Kolekcje

4 jesienne nowości, których nie możesz przegapić

Jesienią, niczym grzyby po deszczu, pojawiają się nowe, ciekawe propozycje książkowe dla dzieci. Nie możemy przejść koło nich obojętnie, tym bardziej, że powoli zaczynamy szukać swoich typów na prezenty świąteczne dla dzieci. Poniżej ściągawka z jesiennych nowości.

“Dinozaurium” wyd. Dwie Siostry

Chciałoby się napisać, że pozycję tę polecamy szczególnie chłopcom, ale osobiście znamy także dziewczynki, które świat prehistorycznych gadów znają od podszewki. W tej pięknej książce, właściwie albumie, znajdziecie drzewo rodowe dinozaurów, historię ich życia na Ziemi oraz opis najważniejszych gatunków. Fascynująca, pouczająca i po prostu piękna!

“Pomelo rośnie” wyd. Zakamarki

Tego sympatycznego, różowego słonia chyba nie trzeba przedstawiać. W najnowszej książce Pomelo odkrywa, że… urósł. To odkrycie daje mu moc – chce działać. Ale nagle ogarniają go wątpliwości, bo jednak bycie większym niesie ze sobą spore zmiany i nie jest pewien, czy jest na nie gotowy, czy ich w ogóle chce. Metaforyczna opowieść o dorastaniu spodoba się każdemu przedszkolakowi!

“Mały chłopiec” wyd. Mamania

Autorzy poruszającej książki o miłości macierzyńskiej: „Kiedyś”, tym razem stworzyli niezapomnianą opowieść o relacjach ojca i syna. To również książka o sile wyobraźni. Słów jest niewiele, ilustracje są proste, symboliczne, zrozumiałe dla małych dzieci. Książka wyjątkowa i ponadczasowa.

“Czujemisie” wyd. Dwie Siostry

Pamiętacie “Masło śpi”, “Różnimisie”, “Robimisie”? Jeśli tak, to za tymi książkami stoi ta sama osoba – Agata Królak. W “Czujemisiach” opowiada słowami i obrazem o uczuciach. Główny bohater to miś, ale jego odczucia przypominają te towarzyszące małym dzieciom, takim, które potrafią je już zasygnalizować słowami. Są uczucia pozytywne (np. w zabawie z ulubioną koleżanką) oraz  trudne (np. zazdrość). Pojawia się wachlarz uczuć tak typowy dla kształtującego się charakteru kilkulatka. Trafna, ciekawa, z niebanalnymi ilustracjami. Nam się podoba!

Dinozaurium

64.90  57.11 

Pomelo rośnie

32.90  28.95 

Mały chłopiec

29.90  26.31 

Czujemisie

29.90  26.31 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *