Książki pod choinkę dla dzieci 3–6 lat 0
Książki pod choinkę dla dzieci 3–6 lat

Oto kolejna część świątecznego poradnika prezentowego. Są w nim wyłącznie książki, bo jeśli chodzi o inne pomysły, podejrzewamy, że dostajecie długie listy (Wy albo Mikołajowie) od samych zainteresowanych. Uważamy, że każde dziecko powinno znaleźć książkę pod choinką. Dlaczego? Bo po prostu nie ma lepszego prezentu. I kropka!

I jeszcze uwaga techniczna – trudno ustalić ostre granice kategorii wiekowych. Poniższe książki umieszczamy w kategorii 3-6 lat na podstawie informacji wydawców i własnego doświadczenia, ale wszystko zależy oczywiście od zaawansowania czytelnika i jego indywidualnej wrażliwości.

Pięciu Nieudanych

Poetycka opowieść i niezwykli bohaterowie: pierwszy – dziurawy, drugi – złożony na pół, trzeci – sflaczały, czwarty – postawiony na głowie, a piąty – istna katastrofa…

Czy można być szczęśliwym, jeśli się jest wybrakowanym egzemplarzem i mieszka w domku, który może w każdej chwili runąć? Czy można śmiać się z własnej niedoskonałości? Lekka, ale bardzo ważna książka o byciu innym i bardzo dalekim od ideału.

“Pięciu nieudanych” uczy dzieci tolerancji, akceptowania siebie i innych, a także otwartości wobec drugiego człowieka. Pokazuje, że każdy z nas jest wartościowy i ważny – po prostu dlatego, że jest.

[product id="15541]


Rok w przedszkolu

Witajcie w naszym przedszkolu! Tu się uczymy i bawimy. Ignaś lubi grać w piłkę, Maks jest specjalistą od dinozaurów, z Krzysiem, moim ulubionym kolegą, wciąż robimy jakieś kawały. Zosia z kolei wiecznie coś gubi, a Wiktoria wydaje przyjęcia dla lalek… Nawet mały Aleks zostawia czasem swoją poduszkę bezpieczeństwa i do nas dołącza. Poza panią Anią, wychowawczynią, są jeszcze pan Marcel i jego pies Bazyl. Dbamy też o kotkę Felkę – psotnica ciągle się chowa, a my jej szukamy. Chodźcie, musicie wszystkich poznać!

Świetna duża kartonówka dla przedszkolaków i tych, którzy do przedszkola dopiero się wybierają. Przemysław Liliput pokazał życie przedszkolne w kolejnych miesiącach. Na ilustracjach możemy zobaczyć ważne przedszkolne wydarzenia i święta.

[product id="16032]


[product id="15466, 15602, 17415, 16162"]

O rety! Przyroda

Gdzie na świat przychodzą młode wilki, jak wyglądają podziemne korytarze kreta, co robi wydra w wodzie, jak wygląda życie nietoperzy w ciemnej jaskini? Kto składa zielone jaja, które zwierzęta hibernują, kto jest królem bagien? O czym rozmawiają zwierzęta, o co się kłócą i co je bawi?

Jedna z tych książek, które ogląda się godzinami, wraca wielokrotnie i za każdym razem odkrywa coś nowego. Składa się z 42 tętniących życiem plansz rysunkowych. Niezwykle wciągające, zabawne i pomysłowe rysunki Tomasza Samojlika objaśniają, jak toczy się życie naszej rodzimej przyrody. Jak niewiarygodnie zmienia się las, łąka, jezioro, góry i miasto od wiosny do zimy.

[product id="15690]


[product id="16795, 15709"]

Auta

“Auta” to wielkoformatowa wyszukiwanka dla dzieci, która zajmie malucha na dłuższy czas. Każda karta tej kartonowej książki to inna panorama miasteczka Sprężyna Zdrój – miejsca, w którym panuje naprawdę duży ruch. Jeżdżą tu wozy strażackie, śmieciarki, autobusy, auta z lodami, limuzyny, lawety i mnóstwo innych, ciekawych pojazdów.

Na ulicach spotkamy także różnych mieszkańców, zajętych swoimi codziennymi sprawami. Możemy śledzić ich losy i samodzielnie wymyślać historie. Będziemy bowiem świadkami wielu małych zdarzeń, które na kolejnych obrazkach mają swój dalszy ciąg. Zobaczymy na przykład pościg policji za złodziejem damskiej torebki, piknik na trawie czy odjazd karetki pogotowia.

[product id="15073]

[product id="15212, 15942, 15943"]

Ja i moja siostra Klara, Sto pociech z Klarą, Ja, Klara i zwierzaki

Klara i jej brat to zwyczajne rodzeństwo. I jak na zwyczajne rodzeństwo przystało, mają totalnie szalone pomysły, które doprowadzają ich rodziców do białej gorączki. Krótkie rozdziały, bardzo zabawne historie, świetnie pokazane relacje starszej siostry i młodszego brata.

[product id="15478, 15476, 17138"]

Co kryje las? i Co kryje ciało?

Dwie interaktywne książki z zupełnie niezwykłymi ilustracjami, na których ukryte jest mnóstwo tajemnic o lesie i ludzkim ciele. Ich odkrywanie umożliwiają dołączone do książek specjalne lupy w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i zielonym. Obie książki są pełne magii i wiedzy o przyrodzie.

[product id="15261, 18292"]

 

Lotta

Przygodę z Astrid Lindgren najlepiej rozpocząć od poznania Lotty. Tej samodzielnej, zbuntowanej i upartej osóbki nie da się nie polubić. Nawet kiedy wycina dziurę w gryzącym swetrze, zwala winę na wszystkich dookoła, a potem wyprowadza się z domu. Absolutnie fantastyczna lektura! 

 

   [product id="15969, 15972"]

Kotek, który merdał ogonem

Psot i Kleks mieszkają obok siebie. Przyjaźnią się? Ależ skąd! Czy kot i pies mogą się lubić? Kleks chodzi do szkoły. Psot też by chciał, ale szkoła jest tylko dla psów… Co robić? Przeczytajcie bajkę o kocie, który merdał ogonem, a zobaczycie, jak pomysłowy Psot został psem. Dowiecie się, dlaczego nie warto być uprzedzonym do tych, którzy wydają nam się inni.

Urocza książka z charakterystycznymi wycinankowymi ilustracjami Pawła Pawlaka. On też jest zresztą twórcą opowieści, którą spisał Gerard Moncomble.

Świetna historia o tolerancji, o dawaniu równych szans, o uprzedzeniach. Warto o niej pamiętać, bo napisana jest bardzo wesoło, częściowo rymowana, ale bardzo mądra.

Naciśnij mnie, Kolory i Figle-migle

Najlepsze chyba interaktywne książki, jakie znam. Wywołują salwy śmiechu. Służą do potrząsania, naciskania, dmuchania i sama nie wiem czego jeszcze. Przy okazji uczą teorii barw i podstaw wiedzy malarskiej.

[product id="16472, 16452, 16470"]

W kieszonce

Niebieski haft na okładce i aplikacje jak z dawnych babcinych makatek zapowiadają pełną uroku i ciepła książkę do wielokrotnego oglądania i czytania. Na kolejnych kartach swojej książki Iwona Chmielewska jak magik z cylindra wyjmuje z dziecięcych kieszonek coraz to bardziej zdumiewające rzeczy.

Wyobraźnia i pomysłowość Iwony Chmielewskiej nie znają granic. Z kilku szmatek ta niezwykła artystka potrafi wyczarować coś niezwykłego. Tutaj mamy do czynienia ze skarbami z dziecięcych kieszonek. Cudo!

[product id="15403]

Żabek i Ropuch

Kultowy amerykański klasyk dla dzieci mistrzowsko przetłumaczony przez Wojciecha Manna. Ciepłe i pełne humoru opowieści o parze nierozłącznych przyjaciół – Żabku i Ropuchu. Każdy z nich jest zupełnie inny, a z tej inności wynikają różne przygody. Optymizm, brak nachalnego moralizatorstwa i cudowne ilustracje sprawiają, że to idealna lektura dla przedszkolaka.

[product id="15979, 16047, 16048"]

W moim sercu i Moje małe strachy

Książka “W moim sercu” ma podtytuł: “Księga uczuć” i to właśnie one są jej głównej tematem: “Dziś otworzę szeroko drzwi do mojego serca i zobaczymy, co się w nim kryje. Radość, smutek, odwaga, gniew – w każdym sercu mieszka wiele uczuć”. Pięknie wydana książka ma otwory w kształcie serca wycięte w okładce i w kartonowych stronach.

Książka “Moje małe strachy. Księga odwagi” opowiada o dziecięcych lękach – mamy tu i kształty, i tajemnicze odgłosy, są zwierzęta oraz wyobrażone potwory. Zawsze jednak znajdzie się także sposób na ich ukojenie.

      [product id="16640, 16641"]

Basia i zwierzaki

Basia, Janek i Franek kochają zwierzaki! Czy wyobrażacie sobie jakby to było mieć w domu dinozaura, tygrysa, misia koalę albo rodzinę podobnych do Kajetana żółwi?! A wszystkie te zwierzęta (i wiele innych!) jednocześnie?… Gdzie najlepiej czułby się krokodyl? Chyba w wannie! Nietoperz mógłby nocować na karniszu, a krowa na kanapie w salonie. A gdzie wylegiwałby się ślimak? Czyżby pod kołdrą w sypialni rodziców?

Ta książka jest wyjątkowa. Poza kolejną historią z życia Basi i jej rodziny (świąteczną) dostajemy w pakiecie mnóstwo zwierząt do wycinania. Jeśli pamiętacie tekturowe wkładki w czasopiśmie Miś, to tutaj mamy do czynienia z czymś podobnym. Super zabawa, tym bardziej, że takimi zwierzakami bawi się sama Basia.

[product id="16765]

[product id="17895, 15794, 16752, 16748, 16749, 16751, 15801, 16765"]

Urodziny Alberta

Albert właśnie skończył sześć lat. Ciocia Fela postanawia zorganizować mu prawdziwe przyjęcie urodzinowe i z zapałem zabiera się do pracy. Tylko kto wie lepiej, kogo zaprosić i w co się bawić – Albert czy ciocia?

Polecamy oczywiście całą serię o Albercie i jego tacie, ale do lektury tej książki zachęcamy szczególnie. A to dlatego, że tematem jest najważniejsze wydarzenie dla każdego przedszkolaka, czyli urodziny. Jak spędza je Albert? Bez kłopotów się nie obejdzie.

    

[product id="17401]

[product id="15240, 15236, 15241, 17401"]

[product id="15239, 15243, 15234, 15237"]

Doris ma dość

Doris nie chce iść na przyjęcie, zwłaszcza jeśli nie wolno jej włożyć marynarskiego stroju. Poza tym nie skończyła jeszcze budować dróg w piaskownicy. No i dlaczego mama pozwoliła Egonowi posypać tort? Doris ma dość!

Piję Lindenbaum rodzice powinni nosić na rękach, bo nikt tak jak ona nie potrafi uświadomić, jak my, dorośli, wyglądamy z perspektywy dzieci. Jej zdolność do wczuwania się w emocje dziecka jest wprost fenomenalna. Tym razem poznajemy Doris, która ma dość. Czego? Oczywiście dorosłych. Przerywają jej różne ważne zajęcia, ciągają na jakieś głupie przyjęcia i zabraniają odstawiać szopkę. Ech, życie…

    

[product id="16031]


Muki w podróży dookoła świata

Miś Muki wybrał się w podróż dookoła świata. Odwiedza Laponię, Grecję, Burkina Faso, Madagaskar, Indie, Chiny, Australię, Japonię, Peru i Stany Zjednoczone. Zaprzyjaźnia się w wieloma nowymi ludźmi, którzy pokazują mu lokalną kuchnię i zapoznają z obyczajami. Muki wynosi z podróży także wiele nieznanych słów oraz znajomość nowych gatunków roślin i zwierząt.

Obrazkowa książka wspaniałego francuskiego artysty Marca Boutavanta to świetne wprowadzenie w świat innych kultur dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają naklejki wielokrotnego użytku.

    

[product id="15036]


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium