Maszyny. Technologia jest wszędzie. Nauka na co dzień

Poznaj niezwykłych ludzi, których wynalazki zmieniły świat. Wykonaj samodzielnie kilka prostych maszyn i też zostań wynalazcą albo wynalazczynią! Książka realizuje założenia popularnego nurtu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics: nauka, technologia, inżynieria, matematyka), który ma na celu rozwój tych zainteresowań i talentów.
Autor: Jenny Jacoby
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 48
Rekomendacja wiekowa:
Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe. Kapitan Nauka

"Koduj z robotami. Zagadki obrazkowe" to interaktywna książeczka dla dzieci w wieku 5-7 lat, która wprowadza w świat kodowania, robotyki i informatyki. Zawiera ponad 55 zagadek rozwijających myślenie matematyczno-logiczne, które angażują uwagę dziecka i zachęcają do nauki zgodnie z ideą STEM.
Rekomendacja wiekowa:
Guzik z mleka

Autor opisał 45 różnorodnych tematów wyjaśniających zjawiska chemiczne i fizyczne panujące wokół nas. Wszystkie zaprezentowane krok po kroku eksperymenty bez trudu można zrobić w domu, a do zabawy zaprosić całą rodzinę. Książka ilustrowana ciekawymi i zabawnymi rysunkami znakomicie uatrakcyjnia pierwszą przygodę młodych czytelników ze światem chemii i fizyki.
Autor: Krzysztof Zięba
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 96
Rekomendacja wiekowa:
Albert Einstein. O wielkich dla małych

Mam na imię Albert. Jestem fizykiem i matematykiem. Jestem nietypowym naukowcem, ponieważ nie prowadzę doświadczeń w laboratorium. Często po prostu rozmyślam, jak wytłumaczyć pewne zjawiska. Chciałbym Ci opowiedzieć o mojej genialnej teorii, która zmieniła świat!
Autor: Altea Villa
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 20
Rekomendacja wiekowa:
Leonardo da Vinci. O wielkich dla małych

Mam na imię Leonardo. Jestem malarzem, ale także wynalazcą. Doprawdy, jestem bardzo dociekliwy! Uwielbiam obserwować wszystko, co mnie otacza. W ten sposób wpadam na wiele pomysłów. Chciałbym Ci opowiedzieć o moich najsławniejszych wynalazkach!
Autor: Altea Villa
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 20
Rekomendacja wiekowa:
Od mitów do nauki. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

Ludzie od zawsze próbowali zrozumieć otaczający świat. Zastanawiali się, czym są grzmoty i błyskawice; skąd się bierze tęcza; dlaczego niebo nie spada; gdzie chowa się Słońce. Przez tysiące lat ich ciekawość zaspokajały legendy i mity, a każda z kultur wykształciła swoje przekonania na temat natury świata. I choć dziś wszelkie zjawiska rozumiemy dzięki nauce, warto poznać wierzenia naszych przodków i przekonać się, jak zmieniło się ludzkie rozumowanie przez tysiące lat.
Autorka: Rebecca Lewis-Oakes
Okładka: Twarda
Liczba stron: 32
Rekomendacja wiekowa:
Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy

Jedyna w swoim rodzaju popularnonaukowa książka dla spragnionych wiedzy dzieciaków!
Co znajdziesz w środku przeciętego na pół zegarka, fajerwerku, piłeczki golfowej, ula lub karuzeli? Bez wątpienia coś zaskakującego! Co jest w środku? zaspokoi ciekawość nawet najbardziej dociekliwych umysłów.
Autor: Peter Hinckley
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 46
Rekomendacja wiekowa:
Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja

Kiedy w domu Alicji pojawia się nowy członek rodziny – Basia, robot humanoidalny – rodzą się też nowe pytania. Czy życie domowników stanie się teraz łatwiejsze? Czy Basia będzie odrabiać lekcje za Alicję, zmieniać pieluchy Adasia i gotować obiady? I najważniejsze – czy robot może zastąpić człowieka?
Autor: Maria Mazurek, Ryszard Tadeusiewicz
Ilustracje: Wierzchowski Marcin
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 82
Rekomendacja wiekowa:
Mali WIELCY. Stephen Hawking

Poznaj historię Stephena Hawkinga! Kiedy Stephen był małym chłopcem, uwielbiał nocą obserwować niebo i rozmyślać, jak działa wszechświat. W szkole uczył się przeciętnie, ale dzięki wyjątkowym zainteresowaniom został przyjęty na dwie najlepsze brytyjskie uczelnie: Oksford i Cambridge.
Autorka: Maria Isabel Sanchez Vegara
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 32
Rekomendacja wiekowa:
Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Kolejna książka duetu autorskiego Boguś Janiszewski - Max Skorwider z serii To, o czym dorośli Ci nie mówią. Dzięki tej książce nie nauczysz się pisać algorytmów ani kodować, ale dowiesz się, co to jest sztuczna inteligencja, skąd wziął się pomysł tworzenia myślących maszyn, ile one potrafią dziś, a ile będą potrafiły wkrótce
Autor: Boguś Janiszewski, Max Skorwider
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 152
Rekomendacja wiekowa:
Hello Ruby. Programowanie dla dzieci

Autorką Hello Ruby jest Linda Liukas, ceniona programistka, ilustratorka i autorka pochodząca z Finlandii. Swoja książką Linda udowadnia, że programowania można uczyć się już od najmłodszych lat i że nauka przez zabawę stanowi dla dzieci fascynującą przygodę!
Autor: Linda Liukas
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 112
Rekomendacja wiekowa:
Świat nowych technologii dla wielu rodziców jest przerażający. Z tego powodu często zabraniają oni dzieciom oglądania telewizji, korzystania ze smartfonów czy tabletów, grania w gry komputerowe. Nie jest to dobre rozwiązanie. Jeśli dziecko przejawia zainteresowanie takimi urządzeniami, pozwólmy mu je poznawać – oczywiście pod naszym czujnym okiem. Pamiętajmy również, że technologia to nie tylko media społecznościowe – to też fascynujący świat programowania i sztucznej inteligencji. Nawet jeśli te zagadnienia brzmią dla nas obco, nie musimy z nich rezygnować. Wybierzmy książki o technologii dla dzieci – z wiedzy w nich zawartej z pewnością skorzystają obie strony. Polecamy pozycje takie jak Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli ci nie mówią czy Hello Ruby. Programowanie dla dzieci.