Kolekcje

Książki dla dwulatka

Każdy dwulatek jak większość małych dzieci mają swoje własne tempo rozwoju. Jedne rozwijają się powoli, ale systematycznie i bliżej im do roczniaków. Inne idą jak burza i potrafią czasem więcej od niejednego trzylatka. Dlatego bardzo trudno dobrać im lekturę. Często to, co jednego dnia było czytane kilkanaście razy, następnego już nie pasuje. Jedne wciąż kochają kartonowe obrazki ze szczegółami, inne powoli smakują już zaczątki fabuły. Z taką właśnie myślą, o ogromnej różnorodności dwulatków, przygotowaliśmy ten przegląd.

Tym, którzy są hop do przodu, spodoba się na pewno “Wielka księga Basi i Franka”. To zbiór króciutkich historyjek z życia rodzeństwa. Proste zdania, dużo ilustracji, na których można szukać mnóstwa rzeczy.

Seria o Maksie ma nieco staroświeckie ilustracje, jednak prosty przekaz, trafia idealnie w okres, gdy dzieci uczą się nazywać przedmioty. Podobnie jak książeczki o Lusi. Dobre ilustracje, kartonowe strony, przyjemna historia. Jeśli Wasze dzieci lubią czytać książki po wielokroć to będzie dobry wybór.

Podobnie jest z Elą i Olkiem. Proste ilustracje, krótkie zdania, bądź pojedyncze słowa mogą sprawić, że te niewielkie książeczki będą w codziennym użyciu.

Książki o króliczku mają potencjał, by zostać z dziećmi na dłużej. Maluchy uwielbiają robić rzeczy na niby, a tu mamy mnóstwo pracy. Trzeba nalać szamponu, włączyć prysznic, pogłaskać króliczka po pleckach, nakleić plaster. Roboty co nie miara.

Elmera chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Dwa lata to dobry moment, by zapoznać dzieci z tym słoniem, który jest inny niż wszystkie. Lektura może być dobrym startem do pierwszej rozmowy o różnorodności. Kartonowe książeczki, mnóstwo kolorów, krótkie zdania. To może być początek całkiem długiej przyjaźni, bo później Elmer występuje również w książkach, gdzie czytania jest już znacznie więcej.

Na koniec nasza ulubiona seria “Opowiedz mi, mamo”. Czego tu nie ma? Są pająki, auta, pociągi, statki. Nasza Księgarnia doskonale wybrała autorów i ilustratorów. Wierszyki do większości części napisał Marcin Brykczyński, zaś zilustrowali je między innymi Artur Nowicki, Daniel de La Tour i Katarzyna Bajerowicz. Dobra fraza, inteligentne ilustracje to doskonały materiał dla dwulatków, którzy jak nikt inny potrafią się wkręcić w jakiś temat i żądać tylko o autach albo o pociągach albo o pająkach. Więc bierzcie i czytajcie!

Wielka księga Basi i Franka

Jedna z najpopularniejszych w Polsce serii książkowych dla przedszkolaków. Świetna współczesna literatura dziecięca autorstwa Zofii Staneckiej napisana przystępnym językiem, dowcipnie zilustrowana przez Mariannę Oklejak, w nowoczesnej oprawie graficznej.

Rabat
Zamknij

Miś Maksa

9.90  8.71 

Miś Maksa

Maks ma misia. Ukochanego. Jak wyrazić mu swoje uczucia? Można dać mu buzi. A może polizać go albo ugryźć? Nagle – miś wpada do nocnika! Całe szczęście w pobliżu jest piesek, który biegnie mu na ratunek. Czy jednak bohaterski piesek też aby trochę nie nabroił…?

Rabat
Zamknij

Ela i Olek kąpią się

12.90  11.35 

Ela i Olek kąpią się

Ela i Olek, para sympatycznych maluchów, w czterech poręcznych kartonowych książeczkach bawią się, kąpią, jeżdżą i jedzą. Proste, wyraziste ilustracje, z odpowiednią ilością szczegółów, utrzymane są w ciepłej, nieco pastelowej tonacji. Seria o Eli i Olku rośnie wraz ze swoimi małymi czytelnikami. A rosną nie tylko Ela i Olek, lecz również format książek.

Rabat
Zamknij

Pakiet: Króliczek

72.00  63.36 

Seria o króliczku

Jest już późno, króliczek szykuje się do snu. Trzeba mu pomóc. Klaśnij w ręce, żeby przebrać go w piżamę. Przygotuj poduszkę. Podrap króliczka w uszko, pogłaszcz po plecach. Przewróć stronę, żeby go przykryć, i daj mu buziaka na dobranoc. I pamiętaj, żeby zgasić światło! Pstryk…

Elmer i kolory

19.90  17.51 

Elmer i kolory

“Elmer i kolory” to książka, z której dowiecie się, jakie barwy ma otaczający nas świat. A wierzcie mi, jest ich całe mnóstwo! Spójrzcie chociażby na naszego bohatera. Niektóre z jego łatek są białe (jak bałwanek), fioletowe (niczym szalik), żółte (no, tak cytryna!) albo czarne (zupełnie jak niebo nocą). Bycie kolorowym jest naprawdę ciekawe!

Seria “Opowiem Ci, mamo…”

Opowiem ci, mamo to bardzo udana seria książek kartonowych Naszej Księgarni. Tytuł nawiązuje do Poczytaj mi, mamo – kultowej serii tego wydawnictwa, którą pamiętają pewnie wszyscy rodzice. Trudno chyba znaleźć dorosłego w Polsce, któremu nie czytano małych książeczek z charakterystycznym logo na okładce. Wiele z nich to prawdziwe perełki literatury dla dzieci. Książki te wydawnictwo wznawia od jakiegoś czasu w pięknie wydanych zbiorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *