5 książek dla dwulatka

0
5 książek dla dwulatka

Uniwersalna książka dla dwulatka nie istnieje! Każde dziecko jest inne, ma inne upodobania i potrzeby. Wydawcy o tym wiedzą, o czym świadczy to, że na rynku jest coraz więcej książek dla maluchów i wciąż pojawiają się nowe. Jak w gąszczu pozycji wybrać te wartościowe? I jaka jest szansa, że przypadną do gustu aktywnemu i ciekawemu świata dwulatkowi? Zobaczcie, co „czyta” nasza redakcyjna mała recenzentka — dwulatka Iga.

 

 

Klasyka da się lubić !

Dzieci lubią wierszyki. Łatwo wpadają w ucho i potrafią ułatwić wieczorne zasypianie. Dlatego „Zasypianki” wydawnictwa Papilon są strzałem w dziesiątkę, jeśli chcemy zapoznać malucha z klasyką. Wiersze m.in. Ludwika Starskiego, Wandy Chotomskiej czy Jana Brzechwy są ponadczasowe i większość rodziców wspomina je do tej pory. Zasypianki sprawią, że takie wspomnienia będzie miało także nasze dziecko. Plus za prostą, trafiającą do dziecka szatę graficzną.

 

 

[product id="16397"]

 

 

Najlepszy przyjaciel dziecka to…?

Pucio! Bohater książek dla najmłodszych, wydawanych przez Naszą Księgarnię, absolutnie skradł serce nie tylko naszej dwulatki, ale całej rodziny! Z niecierpliwością czekaliśmy na najnowszą część przygód sympatycznego chłopca. I oto jest! Po „Pucio uczy się mówić” i „Pucio mówi pierwsze słowa” przyszedł czas na „Pucio i ćwiczenia z mówienia”. Czym zaskoczyła nas najnowsza książka? Nowymi bohaterami i… grzywką na główce małego Bobo (nasza mała recenzentka od razu ją dostrzegła) – to znak, że chłopiec rośnie. Trzecia część Pucia podąża za rozwijającą się mową małego dziecka – kładzie nacisk na wzbogacanie słownictwa oraz rozwój mowy zdaniowej.

 

 

[product id="16499"]

 

 

Książka dla dwulatka, którą można głaskać

„Pobaw się z Fafikiem” to nowość, na którą od razu zwróciliśmy uwagę. Spodobał nam się pomysł polskiego autora – Roberta Trojanowskiego, który według nas inspirował się klasykiem — Hervé Tulletem („Naciśnij mnie”). Powstała ciekawa, prosta w przekazie, interaktywna książeczka dla najmłodszych. Przewracając kolejne kartki, maluchy wykonują stawiane im zadania. I tak m.in. machają do psa, głaszczą go, rzucają mu patyk, kołyszą. Iga jest zachwycona, że potrafi uszczęśliwić Fafika!

 

 

[product id="17473"]

 

 

Kupa — poważna sprawa

24. miesiąc życia malucha to moment, w którym wielu rodziców stwierdza, że pora zacząć odpieluchowywać dziecko. U nas jest podobnie – pracujemy nad tym metodą małych kroków, by cały proces przebiegał w przyjaznej atmosferze. Pomocne okazują się książki. Na rynku jest dostępnych kilka pozycji o tematyce „okołonocnikowej”. Zwróciliśmy uwagę na tę od Naszej Księgarni: „Chce mi się kupę”. Bohater – sympatyczny pies – ma pilną potrzebę, której niestety nie może załatwić na swoim nocniku. Dlaczego? Tego nie zdradzę…
Książka zawiera ciekawe ilustracje i umiarkowaną ilość tekstu, który jest doskonale dostosowany do wieku dziecka.

 

 

[product id="15388"]

 

 

Książka dla 2 latka - wieczorny rytuał

To czytanie oczywiście! A właściwie aktywne oglądanie poprzez otwieranie okienek. Książka „Wszyscy ziewają” wydawnictwa Adamada jest dobrze znana czytelnikom Natuli — szczerze ją polecamy. Od innych książek o zwierzętach różni się tym, że dziecko otwiera okienka, by poznać… uzębienie zwierzaka. Treści jest niewiele, zresztą rodzic wcale nie musi się jej sztywno trzymać. Każde „ziewnięcie” jest okazją do rozmowy lub — wręcz przeciwnie — do wyciszenia jej, by dziecko z każdą kolejną stroną stawało się coraz bardziej senne.

 

 

[product id="15289"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium