Kolekcje

Cztery nowości książkowe dla dzieci w wieku 2—6 lat

Styczeń obfitował w kilka świetnych pozycji książkowych dla dzieci. Każda inna, każda ciekawa i warta naszej uwagi. Poznajcie je!

Seria książeczek tekturowych Montessori: odkrywam i poznaję. Wyd. Wilga


To pięć książeczek, każda o innej tematyce, ale wszystkie w duchu pedagogiki Marii Montessori. Każda w dużym skrócie opiera się na założeniu,  by dzieci były skoncentrowane na swoich zadaniach, dążyły do samodzielności, budowały wiarę w siebie i z ufnością patrzyły na świat. Czy te książeczki w tym pomagają? I tak, i nie. Tak, ponieważ rzeczywiście zawarte w nich zadania zachęcają dzieci do samodzielności, a przy tym poszerzają ich wiedzę o otaczającym świecie. I są ciekawe — mieliśmy w rękach wiele tytułów w podobnej koncepcji, ale te wyróżniają się świeżym podejściem do tematu.  Z drugiej strony szata graficzna nie do końca (według nas) wpisuje się w nurt Montessori. Jest kolorowo, dzieje się dużo, a przykłady nie zawsze wydają się być trafne. Poza tym nie możemy polecić całej serii danej grupie wiekowej — przykładowo dwuletnim dzieciom. O ile książeczka o emocjach, zwierzętach na wsi czy dzikich zwierzętach z pewnością podbije serca dwulatków, o tyle dwie pozostałe: o liczbach oraz kształtach, zawierają treści dedykowane starszym dzieciom. W sumie każde małe dziecko — i rodzice —  znajdą coś dla siebie.

Z górki na pazurki (seria o Edziu) Wyd. Wytwórnia


Książka dla przedszkolaków, która poza zimową historią nawiązuje do tematu zwycięstwa i porażki, rywalizacji i pokonywania strachu. Grupa przyjaciół wybiera się na sanki, planują wyścigi. Niektórzy czują się pewnie, inni się boją, choć starają się tego nie okazywać. Co z tego wyniknie? Zachęcamy do lektury książki, która poza celnym przekazem słownym urzeka kolorowymi ilustracjami.

Król kot

35.00  30.80 

Król Kot Wyd. TAKO

Czy są wśród Was mali miłośnicy kotów i psów? Jeśli tak i w dodatku macie w domu oba zwierzaki — koniecznie musicie mieć tę książkę! Marta Altes z niesamowitą dawką humoru opowiada historie, kiedy to w domu, w którym od zawsze królem jest KOT, pojawia się irytujący go nowy lokator. Król Kot to książka dla przedszkolaków o przyjaźni, kompromisie i gotowości do zmian w życiu. Bardzo polecamy!

Dorastanie

29.90  26.31 

Dorastanie Wyd. Zielona Sowa


Poetycka opowieść z magicznymi ilustracjami do wspólnego, rodzinnego czytania. Treść nie jest łatwa, choć przyjemna w czytaniu (rymowana). Jednak porusza bardzo ważny temat – życia, jego poszczególnych etapów, przemijania. Piękne tłumaczenie sprawia, że niemal na każdej stronie znajdujemy cytaty, które chyba każdy z nas chciałby uczynić swoim mottem życiowym, takie do zapisania na tablicówce albo powieszenia na lodówce. Ciepła, mądra, piękna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *