Książka, Seria wydawnicza

Miłość – seria o uczuciach małego Archibalda

Seria Miłość, czyli książki, które przynoszą ukojenie

Dzieci miewają czasem wątpliwości – czy na pewno są kochane? Czy mama i tata darzą je ciągle takim samym, silnym uczuciem? A może wszystko się zmienia, gdy nabroją lub gdy nagle w domu pojawi się młodsze rodzeństwo?

Na te oraz wiele innych, ważnych pytań odpowiadają w swoich książkach Astrid Desbordes oraz Pauline Martin. Głównym bohaterem ich serii „Miłość” jest kilkuletni Archibald, który doświadcza różnych emocji – bezwarunkowej miłości mamy, wsparcia od taty, przyjaźni, zazdrości czy rodzącej się sympatii do swojej malutkiej siostry.

To wzruszające, minimalistyczne opowieści, pełne ciepła i łagodnego humoru. Ich lektura przynosi dzieciom ukojenie, a przyjazne ilustracje cieszą oko nie tylko maluchów, ale także dorosłych.

NOWA CZĘŚĆ SERII:

NOWOŚĆ!

Przyjaźń

„Przyjaźń” to czwarta część bestsellerowej serii o Archibaldzie i piękna książka dla dzieci o przyjaźni. Tym razem w klasie naszego bohatera pojawia się nowy – Sam. Problem w tym, że Sam jest jakiś inny. Trzyma się na uboczu, nie bawi się w berka, za to woli spoglądać w niebo. Archibald postanawia jednak dać mu szansę i dzięki Samowi zaczyna inaczej patrzeć na świat. W kształcie chmury dostrzega smoka, a wirujący bączek zamienia się w tornado. Tak, mimo różnic, zaczyna się przyjaźń między dwojgiem dzieci. Bo wspaniale jest mieć przyjaciela.

Przyjaźń

29.90  26.31 

Poznaj pozostałe tytuły:

Rabat
Zamknij

Miłość

29.90  26.31 

Miłość

„Miłość” autorstwa Astrid Desbordes i Pauline Martin to piękna, poetycka książka o miłości matki do dziecka. Historia małego Archibalda pokazuje, że aby zostać obdarzonym uczuciem, nie trzeba spełniać żadnych warunków — wystarczy być. Tak po prostu.

W tym świecie nawet najmniejsze, codzienne gesty stają się ważne, ponieważ są okazją do wyrażania pozytywnych emocji. Mama kocha bowiem swojego synka w każdym momencie jego życia. Kiedy się śmieją lub kłócą, gdy robią coś razem albo osobno — nawet na chwilę ich wyjątkowa relacja nie traci swojej mocy.

Moja młodsza siostra

„Pewnego dnia rodzice powiedzieli mi, że będę miał siostrzyczkę. Nie przypominam sobie, żebym ich o nią prosił”. Tymi słowami Archibald wita nas na pierwszych stronach kolejnej książki duetu Pauline Martin i Astrid Desbordes.

Autorki wracają do bohatera „Miłości”, któremu przypadła w życiu nowa rola – został starszym bratem. Pojawienie się młodszej siostry budzi w nim ciekawość, ale też wątpliwości. Choć Archibald bywa o młodszą siostrę zazdrosny, to jednak częściej jest wobec niej czuły i kochający. Ostatecznie jest też bardzo dumny ze swojej nowej roli, bo najfajniejsze w posiadaniu młodszej siostry jest to, że Archibald może być jej starszym bratem!

Rabat
Zamknij

Moja młodsza siostra

29.90  26.31 

Co mi powiedział tata

„Co mi powiedział tata” to trzecia część bestsellerowej serii o uczuciach. Tym razem Archibald powraca z ważnymi pytaniami skierowanymi do taty.

Podczas spaceru z tatą Archibald przygląda się ptakom na niebie. „Te jaskółki przylatują z drugiego końca świata” – tłumaczy mu tata. „Czy ja też będę mógł wybrać się tak daleko, kiedy dorosnę?” – pyta Archibald. „Oczywiście” – odpowiada tata – „a nawet jeszcze dalej.”

Kolejne pytania Archibalda odkrywają lęki dziecka związane z wielką podróżą, jaką jest życie. W odpowiedzi tata uspokaja, dodaje odwagi, a przede wszystkim zapewnia syna, że zawsze może liczyć na jego wsparcie i bezwarunkową miłość.

Dzieciom spodobają się:

Ważne poradniki dla rodziców:

Rabat
Zamknij

Być mężem i ojcem

30.90  26.88 
Rabat
Zamknij

Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną

34.90  30.36 
Rabat
Zamknij

Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko

29.90  26.01 
Rabat
Zamknij

Nie z miłości

29.90  26.01 
Nowość
Zamknij

Rozwój seksualny dzieci

31.00 
Rabat
Zamknij

SELF-REG

39.90  34.71 
Zamknij

Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole

32.90 
Rabat
Zamknij

Zamiast wychowania. O sile relacji z dzieckiem

29.90  26.01 

Zobacz inne ciekawe wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *