Adaptacja w przedszkolu
Pierwsze dni w przedszkolu to zwykle trudny czas dla rodziców, dzieci i ich nauczycieli. Nawet jeśli nasze dziecko lubi spędzać czas z rówieśnikami na placu zabaw, nie oznacza to, że z tak samo dużą łatwością przyjdzie mu pójście do przedszkola. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nasz przedszkolak był szczęśliwy już od pierwszych chwil w nowym miejscu, powinniśmy się wspólnie odpowiednio do tego przygotować. Rozmawiajmy z dzieckiem o przedszkolu, powróćmy do naszych wspomnień z tego czasu. Sięgnijmy też po książki, które pokażą, jak adaptacja w przedszkolu przebiega u ulubionych postaci – Mysi, Kici Koci czy Miffy. Godną uwagi pozycją jest także praca Magdaleny Boćko-Mysiorowskiej – Tosia i Julek idą do przedszkola. (Nie) tacy sami. Autorka przekonuje nas, że każde dziecko jest inne, a proces adaptacji, nawet w przypadku bliźniąt, może wyglądać zupełnie inaczej.
Pakiet: Książka o tolerancji. Włosy + Błoto

Pakiet książek dla dzieci o tolerancji.
Mamy wielką robotę do zrobienia – nauczyć się tolerancji. Tylko w ten sposób nauczymy nasze dzieci akceptacji innego niż nasz koloru skóry, innego niż nasz wyglądu, innego niż nasz światopoglądu oraz tego, że dziewczynki i chłopcy mają taką samą przestrzeń do zabawy i rozwoju.
Rekomendacja wiekowa:
Książka o tolerancji. Włosy

Bądźmy szczerzy: mamy wielką robotę do zrobienia – nauczyć się tolerancji. Tylko w ten sposób nauczymy nasze dzieci akceptacji innego niż nasz koloru skóry, innego niż nasz wyglądu, innego niż nasz światopoglądu...
Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne
Autorka: Julia Talaga
Ilustratorka: Agata Królak
Okładka: Twarda
Strony: 48
Rekomendacja wiekowa:
1, 2, 3… do szkoły

Bogato ilustrowana książka obrazkowa, w której ciepło i z humorem ukazane są uroki szkolnego życia. Duży format! Dla przedszkolaków i pierwszoklasistów. W przyszłym roku Pom idzie do szkoły. Bardzo się niecierpliwi i już nie może się doczekać! Postanawia więc odwiedzić szkoły swoich przyjaciół.
Autor: Marianne Dubuc
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 32
Rekomendacja wiekowa:
Basia, Franek i chorowanie

Ojej, Franek zachorował! Ma katar i boli go głowa. Basia troskliwie się nim opiekuje. Przynosi chusteczki do nosa, robi herbatę z miodem i stara się umilić bratu czas. Dzięki Basi Franek przekona się, co jest najlepszym lekarstwem na chorobę.
Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 24
Rekomendacja wiekowa:
Basia, Franek i humory

Tym razem Franek poznaje emocje. Kiedy Basia idzie w odwiedziny do kuzynki Luli, Franek jest tak smutny, że zaczyna płakać. Nawet opiekunka Ola nie potrafi go rozbawić. Czy Basia sprawi, że młodszy brat znów będzie radosny?
Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 24
Rekomendacja wiekowa:
Pakiet: Montessori dla przedszkolaka i rodzica

Pakiet Montessori dla dzieci w wieku przedszkolnym i rodziców.
Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też

Pink, mały niebieski stwór, jedno ucho ma okrągłe, a drugie trójkątne. Uwielbia swoich przyjaciół, babeczki bananowe i grę na ukulele. Nie lubi kożuchów na mleku i Fiszki, a także gdy ktoś go okłamuje. Nie lubi też występować publicznie. Bardzo go to stresuje.
A Ciebie co STRESUJE? Czego się czasem BOISZ?
Autorki: Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 176
Rekomendacja wiekowa:
Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą

Wszystko, co dzieci powinny wiedzieć o wodzie. Woda we wszystkich postaciach ma kluczowe znaczenie dla naszego życia, bo woda to życie. Czy na pustyni jest woda? Dlaczego łzy są słone? Co się dzieje w wodociągach? Na czym polega obieg wody? Ile wody zawiera ciało człowieka?
Autorka: Susanne Orosz, Meike Topperwien
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 144
Rekomendacja wiekowa:
Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Dziewięć opowiadań o dziewięciu zwierzętach obdarzonych ludzkimi cechami. Wyobraź sobie mrówkę tańczącą z nosorożcem, który na dodatek nieco się obawia, by nie nadepnęła mu na odcisk. Lub owcę w mini i na platformach. Czy takie sytuacje są możliwe? Jak te duże i małe zwierzęta się porozumiewają?
Autorka: Katarzyna Baniewicz-Kowalczyk
Ilustracje: Ewa Beniak-Haremska
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 64
Rekomendacja wiekowa:
W przedszkolu jest zdrowo i zielono

Bogato ilustrowana książka dla wszystkich przedszkolaków. Dzięki niej dzieci poznają pory roku, warzywa i owoce. Nauczą się, jak pielęgnować rośliny – zarówno te, które znajdują się w sali, jak i te rosnące na grządce w przedszkolnym ogródku.
Autor: Anna Korycińska
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 48
Rekomendacja wiekowa:
Kulawa kaczka i ślepa kura

Trafiła się ślepej kurze… kaczka. I to kulawa! Ulrich Hub, mistrz zabawnych i mądrych zwierzęcych historii, powraca z przewrotną opowieścią o podążaniu za marzeniami.
Autor: Ulrich Hub
Ilustracje: Jörg Mühle
Okładka: Twarda
Strony: 88
Szalona gra w rób to, co ja, czyli Franek i Felek idą spać

Franek i Felek to dwa bardzo wesołe urwisy. Franek ma nieprawdopodobnie zabawne pomysły, a Felek zawsze chętnie dołącza się do zabawy, bo lubi robić to, co brat. Razem są jak dwa wulkany energii.
Autorka: Gabriela Rzepecka-Weiss
Okładka: Twarda
Strony: 32
Dago i Lo. Chorowanie. Część 8

Dago szybko się przekonuje, że bieganie bez czapki i szalika w chłodny dzień może się skończyć chorowaniem, leżeniem w łóżku i nudą. Na szczęście jego przyjaciel Lo ma ciekawe pomysły na wesołe spędzanie czasu mimo choroby.
Autor: Dorota Kassjanowicz
Ilustracje: Robert Romanowicz
Oprawa: Kartonowa
Liczba stron: 26
Rekomendacja wiekowa:
Dago i Lo. Segregacja śmieci. Część 6

Tym razem Dago odkrywa, że segregacja śmieci jest nie tylko pożyteczna, ale i przegania nudę. Wspólnie ze swoim przyjacielem Lo i z rodzicami smok w magiczny sposób zmienia zużyte przedmioty w niepowtarzalne zabawki i konstrukcje.
Autor: Dorota Kassjanowicz
Ilustracje: Robert Romanowicz
Oprawa: Kartonowa
Liczba stron: 26
Rekomendacja wiekowa:
Dago i Lo. Czytanie książek. Część 5

Dago jest przekonany, że filmy i zabawki są o wiele ciekawsze od książek. Lecz wkrótce zmienia zdanie dzięki swojemu pomysłowemu przyjacielowi Lo. Balonik sprawia, że czytanie książek okazuje się fascynującą przygodą.
Autor: Dorota Kassjanowicz
Ilustracje: Robert Romanowicz
Oprawa: Kartonowa
Liczba stron: 26
Rekomendacja wiekowa:
Dago i Lo. Niejadek. Część 7

Dago jest niejadkiem. Ale gdy pewnego dnia na jego talerzu pojawia się niespodzianka –kolorowy obrazek do zjedzenia, smok nie może się doczekać kolejnych zaskakujących posiłków. Czy rodzice i jego przyjaciel Lo zdradzą mu sekret, jak i z czego się je robi?
Autor: Dorota Kassjanowicz
Ilustracje: Robert Romanowicz
Oprawa: Kartonowa
Liczba stron: 26
Rekomendacja wiekowa:
Pakiet nocnikowy

Książki, które pomogą Twojemu dziecku rozpocząć przygodę z nocnikiem
Gry i zabawy (nie tylko) mindfulness: 50 ćwiczeń, aby być uważnym

Cukiereczek wśród książek. W dodatku z "witaminami". Bo czy nie byłoby cudownie poczuć się SILNIE, PEWNIE i BEZPIECZNIE? Odpocząć od zmartwień i się WYCISZYĆ? A wszystko to osiągnąć poprzez... GRY!!
Mindfulness zazwyczaj kojarzy się z byciem obecnym tu i teraz. Ta książka ma o wiele więcej.
Autor: Kristina Marcelli-Sargent
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 120
Pięknie się różnimy

Książka ta uczy, na czym polega niepełnosprawność fizyczna i intelektualna, pomaga też zwalczać szkodliwe stereotypy, m.in. dotyczące ról społecznych czy podziałów na „chłopięce” i „dziewczęce”. Uświadamia, że rodziną można być na wiele sposobów – ważne, by czuć się kochanym i otoczonym opieką.
Autor: Tracey Turner
Rekomendacja wiekowa:
Chodź na dwór. Praktyczne ćwiczenia z przyrody

Jeśli podobała Wam się „To pestka!” to „Chodź na dwór” jest zdecydowanie dla Was!
Autor: Jules Howard
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 128
Rekomendacja wiekowa:
Grosz na szczęście. Jano i Wito uczą mówić SZ

Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie!
Autor: Wiola Wołoszyn, Przemek Liput
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 40
Rekomendacja wiekowa:
Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start

W jakim wieku posłać dziecko do przedszkola i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Czy warto inwestować w zajęcia dodatkowe? O co pytać wychowawców w przedszkolu? Jak znaleźć dla dziecka równowagę między nauką a zabawą? To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie rodzice każdego z maluchów.
Autorka: Mikołaj Marcela, Anita Janeczek-Romanowska
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 304
Rekomendowana dla rodziców dzieci w wieku:
Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki

W swojej nowej grupie przedszkolnej pięcioletnia Malina spotyka Kociaka, Szczeniaka, Królika, Fretkę, a nawet Dzięcioła. I świetnie się z nimi bawi! A przy okazji uczy się je rozumieć, poznaje sposób na bałagan, znajduje skarby świata… i odkrywa, jak ważne – najważniejsze! – są przyjaźń i wzajemny szacunek.
Autorka: Rafał Witek
Ilustracje: Aleksandra Fabia
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 96
Rekomendacja wiekowa:
Łamigłówki dla przedszkolaka

Łamigłówki dla przedszkolaka to pakiet zagadek rozwijających myślenie logiczne, spostrzegawczość i koncentrację dla najmłodszych. Rozwiązywanie zadań pobudzi wyobraźnię dziecka, wykształci umiejętność kojarzenia i łączenia faktów oraz poszerzy wiedzę o otaczającym świecie.
Autor: Natalia i Krzysztof Minge, Monika Sobkowiak, Agnieszka Biela
Rekomendacja wiekowa:
Pierwsze dni w przedszkolu to zwykle trudny czas dla rodziców, dzieci i ich nauczycieli. Nawet jeśli nasze dziecko lubi spędzać czas z rówieśnikami na placu zabaw, nie oznacza to, że z tak samo dużą łatwością przyjdzie mu pójście do przedszkola. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nasz przedszkolak był szczęśliwy już od pierwszych chwil w nowym miejscu, powinniśmy się wspólnie odpowiednio do tego przygotować. Rozmawiajmy z dzieckiem o przedszkolu, powróćmy do naszych wspomnień z tego czasu. Sięgnijmy też po książki, które pokażą, jak adaptacja w przedszkolu przebiega u ulubionych postaci – Mysi, Kici Koci czy Miffy. Godną uwagi pozycją jest także praca Magdaleny Boćko-Mysiorowskiej – Tosia i Julek idą do przedszkola. (Nie) tacy sami. Autorka przekonuje nas, że każde dziecko jest inne, a proces adaptacji, nawet w przypadku bliźniąt, może wyglądać zupełnie inaczej.