Uniwersytet Pani Bajki

Przenieś się do świata pełnego nieograniczonych możliwości, pasji i fantazji! Wciągająca, pełna przygód opowieść o sile wyobraźni i znajdowaniu własnego potencjału. Ciekawa propozycja dla fanów Akademii Pana Kleksa i Harry’ego Pottera.
Autorka: Agnieszka Rautman-Szczepańska
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 164
Rekomendacja wiekowa:
Co w brzuchu burczy, czyli o tym, jak twoje ciało zmienia jedzenia w paliwo (i kupę) Autor: Jennifer Gardy

Poznawanie cudownego świata jelit wymaga odwagi!. Wszyscy jedzą i wszyscy robią kupę. Całkiem zwyczajne rzeczy, prawda? Jednak to, co wydarza się pomiędzy, jest dalekie od zwyczajności! Za sprawą układu trawiennego – zwanego również jelitami – właśnie tam dzieje się magia.
Autor: Jennifer Gardy
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 144
Rekomendacja wiekowa:
Diego czuje za mocno

Regulacja emocji jest ważna. Ale może być trudna, kiedy myślimy o sobie źle i nie rozumiemy tego, co tak naprawdę się dzieje w naszym mózgu i umyśle. A dzieje się dużo! Wszystko za sprawą orzeszka, który znalazł dla siebie miejsce w każdej małej i dużej głowie.
Autor: Allison Edwards
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 32
Rekomendacja wiekowa:
Marcysia czuje za dużo

Jest to książka psychoedukacyjna, dołączone są do niej cyfrowe karty pracy i zabawy psychologicznej. W serii ukazał się również poradnik "Trafiony, zatopiony. Jak pomóc dziecku przejść przez powódź emocji" i oparta na nim psychoedukacyjna bajka dla dzieci "Diego czuje za mocno", o orzeszku w naszym mózgu zwanym amygdalą i strategiach regulacji napięcia emocjonalnego.
Autor: Allison Edwards
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 36
Rekomendacja wiekowa:
Kicia Kocia w aptece

Kicia Kocia spędziła cały dzień w aptece i opowiada Packowi, czego się dowiedziała. Kicia Kocia, Pacek, Adelka i Julianek bawią się teraz w aptekę – to bardzo ciekawa zabawa.
Autor: Anita Głowińska
Ilustracje: Anita Głowińska
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 24
Rekomendacja wiekowa:
Jak nie dać się zjeść. Młodzi przyrodnicy

Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp.
Autor: Patrycja Zarawska
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 48
Rekomendacja wiekowa:
W górach. Młodzi przyrodnicy

Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp. Proste teksty i duże litery sprawiają, że Młodzi przyrodnicy to także seria do pierwszego czytania.
Autor: Patrycja Zarawska
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 48
Rekomendacja wiekowa:
Gucio, Łobuz i afera z kotami

W pewnej szacownej kamienicy życie toczy się spokojnie. A właściwie: życie toczyło się spokojnie do dnia, w którym rodzice Gucia i Niny zgodzili się na pieska. Po tygodniu od przybycia Łobuza – bo takie imię otrzymał kundelek – w kamienicy zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Znikają koty.
Autor: Marta H. Milewska
Ilustracje: Agata Królak
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 128
Rekomendacja wiekowa:
Montessori w domu. 80 zabaw edukacyjnych dla dzieci od 3 do 7 lat

Metoda Montessori w domu prezentuje 80 rozwijających zabaw edukacyjnych zgodnych z zasadami pedagogiki Montessori. Dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka ćwiczenia rozwijają jego samodzielność, budują pewność siebie i uczą wrażliwości na otoczenie.
Autorka: Delphine Gilles Cotte
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 192
Pakiet: Myszonek chce po swojemu + Myszonek pomaga w domu

Dwie piękne książeczki dla dzieci opowiadające historię pewnego Myszonka, który przechodzi wiek buntu i nie zawsze wszystko odbywa się tak, jak życzyłaby sobie tego mama. Myszonek stara się być samodzielny, ale nie zawsze mu się to udaje. Mama Myszonka natomiast jest bardzo cierpliwa i wspiera synka w początkach jego niezależności.
Autor: Riikka Jäntti
Oprawa: Twarda
Rekomendacja wiekowa:
Pakiet: W mieście. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami + W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami

To książki edukacyjne, dzięki którym najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. W części dom pojawiają się słówka związane z domem i rodziną: nazwy pomieszczeń i sprzętów, zabawek i ubrań, członków rodziny, części ciała i wielu drobiazgów. W części miasto pojawiają się słówka związane z miastem: nazwy miejsc i budynków, zawodów, pojazdów, produktów, które możemy kupić, i wielu innych drobiazgów.
W sumie ponad 400 słówek w obu książeczkach. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka, co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa.
Autor: Agnieszka Żelewska
Okładka: Twarda
Rekomendacja wiekowa:
Małe przygody Antka i Amelki. Poduszkowce

Pierwsze polskie wydanie klasycznego i kultowego przewodnika, który zyskał status międzynarodowego bestsellera i od lat wspomaga rodziców i nauczycieli na drodze do rozkochania dzieci w czytaniu. Działalność Jima Trelease’a zainspirowała także twórców kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Autorka: Renata Piątkowska
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 48
Rekomendowana dla rodziców dzieci w wieku:
Akademia mądrego dziecka. Co robimy gdy śpimy

Wyrusz w pełną przygód podróż po uśpionym mózgu i dowiedz się, dlaczego co noc się wyłącza. Będziesz towarzyszyć młodemu neuronowi, który w korze czołowej pracuje nad skomplikowaną rzeźbą i nie ma ochoty spać.
Autorzy: Matteo Farinella, Matteo Farinella, Ewa Nicewicz
Okładka: Twarda
Strony: 48
Rekomendacja wiekowa:
Jesień w świecie przyrody. Młodzi przyrodnicy

Rozszerzenie serii Młodzi Przyrodnicy, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Jesień to trzeci z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć jesienią.
Autor: Patrycja Zarawska
Ilość stron: 112
Rekomendacja wiekowa:
Świat według dziadka

Z początku Ryś nie wie, jak rozmawiać z dziadkiem: dziadek prawie się nie odzywa, wiecznie przesiaduje w fotelu i wydaje się niezbyt zainteresowany wnukiem. Po pewnym czasie jednak okazuje się, że w jego domu dzieją się magiczne rzeczy.
Autor: Zofia Stanecka
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 88
Rekomendacja wiekowa:
Niebo z widokiem na niebo

Niebo z widokiem na niebo to powieść o dojrzewaniu, o dobrych uczuciach i złych zachowaniach, o młodzieży zagubionej w świecie rywalizacji, ciasnych mieszkań, komputerów, zapracowanych rodziców, którzy niewiele mają czasu na bliskość, nie mówiąc o rozmowie.
Autor: Marta Fox
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 202
Rekomendacja wiekowa:
Pakiet: Książka o tolerancji. Włosy + Błoto

Pakiet książek dla dzieci o tolerancji.
Mamy wielką robotę do zrobienia – nauczyć się tolerancji. Tylko w ten sposób nauczymy nasze dzieci akceptacji innego niż nasz koloru skóry, innego niż nasz wyglądu, innego niż nasz światopoglądu oraz tego, że dziewczynki i chłopcy mają taką samą przestrzeń do zabawy i rozwoju.
Rekomendacja wiekowa:
Kredki. Olo i Awa. Logopedyczna zabawa

Nowa seria napisana przez doświadczoną logopedkę i animatorkę! Olo, Awa i ich sympatyczna rodzinka zapraszają do wspólnej zabawy. Poznajcie ciekawe historyjki z ich życia i przyłączcie się do wspólnego śpiewania, rysowania, zgadywania i pokazywania.
Autor: Monika Skikiewicz
Okładka: Miękka
Ilość stron: 24
Rekomendacja wiekowa:
Plamki. Olo i Awa. Logopedyczna zabawa

Drugi tomik nowej serii napisany przez doświadczoną logopedkę i animatorkę! Często nie jesteśmy świadomi, że rozwój językowy i motoryczny dziecka idą w parze. Wykorzystując rączki podczas lektury, maluch aktywizuje elementy kory mózgowej odpowiedzialne za ruch, a tym samym pobudza ośrodek ruchowy mowy.
Autor: Monika Skikiewicz
Okładka: Miękka
Ilość stron: 24
Rekomendacja wiekowa:
1, 2, 3… do szkoły

Bogato ilustrowana książka obrazkowa, w której ciepło i z humorem ukazane są uroki szkolnego życia. Duży format! Dla przedszkolaków i pierwszoklasistów. W przyszłym roku Pom idzie do szkoły. Bardzo się niecierpliwi i już nie może się doczekać! Postanawia więc odwiedzić szkoły swoich przyjaciół.
Autor: Marianne Dubuc
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 32
Rekomendacja wiekowa:
Szklana Góra

To druga z siedmiu „Baśni nie dość znanych” – każda z ich bohaterek zrozumiała, od czego zależy szczęście. Najwyższa pora przypomnieć sobie lub nareszcie poznać mądre ludowe baśnie, które opowiada na nowo mistrzyni odczytywania starych prawd, autorka bestsellerowej książki „Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii”.
Autor: Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Marianna Oklejak
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 36
Rekomendacja wiekowa:
Woda żywa

To czwarta z serii „Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane”. Każda z ich bohaterek zrozumiała, od czego zależy szczęście. Najwyższa pora przypomnieć sobie lub nareszcie poznać mądre ludowe baśnie, które opowiada na nowo mistrzyni odczytywania starych prawd.
Autor: Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Marianna Oklejak
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 36
Rekomendacja wiekowa:
W mieście. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami

„Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami” to seria edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. W tej części pojawia się słownictwo związane z miastem: nazwy miejsc i budynków, zawodów, pojazdów, produktów, które możemy kupić, i wielu innych drobiazgów – w sumie ponad 200 słówek. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa.
Autor: Agnieszka Żelewska
Okładka: Twarda
Ilość stron: 12
Rekomendacja wiekowa:
W dżungli. Ćwiczymy spostrzegawczość 18 mies.+

Pierwsza ekoksiążeczka Twojego Dziecka. Na stronie muduko.com znajdziesz propozycje zabaw i opinię psychologa. Seria wykonana zgodnie z normami certyfikatu ecofriendlygame.com. Dodatkowo seria chroniona powłoką biobójczą Biocidal Coating: wolną od bakterii, wirusów i grzybów.
Autor: Opracowanie zbiorowe
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 10
Rekomendacja wiekowa: