Najlepsze książki dla dwulatka – dziesięć tytułów, które nigdy się nie znudzą

0
5 książek dla dwulatka

Najlepsze książki dla dwulatka – dziesięć tytułów, które nigdy się nie znudzą

Uniwersalna książka dla dwulatka nie istnieje! Każde dziecko jest inne, ma inne upodobania i potrzeby. Wydawcy o tym wiedzą, a o czym świadczy to, że na rynku jest coraz więcej książek dla maluchów i wciąż pojawiają się nowe. Jak w gąszczu pozycji wybrać te wartościowe? I jaka jest szansa, że przypadną do gustu aktywnemu i ciekawemu świata dwulatkowi? Zobaczcie, co „czyta” nasza redakcyjna mała recenzentka – dwulatka Iga.


 

Najlepsze książki dla dwulatka Zupa i Pranie – Dla najmłodszych dzieci polecamy proste i zabawne książeczki kontrastowe, które stymulują rozwój i naturalną ciekawość dziecka. Dla małego dziecka wszystko w świecie jest nowe i fascynujące.

Zapraszamy rodzica z dzieckiem do wspólnego odkrywania najprostszych zjawisk: z humorem, zabawą i miłością.


 

 

[product id="23264, 23263"]

[product id="23296, 23298"]


Najlepsze książki dla dwulatka Wierszyki bliskościowe – Druga część bestsellerowych Wierszyków paluszkowych. Zarówno dla maluszka jak i przedszkolaka.

"Dzieci potrzebują bliskości. Jest ona niezbędna tak samo jak oddychanie czy jedzenie, ponieważ dzięki niej tworzy się więź! Bliskość z rodzicem wpływa na zdrowy rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny. Wierszyki bliskościowe pomagają nakarmić dzieci (a przy okazji nas samych) czułym kontaktem fizycznym i miłością. Bliskość uszczęśliwia – dzieci i dorosłych (...) – Ewa Tyralik-Kulpa – trenerka empatycznej komunikacji, autorka książki Uwaga! Złość.


[product id="23132, 22977, 23295"]

Najlepsze książki dla dwulatka, czyli klasyka da się lubić!

Dzieci lubią wierszyki. Łatwo wpadają w ucho i potrafią ułatwić wieczorne zasypianie. Dlatego Zasypianki wydawnictwa Papilon są strzałem w dziesiątkę, jeśli chcemy zapoznać malucha z klasyką. Wiersze dla dzieci autorstwa m.in. Ludwika Starskiego, Wandy Chotomskiej czy Jana Brzechwy są ponadczasowe i większość rodziców wspomina je do tej pory. Zasypianki sprawią, że takie wspomnienia będzie miało także nasze dziecko. Plus za prostą trafiającą do dziecka szatę graficzną.

 [product id="16397"] 

Najbardziej lubiany bohater książek dla dwulatków to…?

Pucio! Bohater książek dla najmłodszych, wydawanych przez Naszą Księgarnię, absolutnie skradł serce nie tylko naszej dwulatki, ale całej rodziny! Z niecierpliwością czekaliśmy na najnowszą część przygód sympatycznego chłopca. I oto jest! Po Pucio uczy się mówić i Pucio mówi pierwsze słowa przyszedł czas na Pucio i ćwiczenia z mówienia

Czym zaskoczyła nas najbardziej najnowsza książka? Nowymi bohaterami i… grzywką na główce małego Bobo (nasza mała recenzentka od razu ją dostrzegła) – to znak, że chłopiec rośnie. Trzecia część Pucia podąża za rozwijającą się mową małego dziecka – kładzie nacisk na wzbogacanie słownictwa oraz rozwój mowy zdaniowej.

 [product id="16500, 15054, 16499"] 

Książki dla dwulatka o miłości – Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham

Miłość to niezwykłe uczucie, którego nie da się zmierzyć ani zamknąć w sztywne ramy słów. Doskonale wiedzą o tym bohaterowie książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Sama McBratneya – Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając. To jedna z najpiękniejszych książek dla dwulatków (i nie tylko!) o miłości, przywiązaniu i empatii. 

Dzięki niej możemy zrozumieć, że to, czego nie da się wyrazić słowami, najlepiej wyraża się w gestach – tym, że możemy liczyć na drugą osobę, że sobie ufamy i czujemy się w swoim towarzystwie bezpiecznie. Autor bestsellerowej publikacji stworzył również wyjątkową serię książek nawiązującą do czterech pór roku, w każdej z nich znajdziemy niezwykłe ilustracje Anity Jeram. Jesteście ciekawi, czy latem kocha się dokładnie tak samo jak zimą?

[product id="16943, 22394, 22395, 22396, 22393"]

Książka dla 2-latka, którą można głaskać

Pobaw się z Fafikiem to nowość, na którą od razu zwróciliśmy uwagę. Spodobał nam się pomysł polskiego autora – Roberta Trojanowskiego, który według nas inspirował się klasykiem – Hervé Tulletem (Naciśnij mnie). Powstała ciekawa, prosta w przekazie, interaktywna książeczka dla najmłodszych. Przewracając kolejne kartki, maluchy wykonują stawiane im proste zadania. I tak m.in. machają do psa, głaszczą go, rzucają mu patyk, kołyszą. Iga jest zachwycona, że potrafi uszczęśliwić Fafika!

 [product id="17473, 16452"] 

Książki dla dwulatka, w których dinozaury nie wyginęły

Jeśli uważacie, że na powierzchni Ziemi nie znajdziemy dziś ani jednego dinozaura, jesteście w błędzie. One żyją i mają się całkiem nieźle! Tyranozaura, diplodoka i wiele innych niezwykłych stworzeń możemy znaleźć w pokoju Ivara, bohatera książek dla dwulatków stworzonych przez Lisę Bjarbo. W ciągu dnia wszystkie dinozaury mieszkają w pudełku, ale gdy tylko tata Ivara idzie spać, ożywają i zapraszają chłopca do zabawy. 

Seria o Ivarze, w skład której wchodzi między innymi książka Ivar ratuje głodne triceratopsy czy Ivar ratuje małego stegozaura, pełna jest niezwykłych przygód i ciekawostek o życiu dinozaurów. Najmłodsi z pewnością pokochają też przepiękne ilustracje stworzone przez Emmę Gothner.

[product id="16747, 16746, 21553, 21554"]

Kupa – poważna sprawa

24 miesiąc życia malucha to moment, w którym wielu rodziców stwierdza, że pora zacząć odpieluchowywać dziecko. U nas jest podobnie – pracujemy nad tym metodą małych kroków, by cały proces przebiegał w przyjaznej atmosferze. Pomocne okazują się książki. Na rynku jest dostępnych kilka pozycji o tematyce „okołonocnikowej”. W naszym zestawieniu także nie może ich zabraknąć.

Zwróciliśmy uwagę na tę od Naszej Księgarni: Chce mi się kupę. Bohater – sympatyczny pies – ma pilną potrzebę, której niestety nie może załatwić na swoim nocniku. Dlaczego? Tego nie zdradzę… W książce znajdziemy ciekawe ilustracje i umiarkowaną ilość tekstu, który jest doskonale dostosowany do wieku dziecka.

 [product id="15388"] 

Najlepsze książeczki dla dwulatka, czyli przygody Tosi i Julka

Tosia i Julek to bliźnięta. Czy to oznacza, że mają te same marzenia czy reagują w podobny sposób? Nie! Autorki serii (Nie) tacy sami, Magdalena Boćko–Mysiorska i Dorota Prończuk, udowadniają, że nie ma dwóch takich samych dzieci. Każde z nich rozwija się w swoim własnym tempie, a jakiekolwiek próby przyspieszania kolejnych etapów rozwoju zawsze kończą się fiaskiem. W skład serii wchodzą tytuły takie jak Tosia i Julek robią siku czy Tosia i Julek idą do przedszkola. Jak poradzą sobie z nowymi wyzwaniami? Sprawdźcie sami!

 

[product id="20820, 20821, 22329, 21413, 22330"]

Albert Albertson – uwielbiany od pokoleń bohater książek dla dwulatka

Choć od powstania pierwszej książki dla dzieci o Albercie Albertsonie minęło już blisko 50 lat, bohater Gunilli Bergstrom nadal podbija serca małych czytelników na całym świecie. Nic dziwnego – Albert jest dokładnie taki sam jak inne dzieci! Ma głowę pełną pomysłów, jest rezolutny i ciekawy świata, chętnie towarzyszy innym, lubi się bawić, choć czasami zdarza się, że jest markotny i na nic nie ma ochoty.

Cieszy się, gdy w dzień jego szóstych urodzin ciocia Fela chce zorganizować imprezę (Urodziny Alberta), innym razem jednak jest przerażony i nie potrafi zasnąć, bo pod jego łóżkiem niespodziewanie zamieszkał potwór (Albert i potwór). Drodzy rodzice, czy to brzmi znajomo?

[product category_id="471" limit="50" slider="true" onlyAvailable="true"]

Książki obrazkowe ze Szwecji – seria dla dwulatka o Eli

Choć Wydawnictwo Zakamarki ma na swoim koncie wiele wspaniałych pozycji dla najmłodszych, wielu rodziców uważa, że najlepsze z nich są książki obrazkowe o Eli autorstwa Catariny Kruusval. To bardzo ciekawa i zabawna seria dla maluchów.

Nie znajdziemy w niej zbyt dużo tekstu – na każdej stronie autorka zamieściła maksymalnie dwa–trzy krótkie, proste zdania, będące komentarzem do tego, co właśnie dzieje się na ilustracjach. A te są, krótko mówiąc, przepiękne! Działają kojąco, wiele w nich ciepła, serdeczności i uśmiechu. Zerknijcie do książki Piłka Eli czy jakiejkolwiek innej pozycji wchodzącej w skład serii, a sami się przekonacie, że to prawda. 

 [product id="15836, 15445, 15852"] 

Najlepsze książki dla dwulatka – wieczorny rytuał

Najlepszy naszym zdaniem wieczorny to czytanie książeczek oczywiście! A właściwie aktywne oglądanie poprzez otwieranie okienek. Skupienie się na książeczkach i wsłuchanie się w głos rodzica pozwala bowiem dziecku powoli się wyciszyć. 

Taką książeczką do snu może być na przykład książka Wszyscy ziewają wydawnictwa Adamada, dobrze znana czytelnikom Natuli – szczerze ją polecamy. Od innych książek o zwierzętach różni się tym, że dziecko otwiera okienka, by poznać… uzębienie zwierzaka. Treści jest niewiele, zresztą rodzic wcale nie musi się jej sztywno trzymać. Każde „ziewnięcie” jest okazją do rozmowy lub – wręcz przeciwnie – do wyciszenia jej, by dziecko z każdą kolejną stroną stawało się coraz bardziej senne.

 

 [product id="15289"] 

 

 Wydawnictwo Natuli Książki dla dzieci 2-4 lata Książki o emocjach

 


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium