Książka

Kiedy nudzą mnie zabawki i potrzeba mi odmiany

„…Kiedy nudzą mnie zabawki i potrzeba mi odmiany” –  „Co widzisz”

 

Jak stworzyć coś z niczego, a właściwie z czegoś, co jest w zasięgu dziecięcej rączki? Bo przecież zawsze gdzieś znajdzie się długopis, kartka czy kawałek sznurka. “Co widzisz” autorstwa Klaudyny Sułek zachęca do poszukiwań, kreatywnego wykorzystania stron i tworzenia własnych projektów.

Dlaczego warto?

 

„Co widzisz” to książka, która porusza wyobraźnię i pokazuje, że w prosty sposób i bez zabawek możemy się doskonale bawić, odkrywać świat na nowo oraz sprawić, by stał się on ciekawszy. Autorka przedstawia kilka rymowanek i pomysłów, z których skorzystać można na stronach książki bądź samemu je przygotować od podstaw. Wystarczy rozejrzeć się dookoła – znaleźć kawałek kartki, by z gryzmołów powstało zoo, popatrzeć w niebo i odnaleźć w chmurach morskie stwory czy urządzić wyścig z własnym cieniem. To tylko kilka propozycji i wskazówek, bo wyobraźnia jest przecież nieograniczona!

Nasza rekomendacja

 

  • Wierszyki zachęcają do samodzielnego tworzenia rymowanek, a krótkie zadania i barwne ilustracje – do kreatywnego działania.
  • Autorka pokazuje, w jaki sposób użyć wyobraźni do zabawy z wykorzystaniem prostych przedmiotów, własnych rąk, a nawet zjawisk pogodowych!
  • Książka podpowiada, jak sprawić, by dzięki twórczemu myśleniu otaczający nas świat nabrał intensywniejszych barw.
  • To doskonałe źródło pomysłów na wspólne zabawy z dzieckiem.
  • Książeczka nadaje się zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci – w przedziale 3–8 lat. Maluchy zainteresują barwne ilustracje, a z pomocą rodziców wykonają każde zadanie. Starsze dzieci nie tylko samodzielnie przeczytają krótkie wiersze, ale także zabiorą się do tworzenia.
Polecamy
Zamknij

Co widzisz

31.00 

Autor: Nina Bojda jedzeniewterenie.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *