Najlepsze książki detektywistyczne dla dzieci

Najlepsze kryminały dla dzieci

 

Detektywi z klasztornego wzgórza Zuzanny Orlińskiej – książka detektywistyczna dla młodzieży

Książka nominowana do nagrody IBBY 2015. Zuzannie Orlińskiej udało się stworzyć fascynującą i wciągającą fabułę. Umieściła w niej gród Czerwińsk nad Wisłą, prezydenta Mościckiego, Kornela Makuszyńskiego i dwójkę fajnych dzieciaków: Jerzyka i Bronkę. Wątek historyczny jest bardzo ciekawie poprowadzony, a sama intryga detektywistyczna zbudowana mistrzowsko. Naprawdę warto!

Wiek: 10+

[product id="17525"]   

Seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka – książki detektywistyczne dla dzieci

Ta seria to ewenement, kochają ją wszystkie dzieci w wieku 6-8 lat (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Dwoje szwedzkich uczniów wpada na pomysł założenia biura detektywistycznego. I pewnie skończyłoby się na zabawie, gdyby nie to, że o pomoc poprosił ich właściciel sklepu jubilerskiego, a oni rozwiązali zagadkę znikających diamentów. Od tej pory wszyscy w małym miasteczku Valleby traktowali ich bardzo serio, a z ich usług korzystali nie tylko mieszkańcy, ale także sam komisarz policji. Mnóstwo tomów, przyjemne ilustracje, niezwykle wciągająca fabuła i duża czcionka sprawiają, że seria pomoże rozczytać każde dziecko.

Wiek: 6+

[product search="Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" limit="20" slider="true" onlyAvailable="true"]

Seria Dawid i Larisa – książki detektywistyczne dla młodzieży

Wychodzi na to, że Martin Widmark piastuje nieformalny tytuł króla książek detektywistycznych dla dzieci, bo to kolejna jego seria w zestawieniu i w dodatku nie ostatnia. Dawid i Larisa to para nastoletnich bohaterów i tytuł serii detektywistycznej. Dotychczas ukazały się trzy tomy: Antykwariat pod Błękitnym Lustrem, Trzynasty gość i Wyspa Obłąkanych. Książki spodobają się czytelnikom, którzy wyrośli już z Biura Detektywistycznego Lassego i Mai. Mamy tu starszych bohaterów, bardziej skomplikowaną, niestereotypową fabułę i wątek miłosny w tle. Ciekawe jest to, że do rozwiązywania zagadek nie wystarczy dedukcja, konieczna jest także pewna dawka wiedzy z różnych dziedzin. Nauka stanowi tło powieści, bohaterowie stają w obliczu takich problemów jak eksperymenty genetyczne czy ekologia. Ta seria to detektywistyczne mistrzostwo świata!

[product id="16649, 16732, 16723"]   

 

Seria Detektyw Blomkvist Astrid Lindgren – książki detektywistyczne dla dzieci

Astrid Lindgren także stworzyła postać detektywa, na tyle w Szwecji kultową, że Stieg Larsson (chyba nie trzeba przedstawiać) użył nazwiska detektywa Blomkvista do nazwania głównego bohatera swojej serii, dziennikarza śledczego. Przygody Blomkvista to klasyka dziecięcej literatury detektywistycznej. Główny bohater, Kalle, to nastolatek, który marzy o tym, żeby zostać detektywem i dlatego w nudnym rodzinnym miasteczku stale poszukuje zagadek przestępstw, którymi mógłby się zająć. Jeśli znacie książki Astrid Lindgren, a na pewno znacie, to wiecie, że także po tę trzeba sięgnąć koniecznie! Edyta Jungowska nagrała na razie pierwszy tytuł z trzech tomów serii. Kolejne – mamy nadzieję – w przygotowaniu.

Wiek: 8+

[product id="17927, 17925, 17526, 17527"]   

Emil i detektywi Ericha Kästnerav – powieść detektywistyczna dla dzieci

Kolejny detektywistyczny audiobook z wydawnictwa Jung-off-ska. Mrożąca krew w żyłach kryminalna historia niemieckiego klasyka literatury dla dzieci. Emil zostaje okradziony w pociągu podczas podróży do babci. Postanawia sam śledzić podejrzanego pana w meloniku, który okazuje się poszukiwanym przestępcą. Z pomocą berlińskich chłopców łapie złodzieja i otrzymuje nagrodę. W wykonaniu Piotra Fronczewskiego to naprawdę pasjonująca opowieść.

Wiek: 8+

[product id="17919, 15899"]   

Wyjaśnij to, Lotko! Martyny Skibińskiej – powieść detektywistyczna dla młodzieży

Gdy w szkole zaczynają dziać się dziwne rzeczy – rozbrzmiewa dźwięk dzwonka, mimo że lekcja rozpoczęła się zaledwie kilka minut temu, albo na korytarzu pojawia się osioł – oczy wszystkich uczniów zwrócone są ku Lotce. Wiedzą oni, że dziewczynka bez problemu zdoła znaleźć sprawcę – przecież bez przerwy czyta kryminały, więc na pewno zna tajemnice pracy każdego detektywa. Za ciekawą fabułą powieści detektywistycznej autorka ukryła istotne nie tylko dla młodych czytelników tematy – przeciążenie obowiązkami szkolnymi czy niedopasowanie programu nauczania do dzisiejszych czasów. Z tego powodu śmiało mogą po nią sięgnąć także dorośli.

Wiek: 8+

[product id="21637"]   

Taylor i Rose. Tajne agentki Katherine Woodfine – seria książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży

Po sukcesie, jaki odniósł cykl Tajemnice domu handlowego Sinclairs autorstwa Katherine Woodfine, przyszedł czas na jego kontynuację. Na serię Taylor i Rose. Tajne agentki składają się trzy tomy, w których autorka zabiera nas w podróż do Paryża, Petersburga i Wenecji. We wszystkich tych miastach będziemy musieli rozwiązać kryminalne zagadki – ale nie martwmy się, towarzyszyć nam będą dwie wyjątkowe kobiety, Sophie i Lil, założycielki agencji detektywistycznej Taylor i Rose. Zbadanie sprawy zagadkowego morderstwa, szpiegowanie czy poszukiwanie zaginionych osób nie będzie łatwe. Czy wszystkie misje zakończą się sukcesem? Sprawdźcie!

Wiek: 8+

[product id="22282, 18265, 22256"]   

Seria Pan Samochodzik Zbigniewa Nienackiego – polskie książki detektywistyczne

Czujecie ten powiew PRL? Pan Samochodzik był elementem naszego dzieciństwa i dla większości z nas już zawsze będzie miał twarz Stanisława Mikulskiego. Pomimo trącących myszką realiów seria jest na tyle dobra i wciągająca, że warto zapoznać dzieciaki z przygodami detektywa tropiącego dzieła sztuki, poruszającego się po całej Polsce przedziwnym wehikułem skonstruowanym przez swojego wuja.

Wiek: 10+

[product search="pan samochodzik" limit="6" slider="true" onlyAvailable="true"]

Seria Nelly Rapp – książki detektywistyczne dla dzieci

Autor dwóch powyższych serii potrafi pisać także horrory. Wyobrażacie sobie? Tak naprawdę seria książek o Nelly Rapp to także kryminały, tyle że w otoczeniu wampirów i innych upiorów. Zwyczajna dziewczynka podczas wizyty u swojego wujka zamiast do łazienki, trafia do Upiornej Akademii. Zostaje jej agentką i od tej pory tropi i unieszkodliwia różne straszydła. Jeśli brzmi to upiornie, to wiedzcie, że dzieciaki to uwielbiają! Pewna dawka strachu przy lekturze daje dodatkową przyjemność z czytania, poza tym pochodzący ze Szwecji autor naprawdę wie, co robi, kiedy pisze dla dzieci. Polecamy!

Wiek: 7+

[product category_id="468" limit="20" slider="true" onlyAvailable="true"]
 

 


Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium