Kategorie
Producent
- Adamada (4)
- Aksjomat (18)
- Albus (1)
- Alicja Podgrodzka (1)
- Amber (1)
- Api Papi (1)
- AWM (8)
- Babaryba (17)
- Białe Pióro (1)
- BubaGada (1)
- CoJaNaTo (1)
- CzuCzu (7)
- Debit (4)
- Dwie Siostry (21)
- Dwukropek (10)
- Edgard (5)
- Format (6)
- gdańskie wydawnictwo oświatowe (1)
- Harper Colins / Harper Kids (95)
- Harper Kids (20)
- Jedność (2)
- JUPI JO! (9)
- Kapitan Nauka (6)
- Kiddo Books (4)
- Magiczne (3)
- mama czuje (1)
- Mamania (33)
- Martel (7)
- matkanieboska (2)
- Media Rodzina (89)
- Muchomor (1)
- Muza (1)
- Nasza Księgarnia (36)
- Olesiejuk (12)
- Papa Mili (3)
- Papilon (3)
- Pomelody (12)
- Sierra Madre (5)
- SKRZAT (14)
- Słowne (4)
- Smart Books (10)
- Świetlik (5)
- TAKO (4)
- Tashka (8)
- Tatarak (13)
- Tekturka (9)
- Warstwy (1)
- Widnokrąg (3)
- Wilga (96)
- WOOPIE (5)
- Wydawnictwo Muduko (12)
- Wydawnictwo Natuli (26)
- Wydawnictwo Podskoki (1)
- Wytwórnia (1)
- YOYO BOOKS (2)
- Zakamarki (7)
- Zielona Sowa (26)
- ZuzuToys (1)
Ocena
Cena
-
od
do
0–2 lata
Znaleziono 4 produktów
35,11 zł
Cena regularna:
39,90 zł
35,11 zł
Cena regularna:
39,90 zł
37,75 zł
Cena regularna:
42,90 zł
26,31 zł
Cena regularna:
29,90 zł
Książki dla dzieci 0-2 lata
Pierwsze dwa lata życia dziecka to czas intensywnego rozwoju. Dotyczy to przede wszystkim zmysłu wzroku. W tym czasie przeglądajcie z dzieckiem książeczki i karty kontrastowe. Pokazujcie i nazywajcie znajdujące się na nich kształty – możecie nawet wymyślać historie z ich udziałem. Jesteście ciekawi, po jakie książki dla dzieci 0-2 lata warto sięgać? W takim razie sprawdźcie nasze podpowiedzi!
Książki edukacyjne dla najmłodszych dzieci w wielu księgarniach grają główną rolę. Bardzo popularna jest dziś seria „Akademia Mądrego Dziecka”, której znakiem rozpoznawczym są niewielkie książeczki w twardej, kartonowej oprawie i charakterystyczny tęczowy grzbiet. Serię tworzy mnóstwo wartościowych tytułów, w tym m.in. „Zwierzęta domowe”, „W domu” czy „Na wsi”. Zastanawiacie się, czym wyróżniają się najlepsze książki dla rocznego dziecka? Oto parę wskazówek.
Bajki dla dzieci 2 lata. Wybierz wytrzymałe materiały
Jest wiele dobrych książek, ale nie wszystkie są… smaczne. Oczywiście innego zdania często są mali czytelnicy, którzy nie tylko dotykają i oglądają pierwsze książeczki dla dzieci 0-2 – równie chętnie gryzą je swoimi pierwszymi ząbkami. Właśnie dlatego zwróćcie uwagę na materiały, z których wykonane są wasze książki. Grube kartonowe strony sprawdzą się doskonale – trudno jest je wyrwać, a nawet po spotkaniu z ząbkami zostanie w nich jedynie małe wgłębienie (bądź kilka). A już od pierwszych dni życia śmiało możecie sięgać po książeczki sensoryczne dla małych dzieci, wykonane z kolorowych i szeleszczących materiałów – w sklepach dominują tkaniny syntetyczne, ale można też trafić na zabawki wykonane z bawełny organicznej (te, rzecz jasna, polecamy wam dużo bardziej!). Upewnijcie się jeszcze, że w wybranej przez was książeczce nie ma żadnych małych elementów, które w czasie użytkowania mogą odpaść i stanowić zagrożenie dla dziecka.
Książeczki 12m+. Postaw na piękne ilustracje stymulujące zmysł wzroku
Książeczki kontrastowe stanowią dziś imponującą grupę na rynku wydawniczym. Bardzo się z tego cieszymy! Duże, kontrastowe ilustracje o wyraźnie zarysowanych konturach pomagają najmłodszym czytelnikom skupiać uwagę i rozwijać zdolności poznawcze. Na samym początku mogą być to obrazy utrzymane w bieli i czerni. Z biegiem tygodni jednak dołączajcie jednak do nich kolejne barwy – zwłaszcza niebieską, czerwoną, żółtą i zieloną. Nim się obejrzycie, wasze dziecko będzie je widzieć i rozpoznawać bez najmniejszych trudności.
Książki dla dzieci 0-1. Szukaj prostego, powtarzającego się tekstu
Pierwsze słowa? Wyrazy dźwiękonaśladowcze? A może pełne rymów i rytmu wiersze do wspólnego czytania? Niezależnie od tego, w którą stronę podążają wasze literackie oczekiwania, pamiętajcie o tym, że bardzo duża ilość tekstu może nie być zbyt atrakcyjna dla kilkumiesięcznego maluszka. Marzycie o czasach, w których będziecie mogli czytać z dzieckiem „Dzieci z Bullerbyn”? Zamiast odwlekać to piękne marzenie w czasie, wybierzcie pełne kolorowych ilustracji wydanie – oglądajcie obrazy wspólnie, opowiadajcie, co się na nich dzieje i, oczywiście, czytajcie, jak to wszystko widziała sama Astrid Lindgren. Na pozostałe literackie podróże weźcie ze sobą jednak publikacje, w których znajdziecie powtarzające się frazy, dźwięki i rymy. Powracanie do tych samych dźwięków sprzyja zapamiętywaniu nowych słów, a także zachęca samo dziecko do mówienia.
Książeczki dla dzieci 12m+. Dotykaj, przesuwaj, baw się!
Wszystkie zmysły na pokład! Dzieci dotykają, smakują, wąchają, przesuwają, słuchają – robiąc to wszystko, eksplorują i odkrywają świat. A skoro tak, to książeczka dla niemowląt, w której różne elementy można przesuwać, wyciągać, dotykać i naciskać, wygląda jak marzenie każdego początkującego czytelnika! Publikacje z ruchomymi elementami zachęcają dziecko do swobodnej zabawy z literaturą. W niektórych z nich znajdziecie także różne tkaniny, silikonowe powierzchnie czy wypukłe kształty, które zapewniają dodatkową stymulację sensoryczną.
Książki dla dzieci 1-2 lata. Buduj więź, wzmacniaj poczucie bezpieczeństwa
Wspólne czytanie książeczek to dla dziecka prawdziwa skarbnica doświadczeń. A dla rodziców? Też! Wiele napisaliśmy w końcu o wytrzymałych materiałach, kontrastowych ilustracjach czy interaktywnych funkcjach, ale nie wspomnieliśmy dotąd o tym, co najważniejsze – o budowaniu więzi. Spokojne chwile z książką to czas, w którym często możemy odetchnąć i zapomnieć o codziennych obowiązkach – zamiast tego skupić się na tworzeniu wspólnych wspomnień i wzmacnianiu poczucia bezpieczeństwa. Tak, na tej małej, czytelniczej przyjemności korzystają też rodzice!