Kolekcje

Edukacyjna seria „Nazwij i Wrzuć!” od Tululi

Edukacyjna seria „Nazwij i Wrzuć!” od Tululi

 

Jedną z umiejętności, jakie zdobywa każdy maluch, jest mówienie i ciągłe poszerzanie zasobu słów. Kiedy dziecko zna już podstawowe nazwy zwierząt, ubrań czy warzyw i owoców, chce czegoś więcej. Naprzeciw dziecięcym potrzebom wychodzi Tulula z edukacyjną serią „Nazwij i Wrzuć!”, która wzbogaca słownictwo i uczy najmłodszych dostrzegać zależności. Prosta forma, a tak wiele możliwości doskonałej zabawy!

Każdy zestaw składa się z pudełeczka z otworem typu skarbonka, 30 żetonów z ilustracjami oraz instrukcji z przykładowymi poleceniami. Celem gry jest wskazanie odpowiednich żetonów, dopasowanie ich, połączenie w grupy i wrzucenie do pudełeczka. To nie tylko trening umysłu czy mowy, to także doskonałe ćwiczenie małej motoryki. W dodatku podczas zabawy.

W serii znajdują się gry o różnej tematyce:

 • zwierzęta leśne i wiejskie,
 • zwierzęta egzotyczne,
 • owoce i warzywa,
 • ubrania.

Idea i zasady całej serii są takie same, a liczba wariantów zależy tylko od kreatywności rodzica i dziecka. Gry wraz z rozszerzeniami przeznaczone są dla maluchów w wieku od 2 do 6 lat.

Seria „Nazwij i Wrzuć!” to także świetna okazja do rozmowy z dzieckiem na przykład o gatunkach roślin czy drzew, daniach, które można przygotować z wybranych składników, czy o porach roku i wyborze odpowiedniego ubioru. Warto poszukać nowych inspiracji także w rozszerzeniach gier, które zawierają dodatkowe 90 żetonów! Seria może doskonale posłużyć jako pomoc podczas spaceru, gotowania, zakupów czy ubierania się – dzieci chętnie dopasowują żetony do rzeczywistych przedmiotów.

Dodatkowo pudełko ze zwierzętami leśnymi i wiejskimi można kupić w wariancie loteryjki. W nim także znajdziemy żetony, ale zamiast pudełka skarbonki dołączone są cztery plansze. Tu także możliwości jest mnóstwo. Podstawową zasadą gry jest odgadywanie i dopasowanie zwierząt do plansz, a w instrukcji wskazanych jest sześć dodatkowych wariantów. Dzięki licznym opcjom dzieci w każdym wieku znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Dla tych mniejszych to świetna propozycja do nauki zwierząt, ich odgłosów, a nawet sortowania po kolorze. Starsze dzieci z chęcią zagrają w loteryjkę ‘na czas’, poszukają różnic czy dopowiedzą historię zwierząt na planszy. Każdy wariant pobudza kreatywność, spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia.

Gry są tak zaprojektowane, by dzieci miały nieograniczone możliwości korzystania z nich, co wpływa na rozwój wyobraźni, doskonali umiejętności opowiadania, łączenia faktów czy uważności. Dostosowane do wieku dzieci są pomocą w rozwoju umiejętności twórczych czy manualnych i podpowiedzią do dalszej kreatywnej zabawy!

Dlaczego warto?

 

 • Seria rekomendowana przez logopedów i pedagogów.
 • Poszerza słownictwo z różnych dziedzin.
 • To doskonały trening małej motoryki.
 • Świetnie nadaje się również jako ćwiczenie pamięci i koncentracji.
 • Pobudza wyobraźnię i kreatywność dziecka – można wymyślać własne warianty gry.
 • Wspiera rozwój umiejętności kategoryzowania, łączenia podobieństw i dostrzegania zależności.
 • Idealna do wspólnej zabawy rodzeństwa w różnym wieku.

Autor: Nina Bojda www.jedzeniewterenie.com

Chcieliśmy dowiedzieć się więcej, to zapytaliśmy…

 • Skąd pomysł na Tululę?

Pomysł powstał z potrzeby.

Edukacja zawsze była bliska mojemu sercu – kiedyś była to nauka języków obcych, potem szkolenia biznesowe. Pojawienie się dzieci na świecie przekierowało jednak moją uwagę w stronę rozwoju najmłodszych.

 • Jaka idea przyświecała wam, gdy tworzyliście markę Tulula?

Chcieliśmy stworzyć gry, które będą uczyć dzieci przez zabawę. Choć na rynku jest bardzo dużo zabawek, to część z nich – mimo iż na opakowaniu ma napisane „edukacyjne” – nie przeszłaby testu u większości terapeutów i specjalistów zajmujących się rozwojem dziecka. Bo nie są zbalansowane, bo są zbyt krzyczące. Dlatego do współpracy zaprosiliśmy osoby odpowiedzialne za wkład merytoryczny.

Nasze gry miały także być piękne. Tutaj ocenę zostawiam samym użytkownikom i ich rodzicom, dodam tylko, że słowa „zakochałam się w ilustracjach” przewijają się najczęściej w komentarzach na temat Tululi.

Chcieliśmy także, aby Tulula kojarzyła się z trwałością i porządnym wykonaniem. Nasze pudełka są prawie niezniszczalne. Na wiele sposobów testowane, wychodzą bez szwanku z kontaktu z niezwykle pomysłowymi małymi rączkami… i nóżkami. W życiu prywatnym mam dość porwanych opakowań na półce; nasza Tulula wygląda pięknie niezależnie od liczby godzin spędzonych na zabawie nią.

 • Co takiego wyjątkowego jest w Tululi?

Jest to marka dla dzieci, która skradła serca pedagogom. Czegóż można chcieć więcej? Nasze gry powstały z miłości do dzieci i to czuć podczas ich użytkowania. Chyba znaleźliśmy receptę na niebanalną miksturę: mądre, ładne i trwałe.

 • „Testowaliście” swoje pomysły na dzieciach? Jaka była ich reakcja?

Oczywiście – testowaliśmy. Reakcja była fenomenalna. Do każdej zabawki jest dołączona instrukcja z określonymi scenariuszami zabaw. Tymczasem dzieci wspaniale wykorzystują nasze gry w sposób kreatywny: od budowania scenek, przez zabawy dźwiękowe, aż do braterskiej rywalizacji. Najpiękniejsze jest to, że w Tululę może grać jednocześnie rodzeństwo o dużej różnicy wieku i na pewno nie będzie się nudzić.

 • Seria „Nazwij i Wrzuć” – oprócz tego, że jest pięknie wykonana i można się nią świetnie bawić – ma za zadanie wspierać dziecko w rozwoju. Na czym polega to wsparcie?

Tulula w swojej obecnej ofercie rozwija u dzieci to, co jest najważniejsze w pierwszych latach życia: słownictwo, logiczne myślenie, motorykę małą i oczywiście kreatywność. Te umiejętności, jak w każdej dobrze pomyślanej grze, są ćwiczone przez dziecko mimochodem, w zabawie. Zresztą sama nazwa też jest nieprzypadkowa: tulula. Tak dźwięczne słowo powie każde dziecko. Na tej prostej nazwie można uczyć się odmiany rzeczownika i przymiotnika, na przykład „tululowy”.

Tulula jest przez terapeutów i logopedów oceniana „na piątkę”, co mówi samo za siebie.

 • Jakie macie plany? Czy możemy się spodziewać kolejnych pozycji od Tululi?

Oczywiście. Chcemy, aby gry Tulula rozwijały u maluchów kolejne kompetencje i umiejętności. W najbliższych planach są między innymi gry stymulujące pamięć słuchową oraz zmysł węchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *