Autorzy

Alfie Kohn

Magazyn “Time” napisał o nim, że to najbardziej szczery, amerykański krytyk systemu edukacji opartego na ocenach i wynikach szkolnych testów. Alfie Kohn od lat uświadamia pedagogów, rodziców i polityków w kwestii nieskuteczności tradycyjnego modelu nauczania. Swoje poglądy opiera na badaniach naukowych dotyczących procesów przyswajania wiedzy, działania mózgu oraz możliwości poznawczych dzieci i młodzieży.

Zdaniem Alfiego Kohna:

  • Prace domowe nie przynoszą prawie żadnych efektów edukacyjnych, a ich nadmiar ma negatywny wpływ na motywację uczniów oraz życie rodzinne.
  • Obecna w szkołach i przedszkolach kultura rywalizacji odbiera dzieciom radość z nauki.  Hamuje także naturalny pęd ku wiedzy oraz zdobywaniu nowych umiejętności.
  • Uczenie się powinno polegać na współdziałaniu. W tym kontekście oceny są szkodliwym elementem, wywołującym stres oraz zmuszającym młodych ludzi do ciągłego konkurowania.

Alfie Kohn jest także autorem książek na temat wychowania. Sprzeciwia się stosowaniu nagród i kar, a w zamian za to proponuje budowanie relacji opartych na współdziałaniu, empatii oraz szacunku. Ponadto rozprawia się ze szkodliwymi mitami dotyczącymi rodzicielstwa.

Alfie Kohn – poznaj jego książki:

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *