Kreatywna zabawa i spotkanie ze sztuką – tekturowe układanki od Ech leśnych

Uwielbiamy zabawki z tektury! Co w nich takiego wyjątkowego? Przecież tektura to bardzo nietrwały materiał… Otóż tekturowe zabawki mają mnóstwo zalet – są ponadczasowe, wymagają zaangażowania w zabawę wyobraźni, pozwalają ćwiczyć sprawność manualną (przecież trzeba je złożyć i to precyzyjnie) i wyróżniają się spośród całej reszty (plastikowych) zabawek. Poznajcie układanki od Echa leśne, które porwą dzieci w świat zabawy i… sztuki!

kasia-kuba

Twórcami marki Echa leśne jest dwoje młodych ludzi – Kasia i Kuba. Pomysł na układanki przyszedł z potrzeby – interesują się branżą poligraficzną, dekoratorską i… dziećmi. Cenią prace młodych artystów, grafików i designerów, więc postanowili połączyć własne umiejętności produkcyjne ze zdolnościami manualnymi artystów i pokazać owoce wspólnej pracy światu.

Inspiracje czerpią z dnia codziennego – z obserwacji przyrody, zwierząt, zachowań dorosłych i własnych dzieci – Wery i Helenki. Stąd też sztandarowa układanka i zarazem nazwa marki – Echa leśne. A ponieważ dzieci lubią klocki, powstał pomysł na konstrukcyjne elementy w Kosmicznych echach. Z kolei Echa morskie to marzenia o podróżach i nowym hobby.

Sam proces przygotowania układanek jest fascynujący – spotkania z ciekawymi, kreatywnymi ludźmi, długie rozmowy, burza mózgów, obserwowanie postępów prac… Twórcy z dużą starannością wybierają materiały, z których przygotowywane są układanki. Precyzja i dbałość o detale to gwarancja wysokiej jakości produktów. Cały proces tworzenia układanek jest złożony, ale zdecydowanie wart zachodu! Układanki są unikatowe, dedykowane dzieciom i w 100% polskie!

Hej ho, hej ho, do lasu by się szło – Echa leśne

Bohaterami układanki są występujące w Polsce zwierzęta leśne, a za ich wygląd odpowiada  znana i lubiana ilustratorka – Malwina Konopacka. Atrakcyjnie przedstawione zwierzaki zachęcają do samodzielnej zabawy. Dzieci mogą je spontanicznie ustawiać i łączyć ze znanymi sobie bajkami, opowieściami czy wierszykami (np. Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima) lub tworzyć własne. Stabilna konstrukcja umożliwia wielokrotne użycie kartonowych figurek i tworzenie za każdym razem nowych scenek, których bohaterami mogą być np. jeż, wilk czy sowa.

echa2

Z wizytą na dnie morza – Echa morskie

Układanka zawiera trzy plansze, z których można stworzyć ryby, konika morskiego i zabawną ośmiornicę, ustawić wokół nich muszle i wodorosty. Dodatkowo twórcy dołączyli obraz bajkowej morskiej krainy.

Przepiękna grafika autorstwa Bożki Rydlewskiej zachęca dzieci do zanurkowania w morski świat!

echa1

Wsiadamy do rakiety – Kosmiczne echa

Autorem grafiki jest warszawski ilustrator Tymek Jezierski. Tym razem z tektury dzieci mogą zbudować stację kosmiczną, rakiety i satelitę. Różne możliwości łączenia elementów dają pole do popisu wyobraźni i kreatywności małych konstruktorów. Dzięki samoprzylepnym wieszakom istnieje możliwość powieszenia kosmicznych pojazdów jako stałej dekoracji dziecięcego pokoju.

echa3

Kup układanki

echalesne

68.00 zł Zobacz więcej

morze1

68.00 zł Zobacz więcej

kosmos

68.00 zł Zobacz więcej

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *