Bajki terapeutyczne 0
Bajki terapeutyczne

 

Nie sposób wymienić wszystkie korzyści płynące z czytania dzieciom. Oprócz tych oczywistych, bajki mogą stanowić również źródło pomocy i wsparcia.

W naszym zestawieniu znajdziecie zarówno pozycje dla rodziców - abyście jeszcze lepiej mogli zrozumieć swoje dzieci - a także takie do czytania z dzieckiem. Te ostatnie pomogą dzieciom w przeżywaniu i akceptacji emocji, jakie pojawiają się zwłaszcza w trudnych, nieznanych dotąd sytuacjach.

Bajkoterapia

Antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzenie czasu! Bajki-pomagajki to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają.

[product id="15034"] 

Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością

Książka dla dzieci o złości. Jej autorzy uczą młodych ludzi, w jaki sposób zarządzać tą silną emocją: ,,Weź głęboki oddech i znajdź długopis. Za chwilę nauczysz się czegoś naprawdę interesującego. Lekcja ta może nawet zmienić twoje życie!” Zamiast pouczać, książka inspiruje i zachęca do pracy nad rozwojem emocjonalno-społecznym.

[product id="17141"] 

Co robić gdy się martwisz

Bestsellerowy poradnik psychologiczny dla dzieci w wieku 6—12 lat, który w nowatorski sposób edukuje, motywuje i uczy, jak stosować poznawczo-behawioralne techniki radzenia sobie z lękiem.Pobudzające wyobraźnie metafory wyjaśnią dziecku mechanizm powstawania i zaostrzania się lęku, a prosty i pełen ciepła język sprawi, że nauka radzenie sobie z lękiem stanie się 

[product id="17498"] 

Nie strach się bać

Praktyczny poradnik dla rodziców, który pomaga zrozumieć strach dziecka i wskazuje w jaki sposób można wspólnie z dzieckiem oswoić lęk. Potwory pod łóżkiem, pierwszy dzień w nowej szkole, udział w zawodach sportowych – wszystko to może wywoływać u dziecka lęki, obawy, niepokoje. Bezradni rodzice nie wiedzą, jak pomóc przestraszonemu dziecku zacząć odczuwać nieskrępowaną radość dzieciństwa.

[product id="20311"] 

 

Mamo, co by było, gdyby... Jak i po co rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy

Książka, dzięki której nauczysz się odpowiadać na poważne pytania swojego dziecka.W książce znalazło się trzydzieści przykładowych pytań oraz propozycji odpowiedzi, które uwzględniają wiedzę z zakresu psychologii dziecka.

[product id="15094"] 

(Nie)Grzeczni 

Zestaw bestsellerów dla wszystkich rodziców próbujących zrozumieć swoje dziecko! Rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci pomogą zrozumieć co się dzieje w głowie dziecka i pozwolą spojrzeć na wiele kwestii z zupełnie nowej perspektywy.

[product id="20345"] 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium