Kolekcje, Książka

3 książki, które zmienią twoje podejście do edukacji

Rewolucyjne książki o edukacji

Współczesna szkoła znajduje się w kryzysie – co do tego nikt nie ma wątpliwości. Nasz system edukacji wymaga gruntownych zmian. Nie da się ich jednak przeprowadzić bez wiedzy o procesach uczenia się. Zrozumienie, w jaki sposób dziecko przyswaja nowe informacje, powinno być podstawą każdej reformy. W tym zestawieniu przygotowaliśmy rewolucyjne książki o edukacji, które zmienią twoje podejście do szkoły.

Rabat
Zamknij

Prawa naturalne dziecka

59.00  51.33 

Céline Alvarez przeprowadziła eksperyment w oddziałach przedszkolnych szkoły znajdującej się w tak zwanej trudnej dzielnicy pewnej podparyskiej gminy, polegający na zastosowaniu nauczania respektującego „naturalne prawa dziecka”. Tylko tyle i aż tyle. Efekty były zdumiewające. Po dwóch latach 100% pięciolatków i 90% czterolatków umiało czytać i wykazywało ponadprzeciętne zdolności w liczeniu. W dodatku rozwinęły się u nich nieprzeciętne umiejętności społeczne i cechy moralne.

Książka Prawa naturalne dziecka autorstwa Céline Alvarez ukazuje inne spojrzenie na dziecko i jego edukację, zarówno w szkole, jak i w domu. Autorka w jasny, prosty sposób tłumaczy podstawowe, udowodnione naukowo, zasady rządzące procesem uczenia się i rozwoju dziecka.

Wolne dzieci to książka o tym, że dzieci potrzebują zabawy. Potrzebują zabawy z innymi dziećmi bez nadzoru dorosłych. Tylko w takiej zabawie mogą nauczyć się radzenia sobie z emocjami, nawiązywania przyjaźni, rozwiązywania konfliktów i wielu, wielu innych umiejętności.

Autor dowodzi, że zabawa pełni bardzo ważną funkcję w rozwoju dzieci. Dzięki zabawie właśnie, dzieci: poznają możliwości własnego ciała, zdobywają nowe umiejętności i wiedzę, nawiązują relacje, uczą się radzić sobie ze złością, strachem i rozwiązywać problemy. Ale tylko wtedy, jeśli toczy się ona… bez nadzoru dorosłych. Rodzice powinni więc stwarzać dzieciom warunki i więcej okazji do swobodnej zabawy z innymi dziećmi, zaś nauczyciele w większym stopniu wykorzystywać wolność i naturalny dziecięcy instynkt uczenia się.

Rabat
Zamknij

Wolne dzieci

35.90  31.23 

Nauka przez zabawę opisana w książce Zabawa. O uczeniu się, zaufaniu i życiu pełnym entuzjazmu Andre Sterna, jest naturalnym procesem dla każdego dziecka. Autor podkreśla, że dziecięca zabawa musi być przez dorosłych szanowana i traktowana poważnie i nigdy nie należy umniejszać jej znaczenia. O ile to możliwe, nie powinna być też przerywana, a maluchom warto stworzyć odpowiednie warunki, aby mogły w pełni wykorzystać drzemiący w nich potencjał. Bo to właśnie podczas zabawy młody człowiek chce poznawać świat i czuje się spełniony.

Andre Stern nigdy nie chodził do szkoły, dlatego w książce dzieli się wspomnieniami, jak zdobywał wiedzę właśnie przez zabawę. Brak sztywnego systemu edukacji pozwolił mu w późniejszym życiu zostać kompozytorem i władać pięcioma językami.

Dzieciom spodobają się:

Kacper dorasta

24.90  21.91 
Rabat
Zamknij

Maja dorasta

22.90  20.15 
Rabat
Zamknij

Miłość

29.90  26.31 
Rabat
Zamknij

Skąd się (nie) biorą dzieci?

34.90  30.71 
Rabat
Zamknij

Trening intelektu dla dzieci

19.90  17.51 

Uważność i spokój żabki

57.00  50.16 

Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci

34.90  30.71 
Zamknij

Złość i smok Lubomił

24.90 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *