Książka

5 nowości dla dzieci w wieku 2—6 lat

Wiosna za oknem, w naszych sercach i na półce z książkami! Na rynku pojawiło się sporo nowości i większość z nich jest dostępna w Księgarni Natuli. Pięciu tytułom przyglądam się wyjątkowo uważnie, bo mam nosa, że okażą się prawdziwymi skarbami. Poznajcie je!

Seria o Guciu, Wydawnictwo Debit

Trzy tytuły: Gucio się złości, Gucio się boi oraz Gucio się smuci, to historyjki, które pomagają dzieciom nazywać emocje i sobie z nimi radzić. Ich bohater to sympatyczny Jednorożec, któremu w sytuacjach dobrze znanych każdemu przedszkolakowi bywa trudno właśnie z powodu… emocji. Autorka – Aurelie Chien Chow Chine- w przystępny sposób podpowiada, jak sprawić, by w głowie malucha zamiast chmury z grzmotami pojawiło się słońce. Przystępny język, ilustracje, które podobają się dzieciom i temat w punkt. Polecam!

Akademia mądrego dziecka. Moje pierwsze 100 zwierząt, Wydawnictwo Egmont

Duża, porządnie wykonana książka z ponad 50 okienkami, w których ukrywają się rozmaite zwierzęta. Kolejne strony stawiają przed dzieckiem zadania, a ich efektem jest odkrycie nowego, znanego ( a czasem zupełnie nie) zwierzęcia z różnych stref klimatycznych. Przy okazji lektura tej książki to nauka kolorów, kształtów, liczb. Jeszcze raz wspomnę o wysokiej jakości wykonania, ponieważ to bardzo istotne w perspektywie otwierania i zamykania okienek  niezliczoną ilość razy.

Co robi Pucio? oraz Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Na te dwie pozycje czekają wszyscy fani Pucia, Misi i ich rodziny! Wreszcie są i nie zawodzą. Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem to książeczka dla dzieci od ok. pierwszego roku życia. Pucio rośnie i potrafi już coraz więcej! W swym radosnym odkrywaniu świata zachęca dzieci do wydawania dźwięków, wprowadza w świat głosek, sylab. Z kolei książkę Co robi Pucio? polecam dzieciom, które już podejmują próby mówienia. Autorki motywują do wspólnego czytania, pokazywania, powtarzania słów, intonowania, wymyślania nowych opowieści. Słowem – do wszechstronnego rozwoju małego dziecka. Jestem absolutnie zakochana w Puciu, bo to naprawdę świetny kompan dla najmłodszych.

Najwyższa na świecie wieża z książek, Wydawnictwo Papilon

Poetycka opowieść o małym Jerzyku, którego marzeniem było latanie. Szukał sposobu, by osiągnąć swój cel (nie pomagały listy do św. Mikołaja oraz utrzymywane w tajemnicy życzenia urodzinowe). Pomogła… książka! Każda kolejna przeczytana lektura otwierała przed chłopcem nowe krainy, które zachwycały go do tego stopnia, że nie potrafił przestać szukać kolejnych, i kolejnych. Jerzyk stworzył najwyższą na świecie wieżę z książek i latał! Jednak nadszedł moment, w którym musiał zejść z książkowej wieży. Jak to zrobił? Odsyłam do pięknie wydanej książki.

Bose stópki. Joga dla dzieci, Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej

Książka nieoczywista – jeszcze nie miałam podobnej w ręce. Jako jedna z  nielicznych podejmuje temat uważności w życiu dziecka pod kątem aktywności ruchowej. To 5 jogabajek do czytania przez rodziców, nauczycieli, terapeutów wspólnie z dzieckiem. To 30 ćwiczeń do wykonywania w domu, przedszkolu, szkole, podczas terapii. To miejsce na napisanie własnej jogabajki. Wszystko podane w sposób ciekawy dla dziecka, napisane prostym językiem, z trafnymi ilustracjami. Naprawdę warta uwagi pozycja, dzięki której rodziny przeżyją wspólne przygody!

One thought on “5 nowości dla dzieci w wieku 2—6 lat

  1. weronika pisze:

    Wartościowe książeczki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *