 

 

 

Chcę być kimś -  "Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone" to jedyna seria polskich książek dla młodzieży z zakresu rozwoju osobistego. Publikacja jest jednocześnie doskonałym narzędziem dla nauczycieli i rodziców, ułatwiającym komunikację i ukazującym rozwój osobisty młodzieży.

 

[product id="18060, 18061, 18062"]

  

Dla rodziców

 

Twoje kompetentne dziecko - Wsłuchaj się w potrzeby swojego dziecka i nawiąż z nim prawdziwą relację.

 [product id="15069"]  

 

 

Jak zrozumieć małe dziecko - Przewodnik dla tych, którzy nie ufają "niezawodnym metodom" i "instrukcjom obsługi", ale pragną nauczyć się rozpoznawać i prawidłowo reagować na prawdziwe potrzeby swojego dziecka.

 [product id="18107"]  

 

 

Mów, słuchaj i zrozum. Zadbaj o poczucie własnej wartości swojego dziecka - Jak słuchać uważnie swojego dziecka, jak z nim rozmawiać, aby stworzyć szansę na prawdziwe porozumienie? To poczucie własnej wartości stanowi podstawę, na której rozwijają się wszystkie inne cechy. Dzieci ze zdrowym poczuciem własnej wartości akceptują się i lubią niezależnie od okoliczności zewnętrznych, biorą odpowiedzialność za swoje czyny i z odwagą wkraczają w świat.

 [product id="16045"]  

 

 

Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną - Poradnik dla rodziców, który podpowiada, jak w mądry sposób motywować dzieci do osiągania celów. Książka zawiera wiele wskazówek i ćwiczeń przydatnych nie tylko dla najmłodszych. Jej autorka wychodzi bowiem z założenia, że dzieci najlepiej uczą się poprzez obserwację, dlatego jeśli chcemy zachęcić je do podejmowania wyzwań, sami powinniśmy zapoczątkować zmianę.

 [product id="15045"]  

 

 

Odkryj silne strony twojego dziecka - Praktyczny przewodnik dla tych wszystkich, którzy patrząc na dziecko, widzą przede wszystkim jego potencjał i możliwości, a nie ewentualne braki i odstępstwa od powszechnych standardów. To pozycja, która koncentrując się na tytułowych „silnych stronach” dziecka, podsuwa pomysły, jak wspierać najmłodszych w budowaniu wiary w siebie i swoje umiejętności. - Michel Macardier, prezes, Nowa Szkoła

 [product id="17066"]  

 

 

Niska samoocena u dzieci - Książka o tym jak dać dziecku siłę i umiejętność radzenia sobie z trudnościami oraz stabilne poczucie własnej wartości.

 [product id="17487"]  

   

Inspirująca seria książek o dzieciach, które urzeczywistniły swoje marzenia. Przy okazji do nauki języka angielskiego.

[product category_id="467" limit="50" slider="true" onlyAvailable="true"]

Świąteczne nowości i zapowiedzi 2020

 

 Najpiękniejsze książki świąteczne

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium