Kolekcje

Karciane nowości

Karciane nowości od wydawnictwa Granna – „Imionki” i „Niezłe ziółka”

 

Ponadczasowe, na niepogodę, na chwilę przerwy albo po prostu dla zabawy. Gry – uwielbiane przez dorosłych i dzieci, ciągle nowe, pomysłowe, kolorowe. To świetna forma wspólnego spędzania wolnego czasu, a w przypadku nowych propozycji od Wydawnictwa Granna to także 20 minut dobrej zabawy. Wśród nowości znajdziemy Imionki oraz Niezłe ziółka – obie w formie karcianych gier z przeznaczeniem nie tylko dla dzieciaków, ale dla całej rodziny.

“Imionki”

 

Na kartach tej gry znajdziemy rozmaite kolorowe stworki, które nie posiadają imion – ale tylko do czasu. I taki właśnie jest cel gry – nadać im imiona. Wydaje się proste? Nic bardziej mylnego! Otóż gromadka liczy 55 stworków, a wygrywa ta osoba, która zapamięta największą liczbę imion. Trudność polega na tym, że każdy z graczy samodzielnie nadaje imiona stworkom, a ponieważ ich wygląd jest bardzo różnorodny, to możliwości jest mnóstwo – wszystko zależy od wyobraźni. Tu liczy się dobra pamięć, spostrzegawczość i refleks.

Zestaw składa się z 55 kart oraz prostej i przejrzystej instrukcji. Przewidywany czas gry to 20 minut, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się dłużej. Gra przeznaczona jest dla od 2 do 6 osób powyżej piątego roku życia. Dodatkowo w instrukcji zawarta jest propozycja podnosząca poziom trudności, z której również warto skorzystać. Z pewnością można podszkolić pamięć i wykazać się kreatywnością, a forma gry zachęca dzieci do grupowych zabaw i sprawdzi się nie tylko w domu!

“Niezłe ziółka”

 

To lekcja ogrodnictwa i strategii w jednym. Będziemy siać, przesadzać i dosadzać w ogródkach prywatnych lub jednym wspólnym ogrodzie. Trzeba wykazać się sprytem i dobrze przemyśleć, co przyniesie największą korzyść i możliwość zbioru najlepszej ziołowej kompozycji. Każdy z uczestników gry otrzymuje karty naczyń w wybranym kolorze i trochę miejsca na prywatny ogródek, na środku stołu natomiast znajduje się talia kart ziół oraz wspólny ogród. W swojej kolejce gracz może zdecydować się na jedną opcję: przesadzanie bądź sianie. I tak po kolei, do momentu wyczerpania się kart na stole. Ale uwaga – decyzja musi być przemyślana, by pozostali ogrodnicy nie sprzątnęli nam ziół ze wspólnego ogródka. Każdy ruch jest inaczej punktowany, a w napięciu dodatkowo trzyma nas nadchodząca kolejka, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, co znajduje się we wspólnych kartach ziół i jak wpłynie to na punktację. Po skończonej pracy następuje podliczenie punktów i wskazanie zwycięzcy.

Dla spragnionych innych wyzwań istnieją dodatkowe warianty gry: drużynowy, drużynowy ekspercki oraz wariant solo. W każdym z nich dążymy do zdobycia jak największej liczby punktów. Kto by pomyślał, że zajęcia ogrodnicze przekształcą się w strategiczne pole walki!

Zestaw składa się z instrukcji oraz 104 różnorodnych, ilustrowanych i podpisanych kart. Wśród nich znajdziemy przyjemną niespodziankę – karty opisujące zioła, ciekawostki o nich, grafikę przedstawiającą ich wygląd oraz informacje o działaniu – śmiało można połączyć przyjemne z pożytecznym. Średni czas zabawy to 20 minut. Wiek graczy – od 8 roku życia, ale można zachęcić także młodsze dzieci i udzielić im rodzicielskiego wsparcia. Gra doskonali umiejętność logicznego myślenia, uczy sprytu i refleksu. Świetnie nadaje się również jako pierwsza gra strategiczna dla szkolnych maluchów.

Autor: Nina Bojda jedzeniewterenie.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *