









































Ciałopozytywność i seksualność dla młodzieży
Już się nie wstydzimy. A przynajmniej robimy wszystko, żeby akceptowanie swojego ciała nie było tylko pustym sloganem, a czymś, co praktykujemy codziennie. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, ale książki, w których ciałopozytywność gra główną rolę, udowadniają, że każde ciało jest piękne.
Ruch Body Positive to jednak tylko jedna strona medalu. Z drugiej jest seksualność, która dla niektórych z nas wciąż jest tematem tabu. Dlaczego? Bo, nie owijając w bawełnę, tylko nieliczni współcześni rodzice mogli z pełną swobodą rozmawiać ze swoimi rodzicami o dojrzewaniu płciowym, seksie, orgazmie. Dziś może (a nawet powinno!) wyglądać to zupełnie inaczej. Na nastolatków czekają więc ciekawe propozycje książkowe, które w przystępny sposób wyjaśniają, czym jest ciałopozytywność, akceptacja własnego ciała i seksualność. Uczą też kochać swoje ciało bezwarunkowo i doświadczać pełni siebie.
Ciałopozytywność. Książki dla nastolatków zmagających się z zaburzeniami odżywiania czy brakiem akceptacji własnego ciała
Media społecznościowe wypełniają dziś zdjęcia idealnie wyrzeźbionych sylwetek, nieskazitelnych twarzy, świetnie uczesanych włosów. Teoretycznie każdy z nas wie, że za tą perfekcją bardzo często stoją godziny komputerowej obróbki, ale to tylko teoria. W takich warunkach próba akceptacji własnego ciała wcale nie jest łatwa, a konsekwencją wielokrotnych starań, które nie przynoszą żadnego efektu, bardzo często są zaburzenia odżywiania. Książki takie jak „Body Positive. Superprzewodnik po ciałopozytywności” czy „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie” nie zastąpią wizyty u specjalisty, ale mogą być doskonałym punktem wyjścia do rozmowy z rodzicem o ruchu Body Positive, swoic potrzebach, pragnieniach i obawach. Ruch ciałopozytywności koresponduje też w dużej mierze z seksualnością – w końcu to w okresie dojrzewania akceptacja ciała staje się najczęściej tak dużym wyzwaniem. W tej kategorii znajdziecie więc książki dotykające zarówno ciałopozytywności (która nie ma nic wspólnego z promowaniem otyłości, będącej zaburzeniem czynności organizmu, i niezdrowego trybu życia), jak i rozwoju seksualnego. Ich autorzy przekonują, że każde ciało zasługuje na miłość! Zgodzicie się?