Książka

5 nowości od Wyd. Nasza księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia przyzwyczaiło nas do kilku nowości w miesiącu. Luty obfituje w wiele tytułów, ale obok pięciu nie mogliśmy przejść obojętnie. Coś dla siebie znajdą najmłodsi czytelnicy, wielbiciele zwierząt, tajemnic oraz ekologii. Poznajcie je!

Czarny Kot, Biała Kotka

Propozycja dla dwu-, trzylatków do czytania i oglądania. Czarno-białe, kontrastowe ilustracje na pewno zwrócą uwagę także młodszych dzieci. Jest dwójka bohaterów – kotów, którzy prowadzą inny tryb życia i w zasadzie sądzą, że nic ich nie łączy. Tymczasem kocur i kotka się spotykają, a finał niektórych może zaskoczyć…

Zawodowcy w świecie zwierząt

Prawdziwa gratka dla miłośników zwierząt w różnym wieku! Autorka opisuje życie i zwyczaje ponad 100 gatunków zwierząt, dzieląc je ze względu na środowisko, w którym mieszkają. I tak rozpoczynamy podróż- m.in. po pustyni, rafie koralowej, prerii, górach i ogrodzie. Zwyczaje zwierząt są opisane krótko, ale ciekawie — wystarczą dwa zdania, a poznajemy fakty, o których zwykle nie mieliśmy pojęcia. Pięknie wydana lektura absolutnie dla każdego!

Moja mała myszka i Moja mała kaczuszka

Zestawiamy razem te dwie kartonowe książeczki, ponieważ pochodzą z serii Blisko natury.  Liczymy, że niebawem pojawią się kolejne tytuły. A tymczasem namiętnie czytamy i oglądamy te o przygodach kaczki i myszy. Wielki plus za wykonanie na kartonie pochodzącym w 100% z recyklingu oraz druk farbami eko!

Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy

Bardzo tajemnicza książka, więc jeśli jesteście ciekawi, jakie sekrety niesie ze sobą nocne życie – jest ryzyko, że zarwiecie noc, by je poznać! Pierwsze strony to garść informacji o śnie w ogóle- jakie ma fazy, w których śnimy, co się dzieje, jeśli brakuje nam snu. Następnie autorka Monika Utnik-Strugała oraz ilustratorka Małgosia Piątkowska oprowadzają nas po bliskiej i dalszej okolicy, która nocą tętni życiem. Oj, tyle się dzieje, po prostu musicie to przeczytać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *