Książki o emocjach dla dzieci
Jednym z najważniejszych zadań rodziców jest wspomaganie rozwoju emocjonalnego dziecka. Pomagajmy najmłodszym nazywać i rozumieć swoje emocje – dzięki temu dużo łatwiej będą radzić sobie w nowych, stresujących sytuacjach i nawiązywać pozytywne relacje z rówieśnikami. Z pomocą przychodzą również książki o emocjach dla dzieci – warto je z nimi przeglądać, by zrozumieć niepokojące zachowania. Na uwagę zasługują bestsellerowe poradniki autorstwa Dawn Huebner, takie jak Co robić, gdy się martwisz czy Co robić, gdy się złościsz.
Tosia i Julek sprzątają. (Nie) tacy sami

Rodzice proszą Tosię i Julka o sprzątniecie pokoju. Tosia z chęcią zabiera się do pracy, ale Julek się buntuje. W jaki sposób tacie uda się nakłonić Julka do posprzątania zabawek? Jak wyegzekwować określone zachowania bezprzemocowo i w duchu rodzicielstwa bliskości?
Autor: Magdalena Boćko-Mysiorska
Ilustracje: Dorota Prończuk
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 18
Rekomendacja wiekowa:
Opowieści o tym, co daje moc

Opowieści o tym, co daje moc to kontynuacja bestsellerowej książki Marka Michalaka pt. Opowieści o tym, co w życiu ważne. Tym razem wraz z autorem i bohaterami książki wędrujemy śladami życia, zdrowia, prawdy, piękna, wiary, pokory, wierności, lojalności, cierpliwości, pasji, solidarności, demokracji i innych wartości.
Autor: Marek Michalak
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 104
Rekomendacja wiekowa:
Opowieści pełne emocji

Oto wspaniałe i zabawne opowiadania, dzięki którym dzieci nauczą się rozpoznawać i nazywać emocje. Rozbudzające wyobraźnię historie i ekscytujące przygody bohaterów to świetny sposób na zrozumienie fascynującego świata uczuć.
Liczba stron: 216
Rekomendacja wiekowa:
Bajki, które pomagają odkrywać talenty

„Bajki, które pomagają odkrywać talenty” należą do cyklu trzech książek rozwijających inteligencję emocjonalną u dzieci. Każdy rozdział zawiera dwa opowiadania, a opisane sytuacje pomagają zwrócić uwagę na różnorodne uzdolnienia ich bohaterów. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych rozmów, zajęć i zabaw.
Autor: Begoña Ibarrola
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 196
Rekomendacja wiekowa:
Bajki, które uczą jak żyć wśród innych

„Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych” zamykają cykl trzech książek rozwijających inteligencję emocjonalną u dzieci. Każdy rozdział dotyczy innej wartości i opisuje dwie przygody sympatycznego bohatera, małego Indianina z Amazonii. Uczą one, jak postępować w kontaktach z innymi: zarówno z przyjaciółmi, jak i z obcymi. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych rozmów, zajęć i zabaw.
Autor: Begoña Ibarrola
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 172
Rekomendacja wiekowa:
Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym

"Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym" otwierają cykl trzech zbiorów opowiadań rozwijających inteligencję emocjonalną u dzieci. Każdy rozdział zawiera dwie bajki. Ich sympatyczni bohaterowie ukazywani są w sytuacjach, dzięki którym dzieciom łatwiej jest zrozumieć i przyswoić określone umiejętności i postawy. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych zajęć i zabaw z dziećmi.
Autor: Begoña Ibarrola
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 174
Rekomendacja wiekowa:
Jedno oko na Maroko. Rozmowy z osobami, które się wyróżniają

Zbiór ujmujących prostotą rozmów z osobami, które wyróżniają się wśród innych. Pierwsza reporterska książka dla dzieci w nowym, pełnym energii opracowaniu graficznym.
Dlaczego ten pan jest na wózku? Dlaczego ta pani jest taka gruba? Po co niewidomi noszą ciemne okulary? Czy bliźniacy naprawdę niczym się nie różnią? Dlaczego tamta pani ma tyle tatuaży?
Autor: Tomasz Kwaśniewski
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 112
Rekomendacja wiekowa:
Wszyscy pytają dlaczego

Czy wszyscy są sobie równi? Dlaczego musimy umrzeć? Kto decyduje o mojej przyszłości?
Dziesięcioro dzieci opowiada o sytuacjach z własnego życia i stawia pytania, które zaprzątały myśli wielkim filozofom, a które czasami zadajemy sobie wszyscy, niezależnie od wieku.
Autor: Eva Susso
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 28
Rekomendacja wiekowa:
Mały smok i emocji tłok. Bajka dźwiękowa

Zabawna historyjka o małym smoku, którego roznoszą emocje. A ponieważ bardzo intensywnie je przeżywa, rezultaty smoczej złości czy radości mogą być czasem bardzo kłopotliwe... Okazuje się jednak, że nawet dorosły smok tego doświadcza I trzeba tylko znaleźć sposób, aby nagromadzone emocje uwolnić w zdrowy i bezpieczny sposób.
Autor: Delphine Durand
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 24
Rekomendacja wiekowa:
Ja i inni

Dziesięcioro dzieci – dziesięć historii, dziesięć miejsc, dziesięć perspektyw. Każde dziecko opowiada o sobie – o tej krótkiej chwili, w której je poznajemy: na spacerze w lesie, w szoferce ciężarówki obok taty, z mamą na motorze, w pociągu z babcią… I każde z nich zastanawia się, jak by to było być tym innym dzieckiem, które jest w pobliżu.
Autor: Ylva Karlsson
Ilość stron: 28
Okładka: Twarda
Rekomendacja wiekowa:
Jadzia Pętelka ma gila

Idealna pozycja dla dzieci, które mają problem z inhalacją, smarkaniem do chusteczki, czy używaniem odkurzacza do noska. W książce pojawia się również temat herbatki ziołowej na lepsze samopoczucie oraz maści na brzuszek i plecki. Dzięki tej książce chorowanie może stać się łatwiejsze zarówno dla dzieci, jak i rodziców.
Autorka: Barbara Supeł
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 24
Rekomendacja wiekowa:
Gwiazdka. Nie przeszkadzać!

Antoś i Ania chcą włączyć się w świąteczne przygotowania, ale mimo najlepszych chęci, nie zawsze wszystko robią dobrze. Piernikowym aniołkom lukrują wąsy, na kominku wieszają brudne skarpety, zjadają cukierki zawieszone na choince…
Autorka: Barbara Supeł
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 32
Rekomendacja wiekowa:
Gwiazdka Miko

Prawdziwa świąteczna uczta dla młodych czytelników od bestsellerowego autora i ilustratora Daivda Litchfielda. Poruszająca opowieść skoncentrowana na życzliwości, hojności i wzajemnej opiece. Dla wszystkich, którzy chcą w świątecznym czasie poczuć choć odrobinę magii.
Autorka: David Litchfield
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 48
Rekomendacja wiekowa:
Iskry w mojej głowie

Addie ma czasem ochotę schować się przed całym światem. Ale żeby coś zmienić, musi się z nim zmierzyć – chociaż jest tylko autystyczną jedenastolatką. Poruszająca opowieść o odmienności, która bywa przeszkodą, ale może też dać niezwykłą moc.
Autor: Elle McNicoll
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 208
Rekomendacja wiekowa:
Dzik jest dziki. Felek i Tola

Cykl Felek i Tola powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga. Seria przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków.
Autor: Sylvia Vanden Heede
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 128
Rekomendacja wiekowa:
Z pajęczyny się urwałeś?! Pająk i mucha. Tom 1

1 grudnia w pajęczą sieć zaplątuje się mucha. Pająk chce zjeść ją na święta i początkowo nawet nie zamierza się do niej odzywać, bo „z jedzeniem się przecież nie rozmawia!”, ale każdego dnia mucha coraz skuteczniej przekonuje pająka, by ją uwolnił. I tak przez 24 rozdziały..
Autor: Kai Pannen
Ilość stron: 96
Okładka: Twarda
Rekomendacja wiekowa:
Naprawdę chcę krzyczeć!

Co robisz, kiedy chce Ci się krzyczeć? Pozwalasz ujść swojej złości czy trzymasz ją w sobie? Tupiesz? Liczysz do dziesięciu? A może skaczesz w górę i w dół jak piłka? W tej prześmiesznej historii pewna mała dziewczynka odkrywa różne sposoby radzenia sobie z gniewem.
Autor: Simon Philip
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 40
Rekomendacja wiekowa:
Żelazne trzewiczki

To piąta z siedmiu „Baśni nie dość znanych” – każda z ich bohaterek zrozumiała, od czego zależy szczęście. Najwyższa pora przypomnieć sobie lub nareszcie poznać mądre ludowe baśnie, które opowiada na nowo mistrzyni odczytywania starych prawd, autorka bestsellerowego zbioru bajek dla młodszych Czytelników pt. „Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii”.
Autor: Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Marianna Oklejak
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 36
Rekomendacja wiekowa:
Mój tata, mój świat

Chwytająca za serce, pięknie zilustrowana książka o ojcostwie — i wspólnym poznawaniu świata. Pokazuje, jak pełna miłości i zaangażowania relacja z dzieckiem buduje jego poczucie własnej wartości i pozwala mu rozwinąć skrzydła.
Autor: Victor D.O. Santos
Ilość stron: 32
Okładka: Twarda
Rekomendacja wiekowa:
Montessori. Karty obrazkowe Emocje (2-5 lat)

Co robisz, gdy czujesz radość? Czy nuda to przyjemne uczucie? Inspirowane metodą Montessori karty obrazkowe pomagają oswoić dziecięce emocje i o nich rozmawiać. Radość, smutek, zachwyt, zaskoczenie, tęsknota i 12 innych emocji. Maluchy uczą się je rozróżniać i nazywać. Wzbogacają w ten sposób zasób słownictwa i rozwijają umiejętności społeczne.
Autor: Katarzyna Dołhun, Izabela Gołaszewska, Monika Biaduń-Maciejewska
Rekomendacja wiekowa:
Myszonek i trzaskający mróz

Zimą można robić tyle fajnych rzeczy: jeździć na sankach i łyżwach, piec, chodzić do biblioteki, uczyć się gry na pianinie. Ale Myszonkowi nie wszystko się podoba. W kominiarce wygląda śmiesznie i denerwuje go, że kolega z zerówki ma już własny telefon i mnóstwo wspaniałych figurek. Potem nadchodzą ferie zimowe i Myszonek ma okazje pochwalić się mamie nowymi umiejętnościami!
Autor: Riikka Jäntti
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 48
Rekomendacja wiekowa:
Myszonek i Gwiazdka

Myszonek czeka na Boże Narodzenie już od listopada. Tylko dlaczego czas tak okropnie się wlecze? Czy święta kiedykolwiek nadejdą? Lulu i Myszonek pieką razem pierniki, a kiedy nastaje grudzień, Myszonek może wreszcie otworzyć pierwsze okienko w kalendarzu adwentowym.
Autor: Riikka Jäntti
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 48
Rekomendacja wiekowa:
Kiedy byliśmy bardzo młodzi

Czytelnicy znajdą tu wierszyki, które autor „Kubusia Puchatka" napisał dla swojego syna Krzysia, zwanego Księżycowym Billym, i które zajmują sześciolatki – o potrzebie samotności, byciu grzecznym, o pestkach wiśni, jaskrach, czarnej kurze, wietrze na wzgórzu, o zasypianiu i… kichaniu.
Autor: Alan Alexander Milne
Ilość stron: 112
Okładka: Twarda
Rekomendacja wiekowa:
Jednym z najważniejszych zadań rodziców jest wspomaganie rozwoju emocjonalnego dziecka. Pomagajmy najmłodszym nazywać i rozumieć swoje emocje – dzięki temu dużo łatwiej będą radzić sobie w nowych, stresujących sytuacjach i nawiązywać pozytywne relacje z rówieśnikami. Z pomocą przychodzą również książki o emocjach dla dzieci – warto je z nimi przeglądać, by zrozumieć niepokojące zachowania. Na uwagę zasługują bestsellerowe poradniki autorstwa Dawn Huebner, takie jak Co robić, gdy się martwisz czy Co robić, gdy się złościsz.